Okładka wydania

Ścigana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tess Gerritsen
 • Tytuł Oryginału: Thief of hearts
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Maria Świderska
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788327654960
 • Wydawca: Harper Collins
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ścigana | Autor: Tess Gerritsen

Wybierz opinię:

Nvilia

Być może moje oczekiwania względem „Ściganej” autorstwa Tess Gerritsen były zawyżone. Z nazwiskiem autorki spotykałam się już wielokrotnie w różnych okazjach, ale jeszcze nigdy wcześniej nie miałam okazji do przeczytania jej publikacji. Kiedy takie okoliczności nareszcie się nadarzyły, mój czytelniczy głód wzrastał w miarę oczekiwania na lekturę. Okazuje się jednak, że recenzowana przeze mnie powieść autorki nie dorasta do pięt tym, które w przeszłości już zachwyciły czytelników.

 

Myślę, że wielu miłośników literatury zainteresowanych tematyką kryminalną miało już okazję do zapoznania się z publikacjami Gerritsen albo chociaż raz o nich słyszało. Cóż, nie sposób nie wiedzieć o tej autorce, kiedy wydała już blisko 40 książek! Na dodatek książki te z regularnością królują na listach bestsellerów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi Tess Gerristen, ale właściwie na całym świecie. Wspomniane publikacje sprzedano w nakładzie, bagatela, 30 milionów egzemplarzy.

 

Co więc sprawia, że „Ścigana” - wbrew możliwym oczekiwaniom – nie zachwyca? Warto zacząć od początku i wspomnieć co nieco o fabule książki. Główną bohaterką jest Clea, kobieta o kryminalnej przeszłości, która postanawia jednak zerwać z przestępczymi nawykami. Na drodze do życia w zgodzie z obowiązującym prawem staje jednak międzynarodowa afera, w którą wplątuje się Clea. W celu odkręcenia zaistniałego nieporozumienia dziewczyna musi dokonać kolejnego występku,
który nie idzie po jej myśli. Następuje nagły zwrot akcji. Następujące po sobie wydarzenia zadecydują o dalszym życiu Clei na więcej sposobów, niż się tego spodziewa… O tym jednak cicho sza, by nie powiedzieć za dużo i nie zdradzić kluczowych elementów zaskoczenia. Czuję, że jednak muszę ostrzec wszystkich spragnionych krwawego kryminału – znajdziecie tu również elementy romansu, więc po „Ściganej” nie oczekujcie rasowego thrillera, a mieszanki popularnych gatunków.

 

Muszę zaznaczyć, że mnie to połączenie w zupełności nie przeszkadzało, ponieważ uważam się za fankę obu wspomnianych kategorii. Nie tego oczekiwałam jednak po autorce określoną mianem mistrzyni kryminałów. Można powiedzieć, że moja (stosunkowo niska ocena) wynika nie tyle z wad książki, ile z oczekiwań, których jej lektura nie spełnia. Pewnie wielu czytelników może się ze mną zgodzić, że poczucie niedosytu i czytelniczy zawód mają wpływ na ocenę całości utworu. Nie mam jednak zastrzeżeń do warsztatu literackiego autorki ani do zastosowanych rozwiązań fabularnych. Uważam również, że kreacja głównych bohaterów książki, czyli Clei i Jordana, są jak najbardziej trafne i przypadają mi do gustu.

 

Wieloletnich fanów twórczości Tess Gerritsen pewnie nie muszę już zachęcać do przeczytania „Ściganej”, bo wychodzę z założenia, że już dawno się z nią zapoznali. Polecam ją jednak z czystym sumieniem tym, którzy w swoich sercach szczególne miejsce zarezerwowali zarówno dla kryminałów, jak i romansów. Zazwyczaj z tego typu połączeniami spotykamy się w literaturze erotycznej, gdzie jest to dość tanim chwytem marketingowym, natomiast w przypadku recenzowanej książki gatunki te połączone są ze smakiem i tworzą interesującą całość. Wracając na chwilę do moich prywatnych odczuć: choć „Ścigana” nie okazała się tym, czego się po niej spodziewałam, to dzięki niej mam zamiar zapoznać się z innymi publikacjami autorstwa Gerritsen. Publikacja nie spełniła moich oczekiwań, owszem, ale nie mogę jednocześnie powiedzieć, że mnie zawiodła, bo to po prostu dobra książka, której lekturę polecam na nadchodzące (jeszcze zimowe) wieczory.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial