Okładka wydania

Akademia Mądrego Dziecka Niesamowite Zwierzęta Budynki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Akademia Mądrego Dziecka Niesamowite Zwierzęta Budynki | Autor: S&S AllianceMiya Du

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Akademia Mądrego Dziecka to seria książek dla najmłodszych, która od jakiegoś czasu bije rekordy popularności. Książeczki te charakteryzują się nietuzinkową formą, ciekawymi tematami, wysoką jakością, a przede wszystkim doskonałym połączeniem zabawy z edukacją. Jako mama dwójki dzieci również chętnie sięgam po tę serię, gdyż moim dzieciom czytanie tych książeczek sprawia dużo radości. Dlatego też z wielką radością wyczekujemy kolejnych nowości i sięgamy po nie zadając sobie pytanie- czym Akademia Mądrego Dziecka tym razem nas zaskoczy?

 

W ostatnim czasie w serii ukazało się kilka nowości, w tym nowa podseria "Niesamowite zwierzęta". W każdej z tych nowych książeczek mali czytelnicy mają okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat fascynującego świata zwierząt, który jak się okazuje nie tylko ciekawi i zaskakuje, ale również inspiruje ludzi do tworzenia nowych wynalazków, a nawet budynków.

 

Książeczka "Niesamowite Zwierzęta. Budynki" to publikacja, która zaskakuje zarówno tematem, jak i formą. Twórcy książki postanowili opowiedzieć dzieciom o kilku niesamowitych zwierzętach i ich domach, które stały się pierwowzorem budynków stworzonych przez ludzi. Przykładowo Opera w Sydney została zaprojektowana na wzór muszli, która jest bardzo trwała i wytrzymała, a Stadion Narodowy w Pekinie przypomina ptasie gniazdo. Inne analogie opisane w książce to Muzeum Sztuki w Milwaukee, którego inspiracją była mewa, czy siedziba Parlamentu Nowej Zelandii, która swoim kształtem przypomina gniazdo pszczół. Każdy przykład został tutaj opatrzony krótkim opisem (zaledwie kilka zdań, więc tekstu w książce jest niewiele) oraz ciekawą, kolorową ilustracją. Dodam jeszcze, że cała seria Akademia Mądrego Dziecka może poszczycić się bardzo przyjemną, niestandardową szatą graficzną.

 

To jednak nie koniec atrakcji, które znajdziecie w książce. Każdy przykład został tutaj bowiem zilustrowany za pomocą ruchomego obrazka! Rozwiązanie to jest tak ciekawie zaprojektowane, że moje dzieci przez dobrych kilkadziesiąt minut nie potrafiły się od tego oderwać. Przy każdym budynku został zamieszczony element, na którym początkowo widzimy zwierzę lub przedmiot będące inspiracją, a po przekręceniu stopniowo wyłania nam się obrazek z budynkiem, o którym jest mowa w tekście. Zostało to zaprojektowane niezwykle pomysłowo i muszę przyznać, że choć poznałam już setki różnych książek dla dzieci na takie rozwiązanie natknęłam się po raz pierwszy. Taki obracany element dodaje książce atrakcyjności i przyciąga dzieci na dłużej. Pomaga również zrozumieć opisaną w tekście analogię pomiędzy światem zwierząt, a wytworami ludzkich rąk.

 

"Niesamowite zwierzęta. Budynki" to książka, która doskonale wpisuje się w nurt nauki poprzez zabawę. Dzieci mogą tutaj poznać różne ciekawostki na temat świata zwierząt, ale również dobrze się bawić oglądając ilustracje i przesuwając ruchome elementy. Warto również zainspirować się i poszukać z dziećmi innych budynków, które mogą nam przypominać zwierzęta lub ich budowle oraz poszukać w Internecie zdjęć budynków które zostały tutaj pokazane. Książka ma oczywiście sztywne strony, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że szybko ulegnie zniszczeniu.

 

Seria Akademia Mądrego Dziecka po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyła zarówno mnie, jak i moich synów . Zdecydowanie są to książeczki, które warto proponować dzieciom. Ich twórcy wychodzą naprzeciw dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata. Dzięki tym książeczkom dzieci przyjemnie spędzą czas i nauczą się czegoś nowego. Polecam jako mama i z niecierpliwością wypatruję kolejnych tytułów w serii.

 

Akademia Mądrego Dziecka ukazuje się nakładem wydawnictwa HarperKids Polska.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial