Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Laos

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Laos | Autor: Małgorzata Falkowska

Wybierz opinię:

GrzechuCzyta

Niechęć oraz nienawiść do drugiego człowieka bywa do końca życia i czasem jest bardzo ciężko ją okiełznać. Takich przypadków jest coraz więcej, gdyż ofiary są krzywdzone przez ludzi nikczemnych, sprytnych, którym wszystko uchodzi na sucho. Dosyć rzadko, nawet po latach taka osoba potrafi szczerze przeprosić i już nigdy więcej nie wyrządzać nam krzywdy. Bywa też i tak, że po tych przyrzeczeniach poprawy dalej jesteśmy krzywdzeni.

 

Zarys fabuły

 

W książce spotykamy Gabi, młodą kobietę, która jakiś czas temu utraciła swojego ukochanego Iliasa już na zawsze. Dziewczyna jest w bliźniaczej ciąży i dlatego postanawia urodzić w Polsce i jakiś czas tam pomieszkać wśród swojej rodziny. Ojciec ukochanego, będący właścicielem wielu hoteli, postanawia pomóc przyszłej matce jego wnuczków. Niestety nie wie, że ta decyzje nie spodoba się jej, jak i jego drugiemu synowi. Właśnie tenże Laos dostanie propozycję nie do odrzucenia, by przez czas nieobecności Gabrysi zaopiekował się nią w Polsce. Laos niegdyś z premedytacją wykorzystał Gabi przez, co ona i jego brat go znienawidzili. Niestety ojciec braci nigdy nie przyjmował odmowy, zawsze wyciągał takie argumenty, że nie było innej drogi wyjścia. Pikanterii dodaje fakt, że Laos był bliźniakiem Iliasa i obaj wyglądali identycznie. Jaka będzie współpraca między Laosem i Gabi? Jaka powstanie relacja między nimi i jakie będą tego konsekwencje? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Laos” autorstwa Małgorzaty Falkowskiej.

 

 

Odczucia

 

W sumie nie dziwię się reakcji tejże dziewczyny na propozycję ojca jej ukochanego, tym bardziej, że nie pytając Gabi o zdanie, zdążył wszystko uzgodnić z jej rodzicami. Osobiście, gdy mnie ktoś postawiłby w takiej sytuacji, to bym chyba wyszedł z siebie i stanął obok. Takie zachowanie oznacza brak szacunku do drugiej osoby i uprzedmiotawianie jej. Zachowanie Laosa w tym zakresie wcale nie jest dziwne, gdyż on, jako osoba gustująca w licznych związkach bez zobowiązań i szeroko pojmowanej zabawie usłyszawszy groźbę utraty gotówki, a nawet wydziedziczenia z majątku, w jego mniemaniu nie mógł inaczej się zachować. Postawę ojca można tylko tłumaczyć tym, że nic nie wiedział o wykorzystaniu Gabi przez Laosa. Ukrywanie pewnych zdarzeń, bywa nieprzemyślaną decyzją, gdyż później możemy jeszcze za to zapłacić. Będąc na miejscu Gabi od razu podałbym prawdę, tym bardziej dziwię się jej, gdyż ona była w ciąży i taki dodatkowy stres źle oddziałuje na dzieci. Paradoksalnie na relację między dwojgiem wpłynie to, że jest identyczny pod względem wyglądu, jak jego brat. Niby wywołuje odrazę na same wspomnienia, ale jednak jest pociągający. Pod tym względem to ciężko mi ocenić jej zachowanie do samego końca książki, bo jednak trzeba pamiętać, że każda namiastka utraconej, kochanej osoby, może różnorako oddziaływać na człowieka.

 

Podsumowanie

 

Ogólnie książka czyta się lekko i przyjemnie, wszak te wszystkie opisy słonecznych plaż, choćby na chwilę, od razu poprawiają samopoczucie. Książka bogata jest w różne emocje pozytywne, jak i negatywne, a dodatkowo nie brakuje w niej pikantnych scen erotycznych. Okładka działa zachęcająco na czytelnika, przykuwając wzrok swoimi jasnymi kolorami, będącymi dobrą zachętą przy ogromnej ilości książek posiadających okładki szare i ponure. Przesłanie głoszące to, że powinniśmy wybaczać i starać się zmieniać na lepsze jest niewątpliwie doskonałym uzupełnieniem książki. Jeżeli ktoś nie czytał pierwszej części, to z powodzeniem może robić to nie po kolei, gdyż sposób tworzenia autorki zapewnia nam wszelkie niezbędne informacje, które uzupełnią nam niedobory wiedzy. Osobiście dość szybko połapałem się w tym, co było przyczyną niechęci między tymi ludźmi. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom lubiącym nieszablonowe romanse z domieszką „egzotyki” w tle.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial