Okładka wydania

Kolory Ognia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aleksandra Galert
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 462
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788394756789
 • Wydawca: AlterNatywne
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kolory Ognia | Autor: Aleksandra Galert

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Tym razem miałam ochotę przeczyć luźną, niezobowiązującą lekturę. I tak oto w moje ręce wpadła książka Aleksandry Galert pt.: „Kolory ognia". Książka ta to debiut literacki autorki. Jednak czy był on udany? Tego dowiecie się czytając poniższą recenzję. Książkę wybrałam ze względu na intrygującą okładkę oraz ciekawy i zachęcający opis.

 

Aleksandra Galert urodziła się w 1992 roku w Łodzi, ale większość życia spędziła w małej miejscowości koło Gorzowa Wielkopolskiego. Dziewczyna już od najmłodszych lat interesowała się pisaniem. „Kolory ognia" to pierwsza opublikowana powieść autorki.

 

W miasteczku Fene władze przejmuje Tetrych – nieudolny uzurpator. Po przejęciu władzy przez niego Fene staje się ponure, smutne i szare. Kiedy w mieście pojawia się tajemnicza karawana w miasteczku zaczyna robić się niespokojnie. Mroczna karawana sprawia, że w Fene przestaje być bezpiecznie, a Wieczny Ogień, który od zawsze był opoką i wsparciem mieszkańców pokazuje swoją niszczycielską siłę...

 

Larina to główna bohaterka powieści „Kolory ognia". Dziewczyna jest sierotą, a wychowuje ją Dziadek i mag Eren. Kiedy w miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy Larina jest zmuszona uciekać, gdyż grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Dziewczynie towarzyszą Samuel – jej przyjaciel, który również jest sierotą, oraz Ithen, który jest synem jednego z bogatszym mieszkańców Fene. Czy dziewczynie uda się uratować własne życie? Tego dowiecie się czytając powieść „Kolory ognia" Aleksandry Galert.

 

Larina to bohaterka wokół, której skupiają się wszystkie wydarzenia. Dziewczyna jest niesamowitą nastolatką. Ciągle nurtują ją pytania, co stało się z jej rodzicami, dlaczego tak mało się o nich rozmawia. Larina jednak w końcu przestaje doszukiwać się prawdy, gdyż wie, że i tak nie uzyska odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Nastolatka mimo wszystko jest szczęśliwa, otoczona opieką i miłością i nic w jej życiu nie wskazuje, że za niedługo może zginąć. Ucieczka z Fene jest jednak dla dziewczyny szansą na zwiedzenie nieznajomej części królestwa...

 

„Czuła się zagubiona. Przez te wszystkie doznania niemal zapomniała o problemach i celu ich podróży. Miała wrażenie, jakby ktoś żonglował nią pomiędzy znanym i nieznanym, pięknym i niezrozumiałym, nowym i starym. Gdy jedno ją zachwycało, za moment co innego powodowało wzburzenie. Gdy temu mogła przyglądać się godzinami, innemu nie chciała poświęcić więcej niż jedną chwilę. Jej wyobraźnia szalała, umysł tonął w morzu kształtów i kolorów, a wszystkie teorie były niczym węże morskie pożerające resztki jej zdrowego rozsądku".

 

Od bardzo dawna nie czytałam książki z gatunku science fiction, czy też fantasy, dlatego też troszkę obawiałam się zaczynając ją czytać, jednak moje obawy okazały się niesłuszne, a powieść ta wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

Język powieści jest prosty, lekki i zrozumiały. Stylistycznie książka też jest na zadowalającym poziomie. Autorka w bardzo ciekawy i kreatywny sposób przedstawiła postaci. Nie tylko te główne, ale i te drugoplanowe. Każdy bohater ma swój indywidualny i niepowtarzalny charakter, dzięki czemu książkę czyta się bardzo przyjemnie. Ponadto cała fabuła powieści jest nieprzewidywalna, zaskakująca i wyjątkowa co dodatkowo dodaje uroku samej książce. Rozwój wydarzeń jest na tyle szybki, że nie mamy czasu na nudę, a ze strony na stronę chcemy więcej i więcej. W tej książce przeżyjemy niejedną przygodę z naszą bohaterką, co sprawia, że nie znajdziemy tutaj czasu na nudę..

 

Jeżeli macie ochotę przeczytać ciekawą i wciągającą lekturę to bardzo polecam Wam „Kolory ognia". Obiecuję Wam, że czas spędzony przy tej książce nie będzie dla was czasem straconym, wręcz przeciwnie będziecie go mile wspominać. Ponadto dzięki tej lekturze możemy oderwać się od rzeczywistości i naszych problemów i przenieść się do świata fantazji i magii. Dla mnie „Kolory ognia" to był „strzał w dziesiątkę" i zapewne jeszcze niejednokrotnie sięgnę po powieści z tego gatunku.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial