Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bogate Dzieci Przewodnik Dla Mądrych Rodziców

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tom Corley
 • Tytuł Oryginału: RICH KIDS. How to Raise Our Children to Be Happy and Successful in Life
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x220 mm
 • ISBN: 9788395576997
 • Wydawca: Kompania Mediowa
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bogate Dzieci Przewodnik Dla Mądrych Rodziców | Autor: Tom Corley

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Któż z nas nie chciałby w swoim życiu osiągnąć sukcesu? Wszyscy chcielibyśmy być bogaci, nie martwić się o przyszłość, mieć szczęśliwe, dostatnie życie. Tego samego chcemy też dla swoich dzieci. Niestety osiągnięcie sukcesu nie jest wcale takie proste i często wiąże się z naprawdę trudną pracą nad sobą. Czy każdy może osiągnąć sukces? Teoretycznie tak, wystarczy mieć samozaparcie, cel i pomysł. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Warto jednak mieć świadomość, że w dużej mierze za sukces dziecka odpowiadają rodzice. To oni są pierwszymi nauczycielami, to oni swoim przykładem pokazują dzieciom jak żyć. Pół biedy, jeśli rodzice są bogaci i opływają w dostatki- wtedy z pewnością takie same życie zafundują swoim pociechom. Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku ludzi bardziej zwyczajnych, takich, którzy codziennie idą do pracy i na bieżąco wydają to, co zarobili. Tacy rodzice nie zasponsorują dzieciom domu, czy własnej firmy, jednak mogą zrobić coś innego- wyposażyć swoje dzieci w narzędzia, które pomogą im samodzielnie zapracować na sukces i osiągnąć dobrą sytuację materialną.

 

Tylko jak za to wszystko się zabrać? Co możemy zrobić, aby pomóc naszym dzieciom wieść szczęśliwe i spokojne życie? Odpowiedzi warto poszukać w książce Toma Corley "Bogate dzieci. Przewodnik dla mądrych rodziców". Ten niezwykły poradnik to garść wiedzy, która może nam pomóc w zmianie naszego życia. Autor opracował dziesięć skutecznych nawyków, które sprzyjają osiąganiu sukcesów. Jest to między innymi umiejętność oszczędzania (są tu konkretne schematy jak oszczędzać mądrze i efektownie), ciągłe rozwijanie się (chociażby poprzez robienie kursów, zdobywanie nowej wiedzy, czytanie książek), dbanie o odpowiednie relacje, utrzymywanie odpowiedniego komfortu życia poprzez zdrową dietę, dbanie o kondycję, mądre rozrywki (do których z pewnością nie można zaliczyć siedzenia przed telewizorem). Ważna jest również pasja, kultura osobista, samozaparcie i wytrwałość w dążeniu do celu. Oczywiście, aby wszystkie te nawyki przekazać naszym dzieciom powinniśmy zacząć od siebie. Widząc to wszystko stosowane w praktyce, na co dzień, dzieci bez wątpienia przyswoją sobie nasze zachowania i również będą je stosować.

 

Co najważniejsze, ta książka to nie jest sucha teoria, przy której można się nudzić. Absolutnie nie! Autor opowiada tutaj o wszystkim bardzo ciekawie, odnosząc każdy punkt do sytuacji z własnego życia i rozmów ze swoim synem. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak to wszystko funkcjonuje w praktyce i jak to wygląda w relacji z dzieckiem.

 

Poradnik należy do serii "Inwestuj w siebie" i idealnie pasuje do tej nazwy. To bez wątpienia książka, która pomoże nam odmienić nasze życie, zmienić nawyki i sprawić, że będziemy bardziej zadowoleni i spełnieni. Dzięki cennym radom autora czytelnicy mają szansę zdobyć wiele cennych, przydatnych w życiu informacji. I nawet jeśli nie uda się osiągnąć jakiegoś spektakularnego sukcesu, to warto chociażby opanować sztukę oszczędzania czy ciągłego rozwijania się. Warto też zadbać o poprawę komfortu życia, co oczywiście przedkłada się na nasze poczucie szczęścia.

 

Mi ten poradnik dał sporo do myślenia. Zmobilizował mnie do zainwestowania w swój rozwój. Zrozumiałam też, że mogę pomóc moim dzieciom w osiągnięciu sukcesu, mogę wyposażyć ich w wiedzę i nawyki, dzięki którym będzie im się żyło lepiej.
To mądra książka, którą polecam wszystkim rodzicom i nauczycielom.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial