Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szept

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Lynette Noni
 • Tytuł Oryginału: Whisper
 • Gatunek: Sensacja
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Janusz Maćczak
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x202 mm
 • ISBN: 9788328085046
 • Wydawca: Foksal / Uroboros
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szept | Autor: Lynette Noni

Wybierz opinię:

Pani M

"Przez dwa i pół roku Jane Doe – Obiekt Sześć-Osiem-Cztery – była przetrzymywana w celi tajnego podziemnego ośrodka rządowego i w tym czasie nie wypowiedziała ani jednego słowa. Nawet swojego prawdziwego imienia. Teraz władze podejmują ostatnią desperacką próbę nakłonienia jej, by zaczęła mówić, i oddają ją pod opiekę tajemniczego Landona Warda. Ku zaskoczeniu Jane, Ward odnosi się do niej uprzejmie. Sprawia wrażenie, że mu na niej zależy. Pomimo wysiłków Jane, by wytrwać w oporze, jej determinacja stopniowo słabnie. W momencie, gdy Jane zaczyna żywić nadzieję na odzyskanie swego dawnego życia, niecodzienny wypadek ujawnia jej najmroczniejszy sekret i niebezpieczną moc, którą ukrywała przez lata. Jej słowa mają moc sprawczą – gdy coś mówi, powołuje to do istnienia. I oto nagle „odnalezienie swojego głosu” staje się kwestią życia i śmierci".

 

Opis tej książki mnie zaintrygował. Swoją robotę zrobiła także tajemnicza okładka. Byłam ciekawa, czy odnajdę się w wykreowanym przez autorkę świecie, choć nieczęsto sięgam po ten gatunek.

 

Od razu muszę powiedzieć, że to raczej młodzieżówka, co nie znaczy, że starsi czytelnicy nie znajdą tu nic ciekawego dla siebie. Po prostu nastoletni odbiorcy lepiej odnajdą się w wykreowanym przez Lynette Noni świecie. Sama tak z 15 lat temu byłabym bardziej oczarowana tą historią.

 

Ta książka ma zarówno dobre, jak i słabsze strony. Na plus należy zaliczyć kreację bohaterów. Może i nie rzucają na kolana, można znaleźć w innych powieściach podobnych, ale nie zlewają się w bezkształtną masę. Intryguje zwłaszcza Jane Doe. Byłam ciekawa, co stanie się, gdy w końcu przemówi. Pomysł na nią był oryginalny.

 

Jeśli chodzi o samą akcję, to jej tempo bywa moim zdaniem dość nierówne. Raz czułam napięcie i siedziałam jak na szpilkach, żeby dowiedzieć się, co za moment się wydarzy, a raz byłam nieco znużona i czekałam, aż zacznie się coś dziać. Niektóre fragmenty są moim zdaniem niepotrzebnie przeciągnięte, ale nie mogę powiedzieć, że jest ich jakoś dużo. Raczej nie można narzekać na nudę.

 

Zgodzę się z tym, co powiedział jeden z recenzentów po lekturze, że jest to raczej książka dla kobiet niż dla mężczyzn. Uważam, że panie zdecydowanie lepiej odnajdą się w tym świecie i pewne sprawy bardziej do nich przemówią. Nie chcę jednak nikomu odradzać sięgania po tę lekturę. Jeśli zainteresował was opis, proszę bardzo, możecie czytać tę książkę.
To jest otwarcie cyklu o takim samym tytule, jak pierwszy tom. Jestem ciekawa tego, co przyniosą dalsze części, bo sam pomysł na fabułę był nietuzinkowy. Nie umiem tej powieści porównać do żadnej innej, czasem klimat trochę przypominał mi film "Ex Machina". Nie stawiałabym tych dwóch tworów na równi, ale to jest pierwsza rzecz, która mi przychodzi do głowy, gdy myślę o tej książce.

 

Zakończenie pozostawiło niedosyt, ale nie jestem w stanie się do niego przyczepić. Uważam, że nie można było wymyślić nic lepszego i choć zdarzały się w książce momenty, kiedy kręciłam nad nią nosem, całkiem nieźle bawiłam się w trakcie czytania.

 

Polecam tę książkę zwłaszcza młodszym fanom powieści science-fiction. Myślę, że oni będą najbardziej usatysfakcjonowani, jeśli chodzi o tę książkę. Według mnie to dobre rozpoczęcie cyklu i czekam z niecierpliwością na rozwinięcie akcji.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial