Okładka wydania

Akademia Mądrego Dziecka Chcę Jeść! Zwyczaje Zwierząt

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Akademia Mądrego Dziecka Chcę Jeść! Zwyczaje Zwierząt | Autor: S&S Alliance

Wybierz opinię:

Miss B

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci w wieku 0-3 lata. Są to kartonówki, które bawią i edukują. Niektóre mają tylko obrazki i krótkie wierszyki, inne ruchome elementy, a jeszcze inne zagadki.

 

„Chcę jeść!” to bardzo ciekawa książeczka o zwyczajach żywieniowych. Do tego ma fajne strony złożone jak harmonijka. Na pierwszy rzut oka widzimy na takiej kartce jakiś przedmiot albo zwierzaka, który po rozłożeniu strony okazuje się być zupełnie czymś innym.

 

Na pierwszej stronie jest niebieska miseczka. Pytanie brzmi, czy to miska z owsianką. A gdy rozłożymy harmonijkę z miseczką, ujrzymy oczko wodne z rybką i roślinkami, a także pająka, którego rybka próbuje upolować na swój posiłek. Jest też krótki opis, z którego dowiadujemy się, że ta rybka to strzelczyk, który potrafi strzelać wodą i w ten sposób chce złapać coś do jedzenia.

 

W książeczce znajdziecie także mrówki miodowe, które przechowują w swoim odwłoku jedzenie, czy kameleona, który nie tylko przybiera kolor otoczenia, w którym się znajduje, ale także ma szybki i bardzo długi język, którym błyskawicznie może złapać swoje jedzonko. Ale to fascynujące!

 

Jest też lampart, który próbuje ostrożnie złapać jeżozwierza i ostrzeżenie, że maluch też musi uważać na to co je. A na samym końcu książeczka zachęca dzieci do samodzielnego spożywania posiłków. Przecież to bardzo proste.

 

Ta 12stronicowa kartonówka przyciąga uwagę dzieci. Jest tu element zaskoczenia, który powoduje u dzieci zdziwienie i radość. Jednocześnie mamy tu już trochę więcej informacji o zwierzątkach, bardziej szczegółowe ilustracje i podpowiedź, jak zjeść samodzielnie posiłek.

 

Warto zwrócić uwagę na ilustracje. Są bardzo kolorowe i mają całkiem sporo małych szczegółów. Raczej przytłoczą maluchy. Powiedziałabym, że te rysunki w połączeniu z tekstem skierowane są raczej do dzieci w wieku 1,5-2 lata, może nawet odrobinę starszych.

 

Książeczka, kiedy wszystkie elementy są złożone, ma mały, kwadratowy format. Jest lekka i poręczna. Idealnie nadaje się do zabawy nie tylko w domu, ale do spakowania na jakieś wyjście, albo wyjazd. Zajmie mało miejsca w torbie/bagażu, a przy tym jest efektowana, więc zajmie dziecko na dłużej. Okładka wykonana jest z grubej tektury, a wewnętrzne strony z takiej nieco cieńszej, trochę bardziej elastycznej i łatwo się rozkładającej. Książeczka ma zaokrąglone rogi, co jest niezwykle ważne przy małym dziecku.
„Chcę jeść !” to fantastyczna pozycja dla małych dzieci. Zawiera wszystko to, co lubią maluchy. Zwierzątka, rozkładane strony, element zaskoczenia, ciekawy tekst i kolorowe ilustracje. Przykuje uwagę na dłużej i zamieni lekturę w ekscytującą przygodę. Dorosły może nie tylko zadawać pytania od autora, ale także wymyślać swoje, albo ćwiczyć z dzieckiem spostrzegawczość.

 

Okładka z sympatycznym lampartem i jeżozwierzem rzuciła nam się w oczy. Od razu wiedzieliśmy, że w środku znajdziemy coś ciekawego.
Seria Akademia Mądrego Dziecka to nie tylko książeczki, które umilają czas i bawią, ale także edukują. Zapoznają dzieci ze światem, który je otacza i w tak młodym wieku jest niezwykle fascynujący. Poznają tu zwierzęta, dowiedzą się co jedzą, jak polują i przede wszystkim zostaną zachęcone do samodzielnej nauki jedzenia.

 

„Chcę jeść!” jest to książka, obok której maluch nie przejdzie obojętnie. Będzie doskonałym wyborem do biblioteczki małego człowieka. Zaktywizuje dziecko i zachęci je do odkrywania.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial