Okładka wydania

Przygody Z Nauką Jajko

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przygody Z Nauką Jajko | Autor: Cécile JuglaJack GuichardLaurent Simon

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Seria książek Akademia Mądrego Dziecka była dotąd kierowana do najmłodszej grupy odbiorców. Jej autorzy postanowili jednak wyjść naprzeciw potrzebom czytelników i stworzyć podserię, która będzie przeznaczona dla nieco starszych odbiorców, a więc dzieci, które wyrosły już z tradycyjnych książeczek Akademii czy też starszego rodzeństwa, które dotąd z zazdrością patrzyło na książeczki młodszego brata czy siostry. Dzięki nowym książkom "Przygody z nauką" również starsze dzieci mają okazję do nauki poprzez zabawę i poznawania świata na wiele ciekawych sposobów.

 

"Przygody z nauką. Jajko" to pierwszy tytuł nowej serii, z którym miałam okazję zapoznać się razem z moimi dziećmi. Kto by pomyślał, że zwykłe jajko może być tak ciekawym tworem i materiałem do doświadczeń wykonywanych przez dzieci. W książce tej młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z budową jajka i dowiedzieć się do czego służy każda z jego części. Podczas czytania poznają wiele ciekawostek związanych z jajkami, między innymi to, że jajka są bardzo wytrzymałe, a ich skorupka jest porowata. Wśród ciekawostek znalazły się również informacje o tym w jaki sposób gotują się jajka (i jak ugotować jajko na miękko, a jak na twardo) czy też jak rozpoznać ile tygodni ma jajko i czy nadaje się jeszcze do zjedzenia. Trzeba przyznać, że to bardzo przydatne informacje, które można stosować w praktyce. Co ciekawe ja również dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałam. Jednak teoria teorią, a wszyscy wiemy, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez wykonywanie praktycznych działań, co bardzo dobrze wykorzystali twórcy książki. Znajduje się tutaj aż 10 pomysłów na różne ciekawe i co najważniejsze bardzo proste doświadczenia, dzięki którym dzieci na własne oczy mogą przekonać się o właściwościach jajek. Wśród eksperymentów są tak spektakularne doświadczenia jak wciśnięcie jajka do butelki czy też rozpuszczenie jego skorupki w occie, ale również te bardziej zwyczajne jak badanie wieku jajka poprzez zanurzenie go w wodzie, czy odróżnianie jajka ugotowanego od surowego przez zakręcenie nim na stole. Dzięki książce dzieci mogą również dowiedzieć się jak stworzyć domowy majonez oraz jak tworzy się piana z białka. Dużym plusem opisanych w książce eksperymentów jest fakt, że nie potrzebujemy do nich żadnych wymyślnych składników i praktycznie każdą potrzebną rzecz powinniśmy mieć w domu, możemy je więc wykonać w dowolnym momencie bez większych przygotowań (oczywiście jeśli posiadamy jajka).

 

Książka jest oczywiście fantastycznie zilustrowana i dzięki zawartym w niej rysunkom i schematom dzieci mogą łatwiej zrozumieć zagadnienia, o których jest mowa. Książka jest bardzo atrakcyjna wizualnie i od razu przyciągnęła wzrok moich synów. Z dużym zainteresowaniem czytali kolejne strony i z wielkim zaangażowaniem wykonywali zaproponowane tutaj eksperymenty. Bez wątpienia jest to książka, która uczy poprzez zabawę i zachęca do zdobywania nowej wiedzy i poznawania otaczającego nas świata.

 

Ogromnie się cieszę, że twórcy Akademii Mądrego Dziecka stworzyli serię dla nieco starszych dzieci niż tradycyjnie. Razem z moimi chłopcami z wielką chęcią sięgniemy po wszystkie tytuły i zamienimy nasze mieszkanie w domowe laboratorium. Tak zdobyta wiedza z pewnością zostanie szybko przyswojona. Co najważniejsze dzięki tym książeczkom każde dziecko może się przekonać, że nauka może być doskonałą zabawą i każda rzecz nawet tak prosta jak jajko to możliwość wykonania interesujących doświadczeń. W serii ukazały się również książki "Papier" oraz "Cytryna" natomiast w przygotowaniu są kolejne tytuły "Balon", "Woda" oraz "Cukier".

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial