Okładka wydania

Systemy Polityczne Państw Dalekiego Wschodu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Gatunek: Popularnonaukowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 272
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 175x250 mm
 • ISBN: 9788373998384
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Systemy Polityczne Państw Dalekiego Wschodu | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Oficyny Wydawniczej Rytm ukazała się właśnie ciekawa praca naukowa pt. "Systemy polityczne państw Dalekiego Wschodu". Jej autorami są młodzi naukowcy, którzy podjęli się próby omówienia w szczegółowy sposób państwowości poszczególnych krajów Azji, skupiając swą uwagę nie tylko na polityce i prawie w tych krajach, ale też i wielu innych ważnych aspektach. Poniżej postaram się podzielić z wami swoją refleksją na temat tej książki i merytorycznej wartości.

 

Jako słowo się rzekło, pozycja ta omawia kluczowe elementy każdego z państw Dalekiego Wschodu, skupiają swoją uwagę m.in. na ich politycznych ustrojach, władzy ustawodawczej i wykonawczej, sądownictwie, prawie, podziale administracyjnym, czy też roli mediów i religii w codziennym życiu obywateli. To podstawowe, ale też i niezbędne informacje, które udało się zebrać i ująć w jednej pozycji, co już samo w sobie czyni tę książkę ważną, potrzebną i wartą docenienia. 

 

Książka ta przyjmuje bardzo prosty, ale też i niezwykle przejrzysty układ, gdy oto każde z kolejnych państw Azji (w alfabetycznym porządku) zostało tu opisane wedle podobnych zasad - krótki zarys ogólny, historia kraju, system konstytucyjny, trójpodział władzy, systemy partyjne, religia, itd. Oczywiście, w zależności od każdego kraju, są tu pewne odstępstwa, gdyż inaczej przedstawia się sprawa w komunistycznej Korei Północnej, a inaczej w nowoczesnej Japonii. Ważnym wydaje się jednak to, że te prostu i uporządkowany układ pozwala odnaleźć kluczowe i interesujące nas informacje w bardzo szybki i łatwy sposób. Całość została poprzedzona zaś bardzo pomocnym wstępem na temat podziału na główne systemy polityczne i religijne. 

 

Pozycja ta ma charakter podręcznika i encyklopedii w jednym, co też wydaje się być jej największa wartością. Jej strony wypełnia bowiem moc wiedzy, faktów i informacji na temat poszczególnych krajów Dalekiego Wschodu, które to zapewne byśmy znaleźli gdzie indziej, ale musielibyśmy się mocno przy tym postarać, by do nich dotrzeć. Tu mamy wszystko w jednym miejscu, w skondensowanej formie i co najważniejsze - sprawdzone i potwierdzone wiedzą autorów tej książki. 

 

Warto docenić także wydanie tej pozycji, której strony wypełnia nie tylko treść, ale też ogromna ilość różnego rodzaju elementów ikonograficznych - m.in. w postaci tabel, wykresów, itd. To wszystko pozwala poznać omawiane tu kraje w liczbach i statystykach, co dla naukowej analizy ma zawsze kolosalne znaczenie, Poza tym warto docenić tu również duży format książki, przejrzysty układ treści, czy też solidną bibliografię.

 

Komu poleciłabym ten tytuł w pierwszej kolejności...? Myślę, że przede wszystkim osobom, które zajmują się zawodowo poruszanym tu zagadnieniem - wykładowcom, nauczycielom, studentom, politologom, itd. To właśnie oni wyniosą z tej lektury najwięcej, aczkolwiek też nic nie stoi na przeszkodzoe, by po pracę tę sięgnęli również wszyscy ci czytelnicy, którzy interesują się dalekim światem, zachodzącymi w nim przemianami, szeroko rozumianą sytuacją geopolityczną i codziennością życia na innych kontynentach.
Osobiście żałuję, że za czasów moich studiów nie miałam możliwości sięgnięcia po tak ciekawą, dobrze napisaną i fachową książkę o Dalekim Wschodzie, gdyż bardzo ułatwiłoby to moją naukę. Dziś wszyscy zainteresowani mają taką okazję i mam nadzieję, że z niej skorzystają. "Systemy polityczne państw Dalekiego Wschodu" to ciekawa, wartościowa, oferująca sobą moc wiedzy i faktów, pozycja. Dlatego też ze swej strony gorąco was zachęcam do sięgnięcia po tę niniejszą publikację - naprawdę warto.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial