Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Moc Amuletu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Bianca IosivoniLaura Kneidl
 • Tytuł Oryginału: Midnight Chronicles – Schattenblick
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Agata Teperek
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788376869438
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Moc Amuletu | Autor: Bianca IosivoniLaura Kneidl

Wybierz opinię:

Karolina

Londyn prowadzi podwójne życie. Za dnia jest tętniącą życiem metropolią, jednak w nocy staje się żerowiskiem dla pozaziemskich istot i bestii z piekła rodem. Z pomocą przychodzą hunterzy – uzdolnieni i wyszkoleni strażnicy, którzy walczą z paranormalnym zagrożeniem.

 

Roxana Blake, znana jako Roxy, również trudni się tym niecodziennym zajęciem. Niestety, ostatnio znalazła się na zawodowym zakręcie. Niechcący otworzyła wrota do piekieł i uwolniła 449 potępionych dusz. Te rozpełzły się po świecie i teraz sieją spustoszenie wśród śmiertelników. Posłaniec śmierci, będący jednocześnie strażnikiem wspomnianych wrót, nie był zachwycony tym incydentem i wymierzył Roxy karę. Dziewczyna musi wytropić i odesłać do podziemia wszystkie zbiegłe dusze. W przeciwnym razie zajmie ich miejsce. Czy hunterka podoła karkołomnej misji?

 

Z początku „Moc amuletu” w ogóle mnie nie przekonała. Akcja ciągnęła się niemiłosiernie, narracja i dialogi były jakieś nienaturalne, trochę żenujące. Dało się zauważyć, że bohaterowie wciąż powtarzają te same treści. Kilka tematów było omawianych raz za razem, jedynie za pomocą innych słów. Zastanawiałam się, czemu autorki robią coś takiego, skoro zapowiedziały naprawdę interesującą fabułę. Moim zdaniem początek książki nie był udany.

 

Na szczęście później jest tylko lepiej. Akcja nabiera tempa, bohaterowie zaczynają coś robić, a nie tylko mówić (i w dodatku się powtarzać). Fabuła jest rzeczywiście ciekawa i dodam tylko, że z czasem pojawia się wiele nowych wątków. Wszystkie jednak związane są z Roxy, więc nie wkrada się chaos i opowieść jest dobrze, sprawnie prowadzona.
Zachęcam więc, żeby dać szansę tej powieści, nawet jeśli pierwsze wrażenie nie byłoby najlepsze.

 

Podobali mi się również praktycznie wszyscy bohaterowie. Wiarygodni, zróżnicowani, o nietuzinkowych charakterach, obdarzeni humorem (często dosyć kąśliwym). Wspólnie stworzyli interesującą, przyciągającą atmosferę. Chociaż nie byli też pozbawieni manieryczności. Co chwila ktoś rzucał tekstami „na podryw”. Moim zdaniem były one zazwyczaj trochę drętwe, przez co z początku czułam się nieswojo i zachowywałam dystans, jednak z czasem się przyzwyczaiłam, a specyficzne zaloty postaci stały się nawet zabawne.
Moją uwagę zwrócił jeszcze jeden, dość charakterystyczny element. Mianowicie, w trakcie całej powieści bohaterom nieustannie „podnosiły się kąciki ust”. Za każdym razem, gdy postać miała wyrazić jakieś niejasne lub ambiwalentne emocje, jej „kąciki ust unosiły się, drgały, drżały” itd. Nie wiem czy to maniera autorek, czy zwrot wkradł się na etapie tłumaczenia, ale pojawia się naprawdę często. Nie uważam tego za jakąś wadę – w końcu jedno powracające zdanie to trochę za mało na zarzut. Ot, myślę, że można się uśmiechnąć (czy tez podnieść kąciki ust) do tego upodobania w narracji. :)

 

Skoro już jesteśmy przy języku powieści, to szkoda, że słowa „hunter” i „hunterka” nie zostały przetłumaczone na język polski. Czemu zrezygnowano z naszego „łowcy” i „łowczyni”? Mnie osobiście to trochę przeszkadzało. W tekście pojawiają się również inne zapożyczenia, które pozostały w niezmienionej, oryginalnej formie. Oczywiście nie stanowią one bariery językowej, ale miejscami mamy językową mieszankę. Bohaterowie dosyć mocno podkreślają swoją narodowość, więc może z tej okazji zachowały się wtrącenia w ojczystych językach postaci.

 

Powieść ma otwarte zakończenie, ponieważ jest dopiero pierwszą częścią sześciotomowej serii. Mnie „Moc amuletu” zdecydowanie zachęciła do sięgnięcia po kolejne książki o przygodach Roxy i spółki. Książkę polecam - „Moc amuletu” to dobra, wciągająca, pełna paranormalnych zjawisk i zaciętej walki fantastyka. To wszystko w prostej, ale pięknej okładce. Zachęcam!

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial