Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Prowadziła Go Matka Boża

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Henryk Bejda
 • Gatunek: Religie i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 190x260 mm
 • ISBN: 9788366560376
 • Wydawca: Rafael
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Prowadziła Go Matka Boża | Autor: Henryk Bejda

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

„Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”- to hasło zapisało się w historii za sprawą Jana Pawła II jako idea całkowitego oddania Maryi. Henryk Bejda pochyla się nad tym, a także innymi słowami papieża Polaka na temat Matki Bożej, stawiając odważną tezę na temat tego, że Jan Paweł II był nie tylko wiernym sługą Maryi, ale również, być może, potrafił komunikować się z Nią w modlitwie. Poszukując świadków i wydarzeń z życia papieża, mogących stać się argumentami w sprawie, autor rozpoczyna piękną wędrówkę od Wadowic i dzieciństwa Karola Wojtyły, poprzez jego aktywność w „Sodalis Marianus”, czy tzw. bycie różą żywego różańca. Następnie przechodzi przez naznaczoną wojną młodość, pokazując, w jaki sposób zainteresowanie kultem maryjnym przyczyniło się do wstąpienia na drogę kapłaństwa. Patrząc na historię Jana Pawła II okiem Henryka Bejdy, można stwierdzić, że wszystko to, co działo się w życiu świętego, było skrupulatnie ułożonym bożym planem.

 

W książce „Prowadziła go Matka Boża” czytelnik ma okazję podążać również śladami spotkań Ojca Świętego z Matką Boską w postaci cudownych obrazów, w przeróżnych miejscach kultu na całym świecie. To opracowanie to nie tylko liczne pytania o życiorys Jana Pawła II, ale także prezentacja ważnych dla wszystkich wierzących wizerunków Matki Bożej, przykładowo: obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Bożej Częstochowskiej, z Guadalupe, czy Fatimy. Niesamowite, jak liczne były koronacje obrazów i pielgrzymki do miejsc świętych w wykonaniu papieża Polaka.

 

Przedstawiona w książce historia to nie tylko obraz kochającego Maryję człowieka. Autor doskonale łączy życiorys Jana Pawła II z historią Polski. Jakie znaczenie miało i co oznaczało dla naszego kraju działanie papieża i jego miłość do Matki Bożej. Jak to było chociażby z ustanowieniem święta Matki Bożej Królowej Polski i dążeniem do wolności w czasach komunistycznych.

 

Henryk Bejda pisze w przystępny, potrafiący wzbudzić zainteresowanie sposób. Nie wymaga od czytelnika posiadania szczegółowej, teologicznej wiedzy. Powołując się na wypowiedzi i wydarzenia zawarte w różnych opracowaniach na temat życia Ojca Świętego, rzetelnie gromadzi argumenty do swojej tezy. Anegdoty, ważne cytaty, również refleksje samego Papieża na temat Matki Bożej, umiejętnie splata w zwartą opowieść. Dzięki przytoczeniu bogatej bibliografii, daje odbiorcy możliwość poszerzenia pola poszukiwań o inne pozycje literackie.

 

Wydawnictwo Rafael postarało się, by czytelnika zachwyciła nie tylko treść, ale i sama pięknie przygotowana publikacja. Twarda oprawa, powiększony, albumowy format oraz kredowy papier sprawiają, że książka prezentuje się bardzo elegancko. Piękne reprodukcje i wyraźne, kolorowe fotografie wzbogacają i uzupełniają tekst. Zastosowano ciekawy, kolumnowy układ tekstu, który przy dobrze skrojonych marginesach i czytelnej, dużej czcionce, w której znalazły miejsce wyróżnienia istotnych spostrzeżeń, nadaje treści przejrzystości. Podobnie, jak podział książki na krótkie, opatrzone chwytliwymi, rozbudzającymi ciekawość tytułami.

 

Za sprawą Henryka Bejdy każdy, kto sięgnie po książkę „Prowadziła go Matka Boża” będzie miał możliwość na nowo poznać życiorys Jana Pawła II, tym razem sporządzony jednak pod zupełnie innym kątem- jego wzrastania w kulcie Maryi. Autor ukazuje postać świętego jako wiernego czciciela Maryi, pełnego ufności, powierzającego się całkowicie Matce Najświętszej. Człowieka, który modlił się o wsparcie, w podziękowaniu i za całą ludzkość w prawie w każdej możliwej chwili. Jak autor sam zastrzegł na wstępie, zagłębienie się w lekturę jego książki jest przeżyciem „maryjnych rekolekcji”, jak i przypomnieniem sobie istotnych kwestii płynących z nauczania Jana Pawła II.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial