Okładka wydania

Co Zrobisz, Gdy...

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Co Zrobisz, Gdy... | Autor: Jennifer Moore Mallinos

Wybierz opinię:

Tulliana

Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że ludzkie życie to proces ciągłego dokonywania bardziej lub mniej dobrych wyborów i podejmowania adekwatnych do niego decyzji. Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie stał przed dylematem, co należy zrobić i jak się zachować w określonych, często bardzo skomplikowanych sytuacjach, jakie towarzyszą nam w domu, w pracy, w relacjach z osobami bliskimi oraz znajomymi, czy współpracownikami. Ci, którzy mają dzieci mają jeszcze więcej kłopotów z podejmowaniem mądrych decyzji – nie tylko w zakresie wychowywania swoich pociech, ale też udzielania im sprawdzonych rad, co zrobić i jak się przygotować na różne życiowe trudności. Jeśli szukacie naprawdę wartościowej, a przy tym nowocześnie i atrakcyjnie dla młodego czytelnika zredagowanej opowieści o wartościach i podejmowaniu życiowych decyzji, gorąco zachęcam Was do przeczytania ładnie wydanej książki wydawnictwa JEDNOŚĆ pt. ,,Co zrobisz, gdy…”.

 

Wspomniana publikacja jest z założenia adresowana do dzieci w wieku 6+, jednakże treści w niej zawarte są na tyle uniwersalne i godne uwagi, że książkę z powodzeniem możecie przeglądać i czytać nawet z dziećmi młodszymi – myślę, że może spodobać się ona również maluszkom w wieku przedszkolnym, jako że zainteresowała na dłużej mojego niespełna 3,5-letniego synka. Recenzowana tutaj książeczka jest starannie wydana na kredowym, lśniącym papierze, posiada okładkę w sztywnej oprawie, jej atutem są ponadto zabawne ilustracje prezentujące dzieci stojące przed wieloma dylematami moralnymi. ,,Co zrobisz, gdy..” to urzekający, nieco zabawny, ale poruszający też bardzo trudne zagadnienia poradnik dobrego wychowania, który może spodobać się także starszym dzieciom ze szkoły podstawowej. Z tej mądrej książeczki dziecko dowie się, co zrobić, gdy np. koleżanka ściąga na klasówce; jak się zachować, gdy zauważymy, że ktoś zgubił 100 złotych; jak radzić sobie, kiedy ktoś nas wyśmiewa, składa nam dziwne propozycje; albo co należy zrobić, gdy zaczepi nas nieznajomy na ulicy. Książka, którą tutaj opisuję to poradnik ułatwiający relacje międzyludzkie, uczący moralnych zachowań w zgodzie z własnym sumieniem i szeroko pojętym dobrem bliźniego. Publikacja jest naprawdę godna polecenia ze względu na swoją atrakcyjną formę graficzną (duże, barwne, przemawiające do wyobraźni ilustracje) oraz przejrzystą nawet dla młodszych dzieci strukturę (na kartach z lewej strony zawarte są pytania, zaś na kartach po prawej stronie znajdują się warianty zachowania w określonej sytuacji związanej z pytaniem, a następnie wybór tej najlepszej wraz z krótkim, ale przekonującym wyjaśnieniem). Jeśli chcecie nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o kłopotach w szkole, albo w prostych słowach wytłumaczyć mu, co to takiego molestowanie przez osobę dorosłą i jak sobie radzić w przeróżnych trudnych sytuacjach z życia codziennego, koniecznie sięgnijcie po omawianą tutaj publikację.

 

Książeczka ,,Co zrobisz, gdy” powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce, myślę, że można też z powodzeniem korzystać z niej na lekcjach wychowawczych, na zajęciach z religii czy etyki. Opisywana tutaj książka jest wprawdzie adresowana do dzieci, ale powinna zostać poznana i gruntowanie przemyślana również przez osoby dorosłe – zwłaszcza rodziców, dziadków, psychologów, pedagogów, wszystkich, którzy mają częsty kontakt z dziećmi i często borykają się z zadawanymi przez nie kłopotliwymi pytaniami. Jeśli głowisz się, co powiedzieć, gdy dziecko zapyta cię o coś, albo sam niejednokrotnie jesteś w kropce i nie wiesz, jak postąpić, np. gdy jesteś smutny, gdy ktoś cię skrzywdzi, stanowczo powinieneś przeczytać ową książkę. Oczywiście nie znajdziecie w niej odpowiedzi na wszystkie trudne pytania, które dręczą nas niejednokrotnie, ale… być może zaczniecie podchodzić do wyzwań i trudności związanych z odpowiedzialnym podejmowaniem decyzji w bardziej metodyczny i rozsądny sposób niż dotychczas.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial