Okładka wydania

Znak Wschodzący Wodnika

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Małgorzata Kulczyk
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 226
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 120x195 mm
 • ISBN: 9788382190861
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Znak Wschodzący Wodnika | Autor: Małgorzata Kulczyk

Wybierz opinię:

O Książkach I Nie Tylko

Od jakiegoś czasu dość mocno interesuje mnie astrologia i wszystko, co z tym związane. Wiem jednak, że sporo osób uważa to za stratę czasu, bezsens i wciskanie ludziom nieprawdy. Wiecie, ja szanuję zdanie innych i chciałabym, by inni szanowali moje, ale niestety tak nie zawsze jest. Pomijając już to – kiedy ujrzałam tytuł Znak Wschodzący Wodnika, poczułam silną potrzebę poznania tej historii bliżej. Jednak czy takie przedstawienie historii tego znaku zodiaku była ciekawa? O tym w tej recenzji.

 

Od razu chciałabym również wspomnieć, czym tak naprawdę jest znak wschodzący, znany również jako Ascendent. Znak ten związany jest z tym, jak postrzegają nas inni ludzie, jakie wzbudzamy w nich odczucia. Dlatego też można łatwo pomylić się, przypisując komuś dany znak zodiaku, gdyż często osoba taka przejawia właśnie cechy wynikające z Ascendentu. Prawdopodobnie brzmi to dla niektórych jak dziwny bełkot, ale piszę o tym w celach informacyjnych – dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, czymże jest ten dziwny znak.
Do współczesnego świata, współczesnej Polski trafia Posępny. Ma on zielonkawą skórę, równie zielone włosy oraz błonę między palcami, a ponadto potrafi rozmawiać z myszami. Jest on osobnikiem, który żył jeszcze przed chrystianizacją Polski. Kiedy trafia do nowego dla siebie świata, nie potrafi wyjść z szoku – dlaczego ludzie tak mocno się zmienili? Czy Posępny będzie w stanie przywrócić znany mu ład i nawrócić ludzkość, zanim ta całkowicie się wykończy?

 

Głównym bohaterem powieści jest właśnie ten wspomniany wyżej Posępny. Postać ta, nie ukrywam, wzbudziła moją ciekawość od samego początku. Z czasem jednak zaczęłam tracić zainteresowanie, ponieważ historia tej istoty zaczęła stawać się dla mnie zbyt chaotyczna. Wiecie, ja lubię, kiedy jest dużo postaci i ogólnie sporo się dzieje, ale w momencie, gdy wszystko zlewa mi się w taką jedną kluskę, to nie jest zbyt przyjemne. Dlatego też nie jestem w stanie w stu procentach docenić obecności głównego bohatera.

 

Autorka ma naprawdę przyjemny styl pisania i jestem szczerze zaskoczona tym, jak dobrze napisana była to książka. Podczas lektury tej pozycji czułam, że Małgorzata Kulczyk miała już do czynienia ze słowem pisanym i raczej odnajduje się w tym wszystkim. W tej historii (mimo wszystko) nie zabrakło również komizmu językowego oraz komizmu sytuacyjnego, dzięki czemu czytanie tej książki było jeszcze przyjemniejsze. W końcu kto nie lubi od czasu do czasu parsknąć śmiechem podczas lektury?

 

Samo wydanie książki również zasługuje choć na cień uwagi. Okładka rzuca się w oczy i jest całkiem ciekawa – przynajmniej ja jeszcze nie widziałam takiej okładki. Co ważne, treść nie została wydrukowana na białym papierze, więc tutaj też leci ogromny plus. Nie mogę też zapomnieć o ilustracjach! Choć nie było ich zbyt wiele, to jednak były i zazwyczaj przedstawiały występujące postaci. Dzięki temu czytelnicy mogą sobie dokładniej wyobrazić bohaterów, co uważam za ogromny plus.

 

Znak Wschodzący Wodnika to książka, której nadal do końca nie rozumiem, ale być może i oto też chodziło autorce. Żeby czytelnik po przeczytaniu tej powieści miał wrażenie, że jego mózg wybucha na setki kawałków. Historia Posępnego była całkiem ciekawa, choć nie poczułam zbyt dużego zaangażowania ze swojej strony. Jest to raczej jedna z tych pozycji, które odstawię na półkę i natychmiast o niej zapomnę.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial