Okładka wydania

Sylwia Sylwester Jest Niecałopełnista

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sylwia Sylwester Jest Niecałopełnista | Autor: Maciej Kur

Wybierz opinię:

Koralina

Jakie problemy mogą mieć cudodziejki? Żyją w baśniowej krainie, w której wszyscy są szczęśliwi. Nie muszę się martwić o jedzenie, czy opłaty. A jako magiczne istoty potrafią dodatkowo czarować i spełniać życzenia. Więc o co chodzi z tą niecałopełnistością ?

 

Maciej Kur to polski scenarzysta komiksowy i twórca filmów animowanych. Współpracował m. in. przy nowych komiksach o przygodach “Kajka i Kokosza”. W jego książce o przygodach małej wróżki można wyczuć pewne inspiracje komiksowe. Nie jest to jednak dominujący aspekt tej opowieści. Talent autora sprawia, że od razu rozpływamy się w tej opowieści, nie patrząc na żadne ale.

 

Sylwia jest cudodziejką. Mieszka w dworku pośród łąk. Jak przystało na prawdziwie bajkową postać, jest bardzo szczęśliwa i otacza się wieloma przyjaciółmi - Śmieszynką, Termilką, Niezapominajką, Samowierzką, Speszką i Lucyferetką. Pewnego dnia przez przypadek dowiaduje się, że jedna z nich jest niecałopełnista. Ta wiadomość wstrząsa główną bohaterką, która postanawia odkryć kim jest ta niecałopełnista cudodziejka i co kryje się za tym tajemniczym terminem. Zanim jednak dowie się, co się za tym kryje, po drodze musi zrobić parę innych rzeczy, m. in. wpaść w tarapaty.

 

Już od pierwszych stron czuć inspiracje komiksowe. Żywe i emocjonujące dialogi, wyraziste postacie oraz historia, która toczy się bardzo płynnie. “Sylwia Sylwester jest niecałopełnistwa” to książka, która idealnie nadaje się na pełne zilustrowanie.

 

Czytając tę historię nie można się oprzeć wrażeniu, że niektóre postacie tj. Lucyferetka i Termilka zostały zainspirowane bohaterami animacji Teen Titans. Warto o tym wspomnieć, ponieważ osoby, które znają tę bajkę od razu będą wiedzieły z jakimi postaciami mamy do czynienia, a te które nie kojarzą tej animacji, będą miały dodatkową motywację do poznania jej.

 

Warto również wspomnieć o ilustracjach, które wykonała Ewa Kossowska. Autorka ma duże doświadczenie w grafice i projektowaniu. Przykładem może być stworzony przez nią Pan Pakaduriusz, czyli krowa z rogami jelenia, trąbą słonia, skrzydłami łabędzia, oczami gołębia, przednimi nogami barana, tylnymi koguta, ogonem pawia i grzywą konia. Oczywiście jako całkowicie niespotykany okaz musiał być też śnieżno-biały. Jak widać na załączonym przykładzie ilustracja tej książki nie należała do najłatwiejszych. Sama okładka jednak udowadnia, że Ewa Kossowska stanęła na wysokości zadania i trafnie zilustrowała tę historię.

 

“Sylwia Sylwester jest niecałopełnistwa” to tak naprawde dwie połączone ze soba opowieści. Głównym wątkiem jest oczywiście śledztwo, które ma doprowadzić do odkrycia prawdy. Druga historia to uwspółcześniona bajka o Kopciuszku z bardzo przewrotnym morałem, który mówi o tym, że nie każdy zasługuje na pomoc wróżek, ponieważ nie każdy wie jak okazać wdzięczność i prosić tylko o to, czego naprawdę potrzebuje.

 

Cała historia o Sylwii Sylwester jest przepełniona wskazówkami jak powinniśmy się zachowywać względem drugiego cudodziejka albo mówiąc proście, czlowieka. Maciej Kur pokazuje, że nawet w bajkowym świecie trafiają się niecałopełniści i tylko od nas zależy, czy w ogóle zwrócimy na to uwagę i będziemy stwarzać problemy i ograniczenia, które zupełnie nie są potrzebne.

 

“Sylwia Sylwester jest niecałopełnista” to niesamowita historia, która pozwala odkryć, jak zmienia się świat kiedy wszystkich traktujemy z taką samą dobrocią i życzliwością. Uważam, że jest to książka, którą powinno poznać każde dziecko żeby mogło się przekonać, że niecałopełnistość to tylko skomplikowane słowo, które potrafi tylko utrudnić życie, chociaż wcale nie powinno.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial