Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sexy Zaczyna Się W Głowie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sexy Zaczyna Się W Głowie | Autor: Karolina Cwalina StępniakPaulina Klepacz

Wybierz opinię:

MyCoffeeBooks

Gdybym miała odpowiedzieć, co czyni kobietę naprawdę sexy, powiedziałabym, że ona cała. Nie koronkowa bielizna, nie makijaż, ani też nie buty na wysokim obcasie. Niektóre kobiety to po prostu mają w sobie, a inne…inne jeszcze tego nie odnalazły. Każda z nas może być sexy. A Karolina Cwalina- Stępniak w duecie z Pauliną Klepacz nam to udowadniają w książce „Sexy zaczyna się w głowie”

 

Karola jest certyfikowanym coachem i mentorką. Paula feministką, dziennikarką i propagatorką ciało pozytywności oraz seks pozytywności. Jak same o sobie piszą, różnią je poglądy, lecz uwielbiają pisać wspólnie książki. Jedna napędza drugą, motywując do jeszcze bardziej kreatywnej pracy. Szeroki zakres tematyczny, jaki nakreśliły autorki, niejako sam wymusił zaproszenie do rozmowy osoby trzecie, specjalistki w danej dziedzinie. Nie brakuje więc tu specjalistycznych porad z zakresu psychologii, seksuologii, dietetyki czy kosmetologii.

 

Książka dzieli się na trzy główne tematy przewodnie. Najszerzej omówiony wydaje się temat samoakceptacji i polubienia siebie. Tak z racjonalnego punktu widzenia, czy można siebie nie lubić? Niestety bywa, że można. Bez samoakceptacji, ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami, nie ma co przechodzić do kolejnego kroku, czyli samoświadomości. Temat równie ważny i szeroko komentowany jak pierwszy. Ciało wciąż daje nam sygnały, że coś jest dobre albo niekoniecznie. Tylko my nie zawsze umiemy wsłuchać się w siebie i wykorzystać płynące z wnętrza informacje. Ostatni temat to seksualność, która jest sumą wszystkich poprzednich rozdziałów.

 

Przyznam, że w tej książce zabrakło mi poszerzenia tematu z tytułu, czyli seksualności. Mam wrażenie, że został potraktowany odrobinę po macoszemu. Zgadzam się z autorkami, że bez samoakceptacji i samoświadomości nie ma mowy o byciu „sexy”. I nie ma sensu powielać tych samych prawd, które zostały zawarte w poprzednich rozdziałach. Jednak… ja czuję niedosyt w tym temacie.

 

Na plus mogę zaliczyć tu ciekawe zadania praktyczne, które kończą każdy z rozdziałów. Nie są przesadnie angażujące, do przemyślenia w głowie lub zapisaniu na kartce. Dają do myślenia i w łagodny sposób pokazują, nad czym warto popracować. Wartością dodaną tej publikacji jest również sama jakość jej wydania. Miękka okładka, kredowy papier, estetyczne wyróżniki w tekście i przyjemne dla oka wykończenie graficzne. Książka sprawia wrażenie ekskluzywnej.

 

Ogromne brawa dla autorek za szczere słowa pod adresem instagrama i tego, jak dzięki niemu zmieniło się postrzeganie kobiety. Nie owijając w bawełnę, wskazują, że te przerobione w programach graficznych ciała nie wyglądają tak w rzeczywistości. Jednak my, jako odbiorcy treści, przyjmujemy to jako pewnik, wciąż dążąc do ideału. Drugim świetnym aspektem jest zdrowe podejście do diet jako takich i tematu zdrowego żywienia. Wypowiadający się w książce dietetycy nie zostawiają suchej nitki na katorżniczych, wyniszczających dietach, sugerując po prostu zdrowe nawyki, które nie są dietą a…sposobem na przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków każdego dnia.

 

Jak być bardziej sexy? To pytanie przynajmniej raz w życiu zadała sobie każda kobieta. Czy dzięki przeczytaniu tej publikacji będziemy już to wiedzieć na 100%? Myślę, że nie. Jednak traktując ją jako poradnik-przewodnik, nabędziemy wskazówki niezbędne do tego, by samej popracować nad sobą. I pewnego dnia poczuć się sexy. Bo sexy naprawdę zaczyna się w głowie. Moja ocena 5/6

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial