Okładka wydania

Akademia Mądrego Dziecka Smakołyki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Akademia Mądrego Dziecka Smakołyki | Autor: S&S AllianceQing Feng

Wybierz opinię:

Miss B

 Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci w wieku 0-3 lata. Są to kartonówki, które bawią i edukują. Niektóre mają tylko obrazki i krótkie wierszyki, inne ruchome elementy, a seria „Pierwsze zagadki” skrywa zgadywanki.

 

„Smakołyki” to 12 stronicowa kartonówka w niedużym formacie. Już sama okładka podpowiada, że jej tematyka to jedzenie i to co się z nim wiąże. Mamy też obietnicę niespodzianki w środku. Ciekawe co to będzie?

 

Otwierając książeczkę już na pierwszej stronie mamy fragment jakiegoś obrazka. Jest coś czerwonego, obok stoi robaczek. Na sąsiedniej stronie jest podpowiedź „Jest duże, okrągłe i czerwone”. Czy maluch zgadnie co to jest? Nie sądzę, żeby od razu się udało. Stronę z podpowiedzią możemy rozłożyć do góry. Tam pojawia nam się kolejny fragment obrazka i jeszcze jedna podpowiedź „Jest bardzo słodkie”. Czy teraz uda się zgadnąć? Mamy wskazówkę i aż połowę ilustracji. Tekturkę możemy ponownie rozłożyć i ukazuje nam się cała ilustracja. Wiecie co było na ilustracji? Jabłko.

 

Poza jabłkiem mamy 5 kolejnych zagadek. Wszystkie opierają się na tej samej technice. Najpierw ćwierć ilustracji i podpowiedź. Potem kolejna podpowiedź i małym oczkom ukazuje się połowa tajemniczej rzeczy, a na końcu możemy rozłożyć już całość i wszystko staje się jasne.
Poza jabłkiem, mamy tu marchewkę, mleko, jajko, chleb i zastawę stołową.

 

Nie zapominajmy też o tej obiecanej niespodziance. Wiecie co to jest? Na końcu książeczki mamy mini puzzle. A dokładnie 2-elementową układankę. To talerz, a na nim 2 jabłka. Układanka jest umiejscowiona w tekturowej ramce, a na całość jest zrobiona specjalna kieszonka po wewnętrznej stronie tylnej okładki. Dzięki niej układankę możemy powrotem włożyć do książki i się nie zgubi. Elementy układanki idealnie do siebie pasują i tak samo świetnie wpasowują się w ramkę, więc nie wypadają. Jest to ważne, szczególnie, gdy książeczka wędruje z miejsca w miejsce, albo zabierana jest w podróż.

 

Książeczka, kiedy wszystkie elementy są złożone, ma mały, kwadratowy format. Jest lekka i poręczna. Idealnie nadaje się do zabawy nie tylko w domu, ale do spakowania na jakieś wyjście, albo wyjazd. Zajmie mało miejsca w torbie/bagażu, a przy tym jest efektowana, więc zajmie dziecko na dłużej. Okładka wykonana jest z grubej tektury, a wewnętrzne strony z takiej nieco cieńszej, trochę bardziej elastycznej i łatwo się rozkładającej. Książeczka ma zaokrąglone rogi, co jest niezwykle ważne przy małym dziecku.
Bardzo podobają mi się ilustracje, które przypominają malowane farbami. Są duże, wyraźne i nie mają zbyt wielu elementów, w sam raz dla malucha.

 

„Smakołyki” to fantastyczna pozycja dla małych dzieci. One uwielbiają element zaskoczenia i zagadki. Zdecydowanie jest to książka aktywizująca, która zamienia zwykłą bierną lekturę w świetną zabawę. Zagadki wymagają zaangażowania dziecka. Dzięki zajęciu i udziałowi w czytaniu, maluchowi jest łatwiej skupić się na książce i sprawia mu to większą przyjemność. Dodatkowym plusem są tu też puzzle. Chociaż bajecznie proste, to dla malucha złożenie 2-óch elementów będzie dodatkową atrakcją i powodem do wielkiej radości.
Myślę, że żaden maluch nie przejdzie wobec tej książki obojętnie. To bardzo fajna pozycja do domowej dziecięcej biblioteczki. Nie dopatrzyłam się tu żadnych minusów, do których mogłabym mieć uwagi. Polecam szczególnie dla dzieci w wieku 1-2 lata.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial