Okładka wydania

Psy Okiem Praktyka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 93.33% - 3 votes
Akcja: 63% - 3 votes
Wątki: 99.25% - 8 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 92% - 4 votes
Polecam: 100% - 6 votes

Polecam:


Podziel się!

Psy Okiem Praktyka | Autor: Przemysław Pawlaczyk

Wybierz opinię:

Chris

Jak się okazuje, najlepszy przyjaciel człowieka wcale nie jest jego niezbędnym towarzyszem. Oczywiście nie mam tu na myśli lepszego zastępstwa w postaci kota, chomika czy też myszek. Bardziej trafnym określeniem byłoby stwierdzenie, że nie każdy człowiek zasługuje na to by pod jego skrzydła trafił jakikolwiek czworonożny przyjaciel. Od wielu lat głośno mówi się o przypadkach nieodpowiedzialnych opiekunów, którzy nie tylko nie byli gotowi na obowiązki związane z psami, ale wręcz uciekali się do najokropniejszych czynów wobec nich. Te najstraszniejsze przypadki okazują się jedynie wierzchołkiem góry lodowej, która pod sobą skrywa tysiące innych sytuacji, które jedynie działają na niekorzyść najlepszego przyjaciela człowieka. To właśnie wokół tego tematu buduje swoją świetną książkę Przemysław Pawlaczyk, którą dopiero po słowach wyjaśnienia zamienia w praktyczny przewodnik.

 

„Psy okiem praktyka” to poradnik nie tylko dla posiadaczy psów, ale także bardzo ważne (można by stwierdzić niezbędne) kompendium wiedzy dla ludzi decydujących się na kupno lub adopcję psa. Jak pokazuje autor, największym błędem człowieka jest wybór czworonożnego przyjaciela ze względu na wygląd lub nadzwyczajny w świecie kaprys. Najważniejszy okazuje się charakter i to nie tylko przyszłego towarzysza, ale także nasz własny, stanowiący w przyszłości wzór dla naszego nowego domownika. Przemysław Pawlaczyk pokazuje mnóstwo przykładów na niewłaściwe zachowanie lub nieodpowiedzialne działania zmierzające do zakupu psa. Przestrzega przed takowymi krokami, a jednocześnie odpowiednio nas prowadzi ku bardziej trafnym przemyśleniom. Myślę, że to ogromna zaleta książki, że nie pokazuje typowych schematów jak wychowywać naszego podopiecznego czy też jakich „sztuczek” możemy go nauczyć. Przede wszystkim wywołuje u czytelnika refleksje, zastanawia do przemyślenia swojej decyzji i jednocześnie uświadamia nas jak ciężka czeka nas praca i długoletnie obowiązki. Idealnym przykładem na to są słowa autora na samym początku swojej książki: „jeżeli rzeczywiście tak kochacie te cudowne zwierzęta, to właśnie dlatego nigdy nie powinniście zostać ich właścicielami”. W dzisiejszych czasach kiedy pies stał się gadżetem lub pozostał jedynie zamkniętym w kojcu obrońcą domu, bardzo ciężko znaleźć jest odpowiedzialnych i rozważnych przewodników. Przemysław Pawlaczyk właśnie w stosunku do takich ludzi kieruje swoje dalsze rozważania i porady w których odpowiednio instruuje czego należy wymagać od hodowcy, jak wychowywać szczeniaki czy tez dbać o codzienne czynności fizyczne i zdrowotne dorosłego już psa. Trzeba przyznać, że mimo stanowczego tonu i dobitnych słów wskazujących na błędy dzisiejszych opiekunów czyta się „Psy okiem praktyka” naprawdę szybko. Rzetelna wiedza, jasne i przejrzyste zasady, wymagające, ale trafnie wyjaśnione porady- to wszystko możemy odnaleźć w tejże książce, która z pewnością nie jest dla osób, które chcą najlepszego przyjaciela do przytulania i głaskania. Ogromne doświadczenie Przemysława Pawlaczyka pozwala, a wręcz nakazuje nam czerpać z niego jak najwięcej, a w połączeniu z prostym przekazem daje świetny efekt- przewodnik, który powinien stać się pozycją obowiązkową teraźniejszych i przyszłych opiekunów psów.

 

„Psy okiem praktyka” tytułem świetnie oddaje zawartą wewnątrz treść. Autor idealnie połączył zebraną przez lata wiedzę wraz z jasnym przekazem, oddając nam do rąk książkę, którą powinien poznać każdy z nas. Nie tylko (albo właśnie szczególnie oni) miłośnicy psów, ale także wszyscy ludzie, którym ich los nie jest obojętny. Współczesny świat stawia najlepszemu przyjacielowi człowieka mnóstwo przeszkód do pokonania, a pod przykrywką troski i zasad może kryć się nikczemna żądza pieniądza. To wszystko sprawia, że jeszcze bardziej odpowiedzialnie powinniśmy spojrzeć na nasze obecne i przyszłe decyzje, a odpowiednie kroki przyniosą pozytywne efekty. Dla nas, a przede wszystkim dla piesków.

Mirosława

„Nauczmy się w psie widzieć psa”

 

Powszechna jest opinia i z pewnością prawdziwa, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Niestety, człowiek dla psa nie zawsze jest przyjacielem. Często decyzja o wprowadzeniu do rodziny psa jest chwilową zachcianką, kaprysem czy zabawką, która szybko się nudzi, bo okazuje się, że wymaga on dużo uwagi i pracy. Los takich zwierząt jest widoczny (w najlepszym razie) w schroniskach. Zanim więc zdecydujemy się na nowego członka rodzinnego stada, warto przeczytać dobrą książkę, wprowadzającą w temat opieki nad psami. Jedną z takich publikacji jest poradnik „Psy okiem praktyka”

 

Przemysław Pawlaczyk urodził się w Pabianicach a obecnie mieszka w Jadwininie. Ukończył administrację na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2005 roku prowadzi firmę NIKAMEX, która pomaga rozwiązywać problemy behawioralne, prowadzi hodowlę alpak i polskich owczarków podhalańskich „Wichrowy Rozłóg”, promuje naturalne metody hodowli zwierząt uwzględniające ich rzeczywiste potrzeby i wymagania oraz sprzedaje karmę dla psów. Psy były zawsze w jego rodzinie i dzisiaj także wiernie mu towarzyszą. Fascynacja tymi zwierzętami przerodziła się w pasję i sposób na życie. Od ponad 18 lat zajmuje się zawodowo psami, pomagając ludziom w problemach, jakie mają ze swoimi pupilami.

 

W swoim poradniku zachęca do spojrzenia na psa jak na stworzenie Natury a nie jako ozdobę salonu czy zabawkę. Podpowiada jak możemy wykorzystać naturalne cechy zwierzęcia do budowania harmonijnych relacji z właścicielem uwzględniając jednocześnie psie potrzeby. Odkrywa nowe podejście do pracy ze zwierzętami i pomaga zrozumieć ich zachowanie namawiając do obserwacji, cierpliwości i szacunku. Przekazuje wiedzę zdobytą w swojej pracy z psami i ich właścicielami pokazując źródło problemów, które najczęściej znajduje się po stronie człowieka. Podkreśla, że w dużej mierze to właśnie człowiek jest odpowiedzialny za zachowanie swojego czworonoga i od jego postawy zależy czy powstaną jakiekolwiek problemy behawioralne.

 

Na rynku wydawniczym można znaleźć dużo publikacji na temat tresury psów, ich charakterów i rozwiązywania problemów. Jednak niewiele z nich poświęca uwagę właścicielowi, a to przecież od niego zależy, jak będą układały się relacje między człowiekiem i zwierzęciem a przede wszystkim czy przygarnięty pies będzie szczęśliwy w danym otoczeniu. Jest to jedna z ważniejszych kwestii, dlatego pan Przemysław Pawlaczyk rozpoczyna swoją publikację rozdziałem poświęconym ewentualnemu, przyszłemu właścicielowi. Wśród wielu ciekawych informacji omawia cechy, jakie powinien posiadać opiekun psa. W kolejnych częściach autor opisuej między innymi schematy ludzkich zachowań według których podejmowane są decyzje wyboru zwierzęcia, porusza zagadnienia związane z hodowlą psów w Polsce i związany z tym problem komercjalizacji. Udziela rad pomagajacych prawidłowo prowadzić psa, pielęgnować go, odżywiać i z nim pracować.

 

„Psy – okiem praktyka” to bogaty w wiedzę poradnik, który zawiera liczne wskazówki ale też wiele przydatnych informacji i ciekawostek związanych z tematem publikacji. Autor zabiera nas do fascynującego świata psów, przybliżając wiele z ich zachowań i naturalnych umiejętności ale też pomaga wejrzeć w siebie. Pies bowiem jest naszym lustrem, w którym możemy zobaczyć samych siebie. Jeżeli jakieś zachowanie psa nas denerwuje to powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się sobie i nad tym popracować.

 

Poza zagadnieniami dotyczącymi tytułowego tematu, autor przytacza wiele przykładów z własnego doświadczenia, pokazując w jaki sposób budować właściwe relacje z psem. Pokazuje, że wiele problemów behawioralnych powstaje z winy właścicieli. Przedstawia proste reguły postępowania, które oparte są na zasadach podyktowanych przez Naturę i uzmysławia, że nie wszyscy, którzy kochają zwierzęta, powinni zostać ich właścicielami.

 

„Posiadanie psa to przywilej i ogromna odpowiedzialność”.

 

Książka jest napisana lekkim, przystępnym językiem, z humorem i swobodnie, dlatego czyta się ją z zainteresowaniem. Przez cały materiał przewijają się kolorowe zdjęcia z prywatnych zasobów autora, na których widać jego dobre relacje z psami. Swoim podejściem uświadamia, że wraz z psem pojawiają się też obowiązki, praca nie tylko ze zwierzęciem ale przede wszystkim nad sobą. Z tego względu ten poradnik powinien przeczytać każdy, kto chciałby nieć w domu psa zrównoważonego, przyjaznego i szczęśliwego.

Uleczkaa38

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - wszyscy znany to mądre i niezwykle prawdziwe powiedzenie, które oddaje we właściwy sposób piękno relacji pomiędzy psem i jego panem. By jednak mogła ona zaistnieć niezbędna jest współpraca obu stron - psa i człowieka, co wbrew pozorom nie zawsze jest najprostszą rzeczą w realizacji. I właśnie o tym, jak tego dokonać, opowiada znakomita książka Przemysława Pawlaczyka pt. "Psy – okiem praktyka", która ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

 

Autor tej książki jest znawcą, pasjonatem i hodowcą rasowych psów, co już samo w sobie mówi wiele o jego wiedzy i doświadczeniu. I to właśnie nią i nim dzieli się z czytelnikami tej książki, która jest adresowana zarówno do posiadaczy i hodowców psów, jak i też wszystkich tych, którzy pragną zaopiekować się czworonożnym towarzyszem życia. To oni znajdą tu moc informacji na temat wychowywania, pielęgnowania i dbania o psa, jak i też budowania zdrowej, właściwej i opartej na miłości, koegzystencji. 

 

Książkę tę możemy podzielić na dwie główne części - pierwszą, co ciekawe, poświęconą obecnym i przyszłym właścicielom psów, jak i drugą, która skupia się już bezpośrednio na wspólnym życiu z czworonogiem. To ciekawe podejście do relacji autora, który w ten sposób kładzie duży nacisk na określenie naszych predyspozycji względem tego, czy nadajemy się na opiekuna psa i czy będziemy w stanie zbudować z nim właściwą relację, co nie jest czymś naturalnym i przypisanym dla każdego człowieka. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak..., to wówczas czeka nas praktyczna wiedza i moc cennych informacji o tym, jak tego dokonać.

 

Czego możemy zatem dowiedzieć się z kolejnych rozdziałów tego poradnika...? Otóż m.in. tak ważnych kwestii, jak wybór odpowiedniej rasy, przygotowanie domu do przyjęcia szczeniaka, odpowiedni proces socjalizacji i adaptacji pieska z domem i jego mieszkańcami, czy też wreszcie możemy poznać kolejne etapy wychowywania zwierzęcia, tak by te było grzeczne, przyjazne i przede wszystkim szczęśliwe - m.in. za sprawą odpowiedniej ilości poświęcanego mu czasu i uwagi, poczucia bezpieczeństwa, spacerów i codziennej zabawy. To również wiele praktycznych uwag względem dbania o zdrowie psa, jego właściwe odżywianie, pielęgnację, czy też dobór przydatnych akcesoriów. I można powiedzieć, że jest to swoiste "ABC" życia z psem u boku, które powinien poznać każdy miłośnik i właściciel psów.

 

Książkę tę cechuje duża fachowość na gruncie przekazywania wiedzy, ale też lekkość i przystępność tego procesu. Autor posługuje się tu prostym językiem, wyjaśnia nam krok po kroku wszelkie kwestie oraz nie pozostawia żadnych niedomówień, doprowadzając do końca każdą z rozpoczętych narracji. To z pewnością uatrakcyjnia samą lekturę, jak i też ułatwia czerpanie z niej jak najwięcej wiadomości i wskazówek. Podobnie ma się rzecz z pięknymi i bardzo klimatycznym zdjęciami, które również wpływają na jeszcze lepszy i przyjemniejszy odbiór tej pozycji.

 

Na wydawniczym rynku pojawiło się i wciąż pojawia ogromna ilość książek poświęconych psom i ich wychowaniu. Ten tytuł wyróżnia się na ich tle jednak tym, że jego autor jest niezwykle doświadczonym człowiekiem w zakresie wychowywania i opiekowania się psami, dzięki czemu możemy być pewni, że zawarte tu porady, wskazówki i informacje są po prostu właściwymi i sprawdzonymi w praktyce. Poza tym książka ta bazuje na naszej polskiej rzeczywistości, co również należy uznać za jej wielki atut.

 

Jeśli posiadacie psy lub planuje zaprosić tę wspaniałe zwierzęta do swojego życia, to książka Przemysława Pawlaczyka pt. "Psy – okiem praktyka" będzie dla was idealnym wyborem. To ciekawy, dobrze napisany i przede wszystkim cenny w pomocną wiedzę, poradnik, który może tylko i wyłącznie pomóc. Dlatego też gorąco polecam wam sięgnięcie po ten tytuł - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial