Okładka wydania

Truly

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ava Reed
 • Tytuł Oryginału: Truly
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ewa Spirydowicz
 • Liczba Stron: 360
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x215 mm
 • ISBN: 9788376869414
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Truly | Autor: Ava Reed

Wybierz opinię:

Pyciaaa

Od dzieciństwa każdy ma plany i marzenia. Małe dziewczynki często chcą zostać piosenkarkami lub nauczycielkami, chłopcom zaś imponują strażacy czy piłkarze. Z czasem jednak dochodzi do konfrontacji wyobrażonej przez nas przyszłości z rzeczywistością. Niejednokrotnie przyszłość okazuje się być rozczarowująca. Jedyne, co pozostaje w takim przypadku to uparcie i determinacja. Tylko to pozwala na przezwyciężenie problemów i ułożenie wymarzonej przyszłości na nowo.

 

Andie rozpoczyna studia na uczelni w Seattle. Dziewczyna straciła większość pieniędzy, nie ma mieszkania, ani pracy, ma jednak ogromne marzenia. Jest zdeterminowana, by osiągnąć wyznaczone cele, mimo iż niedawno przeżyła tragedię. Seria zbiegów okoliczności, w tym wylany przez jej przyjaciółkę drink na koszulę mężczyzny, sprawia, że Andie rozpoczyna pracę jako barmanka. Tam poznaje tajemniczego Coopera – chłopaka, który z niewiadomych powodów jej nienawidzi.

 

„Truly” na pierwszy rzut oka wydawać się może typową powieścią new adult o dziewczynie i chłopaku, których negatywne uczucia przekształcają się we wzajemne przyciąganie. I w pewnym stopniu tak jest. Pomiędzy Adnie i Cooperem szybko zaczyna rodzić się uczucie, któremu oboje za wszelką cenę starają się przeciwstawić. Niechęć i strach mieszają się z zauroczeniem i pożądaniem. Nie jest to jednak uczucie, które dominuje nad całą fabułą. W rzeczywistości powieść Avy Reed to pełna ciepła i wartościowa historia, której czytelnik nie jest w stanie wyrzucić z głowy przez długi czas po jej skończeniu.

 

Relacja pomiędzy głównymi bohaterami została przedstawiona w ciekawy sposób. Czytelnik ma możliwość poznania całej opowieści zarówno z punktu widzenia Andie, jak i Coopera. Może śledzić ich wewnętrzne rozdarcie i jednocześnie zastanawiać się nad motywacją konkretnych zachowań bohaterów. Ava Reed przedstawia postacie, które mimo iż są niezwykle młode, dźwigają bagaż doświadczeń. Jednocześnie są pozytywne i pełne energii. Nawet Cooper, który początkowo sprawia wrażenie nieprzyjemnego, zgorzkniałego mężczyzny, potrafi wzbudzić w czytelnikach pozytywne emocje. Sam wątek miłosny nie jest przytłaczający i daje możliwość rozwoju wątków pobocznych. Czytelnik może poczuć się obserwatorem historii, która mogłaby mieć miejsce w rzeczywistym świecie; historii miłości, na którą jednak nie składa się sama znajomość dwojga osób, ale także mnóstwo losowych sytuacji i postaci, które w większym bądź mniejszym stopniu wpływają na życie bohaterów.

 

Warto zaznaczyć, że to właśnie wykreowane przez autorkę postaci sprawiają, że „Truly” jest tak wyjątkowa. Fabuła składa się z dobrze czytelnikom znanych schematów, które sprawiają, że mało który element warstwy fabularnej zaskakuje. Jednakże dzięki bohaterom, powieść nabiera kolorów. Zabawni, oryginalni, sympatyczni – takie charaktery można spotkać na kartach powieści. Wśród nich warto wyróżnić dwie osoby: June oraz Masona. June to energiczna, pewna siebie i odważna przyjaciółka Andie. Dziewczyna wnosi do historii dużą dawkę pozytywnych emocji. Jej wybuchowy charakter niejednokrotnie wprawia bohaterów w zakłopotanie, u czytelnika za to wywołuje wybuchy śmiechu. Za to Manson odpowiada za wprowadzenie do powieści odrobiny stonowania. Jego umiejętność chłodnego myślenia w trudnych sytuacjach jest idealną przeciwwagą dla porywczych charakterów innych bohaterów. Jednocześnie jest to postać pełna ciepła i empatii, na której pozostali mogą polegać bezgranicznie.

 

„Truly” to lekka i przyjemna opowieść o grupie ludzi, którzy mimo iż zostali mocno doświadczeni przez los, starają się iść do przodu. Ava Reed stworzyła zabawną, pełną sympatycznych bohaterów historię wywołującą w sercach czytelników ciepło i niedającą zapomnieć o sobie na długo po odłożeniu książki na półkę.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial