Okładka wydania

Minecraft Złap Creepera

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Minecraft Złap Creepera | Autor: Milton StephanieThomas McBrienMr Misang

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

"Minecraft. Złap Creepera i inne moby" to już kolejna książka związaną z tą popularną grą komputerową, która zagościła w naszej domowej biblioteczce. Jak zawsze moje dzieci od razu zabrały się do czytania i oglądania. Jak się okazało jest to książka zupełnie inna niż te, które mieliśmy do tej pory. Nie ma tutaj porad związanych z grą, schematów budowli ani dokładniej opisanych przygód bohaterów. Jest za to ogromne pole do rozwijania wyobraźni, spostrzegawczości i koncentracji.

 

Książka ta należy do serii "Szukaj i znajdź" co oznacza, że znajdziecie tutaj zadania polegające na odszukaniu konkretnych elementów na ilustracjach. Ilustracje te są bardzo złożone, pełne szczegółów i kolorów, co jest dodatkowym utrudnieniem, ale jednocześnie to właśnie ta ich szczegółowość sprawia, że zabawa jest tak atrakcyjna. Każda ilustracja to inna ciekawa lokalizacja, jest tutaj między innymi farma, dżungla, tajga, jaskinia, ale również nether oraz kres. W tych miejscach pięciu bohaterów ma za zadanie odnaleźć nieuchwytne moby- creepery, zombie, zwierzęta, wiedźmy i rozbójników. Zadaniem dzieci korzystających z książki jest wcielenie się w pomocnika śmiałków- Felixa, Scarlett, Maxa, Zoe oraz Oliviera i razem z nimi wyruszenie w podróż pełną przygód. Trzeba być naprawdę uważnym i spostrzegawczym, aby wśród dziesiątków różnych postaci i elementów odnaleźć te konkretne, wskazane na początku każdego rozdziału. W krótkim wstępie opisano tutaj zaistniałą sytuację i to jakie moby należy odnaleźć w tej konkretnej lokalizacji. Gwarantuję, że nie jest to łatwe. Na tych obrazkach naprawdę dużo się dzieje, jest tu mnóstwo różnych scenek, kolorów, postaci i budowli.

 

Książki- wyszukiwanki do tej pory kojarzyły mi się raczej z publikacjami dla małych dzieci. Okazuje się jednak, że jest to świetna zabawa nawet dla dzieci w wieku szkolnym. Choć walory edukacyjne Minecrafta są kwestią sporną, to jednak bez wątpienia ta książka ma wiele zalet- jest doskonałym remedium na nudę, sprawia, że dziecko musi się skoncentrować i przede wszystkim rozwija spostrzegawczość. Jest to również bardzo dobra alternatywa dla gry komputerowej, szczególnie dla dzieci, które najchętniej cały wolny czas spędzałyby przed ekranem. Dzięki tej książce mogą przekonać się, że nie tylko gra na komputerze jest dobrą zabawą, książka może dostarczyć tak samo dużo radości.
Chociaż osobiście nie przepadam za Minecraftem, muszę stwierdzić, że ta książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Lubię tytuły, które zachęcają dzieci do aktywności i sprawiają, że nawet moi bardzo żywiołowi chłopcy potrafią skupić się na dłużej niż pięć minut. W przypadku tej książki udało się to doskonale- chłopcy przez długi czas wspólnie oglądali książkę i razem próbowali odnaleźć wszystkie ukryte elementy.

 

Ponieważ zadania mogą sprawiać dzieciom pewną trudność i wywołać frustrację jeśli nie uda się odnaleźć wszystkich elementów, na końcu książki autorzy zamieścili odpowiedzi do wszystkich wyszukiwań. Zaznaczono tam miejsca, w których ukryły się moby. Natomiast dla dzieci, dla których podstawowe zadania to za mało, znalazł się spis dodatkowych elementów do odnalezienia, dzięki czemu zabawę można rozpocząć od nowa.

 

Książka "Minecraft. Złap Creepera i inne moby" to wydanie oficjalne, na licencji firmy Mojang. Została wydana przez wydawnictwo Harperkids. Książka ma twardą oprawę, 40 stron i duży format. Myślę, że spodoba się każdemu fanowi gry Minecraft.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial