Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Loudres Ziemia Uzdrowień

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Loudres Ziemia Uzdrowień | Autor: dr Patrick Theillier

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

LOURDES to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych i najważniejszych miejsc w kulturze chrześcijańskiej wiary. Każdego roku odwiedzają je miliony pielgrzymów i turystów z całego świata, którzy poświęcają właśnie tu słowa swojej modlitwy w intencji pomyślności, jak i przede wszystkim uzdrowienia ciała i duszy. Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes od lat stanowi bowiem symbol uzdrowienia, w którym dokonało się ponad siedemdziesiąt potwierdzonych przez Kościół uzdrowień. I to właśnie temu zagadnieniu została poświęcona książka "Lourdes. Ziemia uzdrowień", która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jedność.

 

Doktor Patrick Theillier - autor tej pozycji, pracował przez kilkanaście lat w Biurze Medycznym Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. I to właśnie do jego obowiązków należało m.in. potwierdzanie medycznych uzdrowień pielgrzymów z całego świata, którzy za sprawą modlitwy w tym miejscu zyskali szansę na nowe, lepsze życie. I to tym relacjom - tak najnowszym, jak i zachowanym w archiwum Sanktuarium, została poświęcona niniejsza książka, która opisuje historie osób, ich chorób i uzdrowień, jakie dokonały się na przestrzeni ponad 160 lat...

 

Jak wspomniałam powyżej, autor opisuje tu owe cudowne uzdrowienia, poświęcając jednak również miejsce na przedstawienie niezwykłości tego miejsca, boskich objawień Bernadety Soubirous w 1858, powstawanie legendy Sanktuarium, jak i też licznych badań nad tym miejscem, które zostały i wciąż są prowadzone tak przez Kościół, jak i też świat nauki. To również relacja o wielkich postaciach, które przez te wszystkie lata odegrały najważniejszą rolę w dziejach Sanktuarium oraz trudnej sztuce decydowania o tym, które z uzdrowień uznać za prawdziwe, a które za jedynie prawdopodobne. I przyznam szczerze, że każdy z tych wątków przedstawia się tu równie interesująco.

 

Nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że to jednak autentyczne, ludzkie historie uzdrowień wywierają tu na nas największe wrażenie. Odzyskanie wzroku przez Louiisa Borriet'a po przemyciu oczu źródlaną wodą z Lourdes, uleczenie zapalania otrzewnej i młodej kobiety - Marie Bailly, niezwykłe uzdrowienie Elisabeth Frateur, która cierpiała nie pogłębiająca się chorobę kręgosłupa, wyzdrowienie Annick T. - kobiety, cierpiącej całe życie na dziecięce porażenie mózgowe... - to tylko kilka z ogromu opisanych tu w szczegółowy sposób uzdrowień, które ukazują nam ludzkie dramaty i cud ich uzdrowienia, nierzadko poprzez bardzo poruszające i wzruszające słowa ich samych oraz ich bliskich. To też wydaje się być w mej ocenie najważniejszą częścią tej książki - czyli głos zwykłych ludzi, którym dane było doświadczyć tego cudu...

 

Bardzo ciekawe wydają się także te fragmenty książki, które odnoszą się do badań nad owymi ozdrowieniami, orzekaniem ich faktycznego cudu bądź też nie oraz licznych trudności, jakie napotykał w tym względzie autor, ale też i Kościół. Warto docenić tu także sam sposób przekazania tych wszystkich faktów i informacji, które zostały opisane bardzo przystępnym językiem, ale też i w chronologicznym układzie, dzięki czemu lektura ta jest dla nas o wiele łatwiejszą i ciekawszą w odbiorze. Myślę, że to bardzo ważny punkt tej książki, dzięki któremu mogą sięgnąć po nią nie tylko badacze dziejów Lourdes, ale też i wszyscy ci czytelnicy, których interesują kwestie wiary i boskich uzdrowień.

 

Książka Patricka Theilliera pt. "Lourdes. Ziemia uzdrowień", to przede wszystkim pozycja niezwykle intrygująca już samą swoją tematyką, która dodatkowo została przekazania tu w ciekawy, prosty i bardzo emocjonalny sposób. Nie się bowiem ukryć, iż wzruszenia i poruszenie stanowią ważną część lektury tej pozycji, gdy oto czytamy o cudzie ozdrowień tak wielu ludzi. Jeśli zatem macie ochotę na poszerzenie swojej wiedzy o Lurdes lub też po prostu ciekawi was kwestia udokumentowanych uzdrowień za sprawą modlitwy i chrześcijańskiej wiary, to bez wahania sięgajcie po ten tytuł. Polecam - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial