Okładka wydania

Między Światłem A Ciemnością

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Między Światłem A Ciemnością | Autor: Oliwia Więcek

Wybierz opinię:

MaHa

Książka Oliwii Więcek pt. „Między światłem a ciemnością”, to debiut literacki młodej autorki. Muszę przyznać, że do lektury tej pozycji zachęcił mnie opis wydawcy i… wyjątkowa, przyciągająca uwagę, nietypowa okładka. Czy sięgnęłabym po tę książkę raz jeszcze lub poleciła ją do przeczytania znajomym? O czym jest historia ukryta pod tym tajemniczym tytułem? Zapraszam do lektury mojej recenzji!

 

Oliwia Więcek główną bohaterką swojej książki uczyniła 16-letnią Julię. Dziewczyna zachorowała na nowotwór i jej życie w niemal jednej chwili zupełnie się zmieniło. Nie ma w tym nic dziwnego –życie każdego człowieka przewróciłoby się do góry nogami, jeśli usłyszałby podobną diagnozę i dotarłoby do niego, że pozostało mu tylko pół roku życia… Tym bardziej że w przypadku Julii nieskuteczna miała okazać się chemioterapia i zawodne byłyby wszelkie inne z dostępnych sposobów leczenia. I choć dziewczyna poczuła się ogromnie przybita słowami lekarza, postanowiła zrobić wszystko, by przeżyć resztę życia dość intensywnie. Szybko okazało się, że lista rzeczy absolutnie koniecznych do zrobienia, stała się dość długa. Na szczęście Julia była otoczona bliskimi przyjaciółmi, a do tego zdążyło się spełnić jedno z jej najskrytszych marzeń… Znalazła osobę, która zdążyła ją pokochać, a do tego ona sama również mogła odwzajemnić jej uczucie.

 

Tytułowe „Między światłem a ciemnością” to nawiązanie do życia pośmiertnego. Okazuje się bowiem, że główna bohaterka po śmierci trafia do świata pełnego światła. To miejsce, do którego trafiają wszyscy ci, którzy zmarli w sposób naturalny. Zupełnie inaczej jednak jest w Ciemności, do której Julia w końcu trafia. To tutaj trafiła najbliższa jej sercu osoba. Czy jednak nastolatce uda się ją uratować? I co sprawiło, że tam właśnie trafiła miłość dziewczyny? Na wszystkie te pytania czytelnik będzie mógł znaleźć odpowiedź na kartach książki Oliwii Więcek.

 

Książka „Między światłem a ciemnością” to powieść o sporym potencjale, choć moim zdaniem nie do końca dopracowana. Ciekawie zapowiadająca się historia, z kontrowersyjnym wątkiem homoseksualizmu, mogła zostać stworzona bardziej precyzyjnie. W moim odczuciu zabrakło rozbudowania ciekawszych wątków, dokładniejszej kreacji głównej bohaterki, a przy tym również zwiększenia objętości książki. Liczę na to, że kolejne książki Oliwii Więcek będą dojrzalsze i pokażą, że młoda pisarka się rozwija i wciąż doskonali swój warsztat pisarski. Z pewnością jednak do zalet książki zaliczę jej prosty język, co pozwala na szybkie zapoznanie czytelnika z całą fabułą. Objętość pozycji także nie jest wygórowana – to 188 stron, które z powodzeniem można „pochłonąć” już w jeden wieczór.

 

Pozycję „Między światłem a ciemnością” oceniam na 4. Książkę polecam raczej osobom młodym, zainteresowanym tematem nieuleczalnych chorób oraz kwestionowanego przez wiele osób tematu życia pośmiertnego. To także dobra propozycja czytelnicza dla tych, którzy chcą się przekonać o wielkiej sile prawdziwej miłości. Książka pokazuje, że szczere i ogromne uczucie między dwojgiem ludzi nigdy nie umiera. To doskonała wiadomość dla osób o romantycznej i wrażliwej duszy, a wierzę, a takich czytelników w trudnych współczesnych czasach wciąż nie brakuje. Lektura debiutanckiej powieści Oliwii Więcek może skłonić do rozmyślań nad własnym życiem i sprawić, że docenimy to, co mamy i nie będziemy gonić za czymś, co jest nam bliżej nieosiągalne. Książka może być także przyczynkiem do rozmowy na trudne tematy. 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial