Okładka wydania

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Kuźnia Przeznaczenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Cube Kid
 • Tytuł Oryginału: Diary of an 8-bit Warrior: Forging Destiny
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Stanisław Kroszczyński
 • Liczba Stron: 292
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200 mm
 • ISBN: 9788376867694
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Kuźnia Przeznaczenia | Autor: Cube Kid

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazała się właśnie najnowsza i zarazem szósta już odsłona popularnego cyklu dla dzieci - "Pamiętnik 8-bitowego wojownika"! Ta osadzona w fantastycznym świecie komputerowego Minecrafta komiksowa opowieść o przygodzie, poszukiwaniu swojego miejsca w życiu i przyjaźni, porwała miliony najmłodszych czytelników na całym świecie - w tym i w Polsce. Najnowsza część nosi tytuł "Kuźnia przeznaczenia"!

 

Wraz z lekturą tej książki spotykamy kolejny raz naszych ulubionych bohaterów - na czele z Runtem i Brezze. To właśnie ta dwójka, po rozstaniu z resztą ekipy, przeżywa całą moc kolejnych, niezwykłych przygód. Te wiążą się m.in. z niespodziewanym spotkaniem z Rycerzami Aetherii, odwiedzinami opuszczonej wioski Elfów, czy też poznaniem słów pewnej pradawnej przepowiedni... o nich samych. Największym wyzwaniem dla tej pary okaże się jednak konfrontacja z Underlordem i Czarnym Widmem, której wynik przyniesie wiele zaskakujących odpowiedzi... 

 

Najnowsza odsłona cyklu Cube Kida nie zawodzi w żadnym względzie, oferując sobą kolejną niezwykłą opowieść o losach, przygodach i marzeniach tytułowego wojownika, który pewnego dnia zapragnął być kimś więcej, aniżeli zwykłym wieśniakiem. I tak też autor kontynuuje relację o nim i Brezz, ich niezwykłej wędrówce, walce z siłami zła i odkrywaniu prawdy o sobie samym, co w przypadku tego drugiego z bohaterów przybierze bardzo dosłowne znaczenie. Całość opowieść. obok akcji i przygody, cechuje również znakomity humor i niepowtarzalny klimat.

 

Fabuła opowieści zachwyca nas swoim rozmachem, gdy oto wypełnia ją ogromna ilość wątków i wydarzeń z udziałem głównych bohaterów. Magia, walka, legendy i niezwykłe spotkania podczas podróży po przedziwnych miejscach - to wszystko znaczy sobą strony tej opowieści, która intryguje nas od pierwszych chwil, bawi i zapewnia znakomitą rozrywkę. To także liczne nawiązania do przeszłości bohaterów, postaci znanych z poprzednich części serii oraz tajemnic, jakie skrywają. Najważniejsze wydaje się to, że historia ta potrafi nas wciąż zaskakiwać i intrygować - równie mocno, jak pierwsze tomy. 

 

Tej udanej, barwnej i tętniącej akcją treści, dopełnia już tradycyjnie znakomita strona ilustracyjna. A tworzą ją charakterystyczne, utrzymane w klimatach Minecrafta i ładne dla oka ilustracje, jak i również całe strony tej książki, które wypełniają rozmaite kolory oraz specyficzny układ treści, który przejmuje komiksową, bajkową, ale też i znaną z ekranów komputera, postać. I jest w tym jakiś niezwykły klimat i bardzo widowiskowy charakter, który z pewnością zachwyci każdego dziecięcego czytelnika, ale też i dorosłego odbiorcę, który czytając tę książkę cofnie się w czasie do okresu swojej młodości.

 

Opowieść ta niesie wspaniałą rozrywkę, znakomitą zabawę i wielkie emocje, które udzielają się nam już od pierwszych chwil lektury. Jednocześnie jednak książka ta ma do zaoferowania sobą także piękne przesłanie i cenną lekcję życia o tym, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia - choćby te najbardziej wybujałe i odważne. Walczyć, tak jak główny bohater tej pozycji - Runt, który zapragnął stać się dzielnym i prawym wojownikiem. Myślę, że to ważne przesłanie i wielki atut tej książki, który to winni docenić wszyscy rodzice.

 

"Kuźnia przeznaczenia", to kolejna udana, barwna i intrygująca odsłona cyklu "Pamiętnik 8-bitowego wojownika". Wypełnia ją wielka przygoda, moc humoru, piękna lekcja życia i zabawa, której nie sposób jest się nie poddać bez reszty. Z tego też względu gorąco zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, jak i też po poprzednie części tego klimatycznego cyklu.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial