Okładka wydania

Co Komu Pisane

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Co Komu Pisane | Autor: Jacek SkowrońskiMaria Ulatowska

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Pisarski duet Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego od długiego już czasu gościł na mojej liście do przeczytania. Bardzo byłam ciekawa książek tej pisarskiej pary i wreszcie skusiłam się na tytuł "Co komu pisane". Już po kilkunastu stronach wiedziałam, że sięgnięcie po tę książkę było dobrą decyzją i czeka mnie moc wrażeń. Nie pomyliłam się- zanim doszłam do pięćdziesiątej strony zdążyłam zaliczyć całą gamę emocji, a autorzy zaserwowali mi zupełnie niespodziewany, przerażający wątek.

 

Akcja książki dzieje się w miejscu o bardzo mylącej nazwie jakim są Działki Ciche. Jak się okazuje to miejsce, które kojarzy się z sielanką i spokojem wcale spokojne nie jest bowiem mają tutaj miejsce różne niespodziewane wydarzenia. To właśnie w Działkach Cichych, miejscowości pod Warszawą, gdzie mieści się osiedle domków jednorodzinnych, mieszka samotnie lekarz ginekolog Tomasz Bocianowski. Tomasz jest rozwodnikiem i wiedzie w miarę uporządkowane życie do momentu, kiedy w jego domu zupełnie niespodziewanie pojawia się pisarka Janina Opiłko. Janina postanawia zostać u Tomasza na dłużej i w zamian za gościnę i możliwość spokojnego pisania nowej książki zostaje jego pomocą do ogarniania domowych spraw. Wkrótce po pojawieniu się kobiety zaczynają dziać się przerażające rzeczy. Ktoś ewidentnie próbuje wystraszyć Tomasza, a nawet doprowadzić go do śmierci. Janina nie zważając na niebezpieczeństwo zostaje w Działkach Cichych i kontynuuje pisanie swojej powieści, w której opisuje rozgrywające się wydarzenia. Mało tego, cała akcja wydaje się zaplanowana i ktoś ewidentnie realizuje kolejne, bardzo przemyślane kroki nawiązujące do piosenki Barbary Krafftównej "Dramat w ogródkach działkowych" (zachęcam do posłuchania podczas czytania książki i spotęgowania czytelniczych doznań). W miarę kolejnych realizowanych kroków zaczynają wychodzić tajemnice z przeszłości Tomasza, które ten skrzętnie ukrywał. Jak się okazuje szanowany lekarz ma wielu wrogów...

 

Jednak największe emocje w książce budzą nie te przerażające wydarzenia, czy też tajemnice z przeszłości, a fakt, że nie wiadomo kto jest dobry a kto zły. Bohaterów jest tutaj sporo, a wszyscy są tak niejednoznaczni, że do końca nie wiadomo, kto jest sprawcą wydarzeń, kto wrogiem, a kto przyjacielem. I choć czytelnik próbuje rozwikłać zagadkę, autorzy postarali się o to, aby nie było to proste. A do tego zakończenie, które nie tylko zaskakuje, ale przede wszystkim zostawia nutkę niepewności i pozwala na dowolną interpretację.

 

Książka bardzo mnie wciągnęła. To świetne połączenie powieści obyczajowej z thrillerem psychologicznym. Tutaj nic nie jest pewne, nic nie jest jednoznaczne, a wręcz przeciwnie, nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Książka aż kipi od emocji i gęstej atmosfery. Podczas czytania cały czas czułam tą niepewność, ten strach przed tym, co za chwilę się wydarzy. Próbowałam rozgryźć bohaterów, ale do samego końca nie potrafiłam powiedzieć kto jest przyjacielem Tomasza, a kto jego wrogiem. Kto mści się za wydarzenia z przeszłości, a kto jest tylko przypadkowym świadkiem wydarzeń. Dodam jeszcze, że pomimo tego, że książkę z powodzeniem można nazwać thrillerem czy też dreszczowcem nie zabrakło tutaj akcentów humorystycznych zręcznie wplecionych w fabułę.

 

Zdecydowanie polecam ten tytuł. Pierwsze spotkanie z twórczością Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego okazało się bardzo udane. Nabrałam ochoty na sięgnięcie po kolejne tytuły tego pisarskiego duetu. Mam nadzieję, że są tak samo dobre jak "Co komu pisane".

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial