Okładka wydania

Mój Książę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mój Książę | Autor: Julia Quinn

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Książę rozpaczał nad śmiercią żony. Szczerze rozpaczał. Nie kochał jej, rzecz jasna, tak jak księżna nie kochała jego, byli jednak parą przyjaciół na swój własny, oryginalny sposób. Książę nie oczekiwał od małżeństwa niczego oprócz syna i dziedzica, pod tym zaś względem jego żonę było stawiać za wzór. Zarządził, by niezależnie od pory roku na jej grobie zawsze leżały świeże kwiaty, oraz kazał przenieść portret nieboszczki z salonu do holu i powiesić go na honorowym miejscu nad schodami. A potem zabrał się do wychowywania swego syna. W ciągu pierwszego roku oczywiście niewiele mógł zdziałać. Niemowlę było za małe na słuchanie wykładów o zarządzaniu majątkiem ziemskim i poczuciu odpowiedzialności.”

 

Czy może być większe wyzwanie dla ambitnych mam córek na wydaniu w Londynie roku 1813 niż książę kawaler? Daphne Bridgerton jest urocza i inteligentna, z jakiegoś powodu jednak mężczyźni traktują ją tylko jako przyjaciółkę i nie widać wokół niej roju zalotników. Żaden z londyńskich amantów nie poprosił jeszcze o jej rękę, o czym Daphne skrycie od dawna marzy… Za to książę Hastings nie zamierza się rychło żenić, tyle że liczne panny na wydaniu (a zwłaszcza ich natrętne mamy) nie ustają w próbach nakłonienia go do zmiany zdania. Książę Simon proponuje więc Daphne niezwykle korzystną dla obu stron tajną umowę – on będzie udawał jej adoratora, dzięki czemu uwolni się od natrętek, a ona z pewnością zyska pretendentów do swojej ręki, skoro sam książę uznał ją za pożądaną partię… Jesteście ciekawi jak dalej potoczą się losy dwójki bohaterów? Musicie jak najszybciej przeczytać „Mój Książę”!

 

Julia Quinn skończyła Harvard, potem studiowała medycynę na Uniwersytecie Yale. Nie została jednak lekarzem, tylko… jedną z największych gwiazd romansu historycznego. Jej powieści są wydawane w USA w blisko milionowych nakładach, wyróżniane najważniejszymi nagrodami - w tym dwukrotnie najwyższą: RITA Award - i zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów. Żywe dialogi i niezapomniane postacie bohaterek – energicznych, odważnych kobiet, niepoddających się konwenansom epoki – nadają nieodparty urok błyskotliwym powieściom Julii Quinn (Zaginiony książę, Czekając na księcia, Co słychać w Londynie, Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever).

 

Książka pod tytułem „Mój Książę” była moim pierwszym spotkaniem, z twórczością Julii Quinn. Tak naprawdę pierwszy obejrzałam serial dopiero później sięgnęłam po powieść. Osiem odcinków pochłonęłam dosłownie w jeden dzień. Po skończeniu ostatniego odcinka musiałam, jak najszybciej zaopatrzyć się w książkę wydaną przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Po pierwszych zachwytach, jaką piękną ma okładkę, przyszedł czas na zapoznanie się z historią zawartą w środku.

 

Czytając książkę macie wrażenie, że bierzecie udział wraz z naszymi bohaterami, w wydarzeniach, które ich otacza. „Mój Książę” to nie tylko powieść z gatunku romans. Tutaj znajdziecie, o wiele więcej. Historia Daphne i Simona, jest pełna zawirowań, intryg, tajemnic, miłości, niepowodzeń, zranień. Jednak na końcu otrzymujemy, z tego piękne zakończenie. Jestem pewna, że nie zapomnicie, o niej na długi czas.

 

Nie mogę się doczekać drugiego sezonu serialu, jak i drugiej części powieści. Z wielką chęcią poznam dalsze losy bohaterów. Jednak na ten moment trzeba jeszcze chwilę zaczekać. Teraz zachęcam was do zapoznania się z pierwszą częścią, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nadróbcie, to jak najszybciej.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial