Okładka wydania

Papierowy Mag Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Charlie Holmberg
 • Tytuł Oryginału: The Paper Magician
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Monika Wiśniewska
 • Liczba Stron: 264
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788366520592
 • Wydawca: Young
 • Oprawa: Twarda
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Papierowy Mag Tom 1 | Autor: Charlie Holmberg

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wydawnictwo Kobiecie zaoferowało polskim czytelnikom możliwość poznania bestsellerowego i podziwianego na całym świecie cyklu fantasy pt. "Papierowy Mag", który otwiera pierwsza część pod tym samym tytułem. Autorka tej serii - Charlie N. Holmberg, zaprasza nas nią do odbycia fascynującej, czytelniczej wyprawy do świata magii, wielkiej przygody, walki dobra ze złem i skomplikowanej miłości. A o tym, co przyniosła mi owa podróż, postaram się opowiedzieć w poniższej recenzji.

 

Główną bohaterką opowieści jest Ceony Twill - młoda dziewczyna, która rozpoczyna właśnie realizację swojego największego marzenia, jakim to jest zyskanie tytułu 'wytapiacza', czyli specjalistki od magii metalu. W tym celu ukończyła prestiżową szkołę magii  Tagis Praff, ale prawdziwe wyzwanie rozpoczyna się dopiero teraz, gdy oto trafia ona na staż na... maga papierów. Nie jest to wymarzone miejsce dla Ceony, ale wobec braku innych alternatyw, podejmuje się ona tej funkcji. Tam, pod okiem ekscentrycznego mistrza w osobie Emery’ego Thane’a, zdobywa cenną wiedzą i fach. Jednakże oto pewnego dnia jej nauczyciel staje się obiektem ataku ze strony podstępnego maga - Wycinacza, i to właśnie od Ceony będzie zależeć jego życie...

 

Powieść ta zaprasza nas sobą do odbycia niezapomnianej wyprawy do świata magii, fantazji, wielkiej przygody i pierwszej miłości. A czyni to ona za sprawą niezwykle pomysłowej fabuły, która przedstawia świat magii w postaci głównych surowców - papieru, plastiku, szkła i metalu, w których to specjalnościach szkolą się utalentowani mieszkańcy. Ponadto mamy okazję poznać tu pokaźne grono barwnych i nietuzinkowych postaci, odkrywać tajemnice tego niezwykłego miejsca oraz czerpać przyjemność z zaśmiewania się z przezabawnych scen i dialogów, gdyż dobrego humoru również tu nie brakuje.

 

Fabuła powieści skupia się na kolejnych losach głównej bohaterki, która wbrew swoim nadziejom musi podjąć staż w warsztacie papierowego maga - bardzo specyficznego i charakternego maga. To właśnie jej pierwsze spotkanie z nim, niełatwe relacje i nauka fachu wypełnia pierwsze rozdziały tej książki, które wprowadzają nas w jej rzeczywistość. Punktem zwrotnym staje się konfrontacja Emery’ego Thane’a z podstępną i niebezpieczną maginią - Wycinaczem. Od tej chwili akcja nabiera rozpędu, wydarzenia następują jedno po drugim, a sama Ceony musi stanąć do pierwszej i zarazem najważniejszej walki w swoim życiu. To barwna, efektowna i porywająca fabuła, którą wieńczy bardzo dramatyczny i spektakularny finał...

 

Warto docenić tu główne, literackie elementy tej książki, czyli kreacje intrygujących postaci z niezwykle sympatyczną i nieco nieokiełznaną Ceony na czele, kolejno przepiękny obraz tego magicznego, tajemniczego i jakże klimatyczne świata, jak i wreszcie umiejętne połączenie wątków natury przygodowej z obyczajowymi, co z pewnością docenią zarówno miłośnicy wartkiej akcji, jak i też bardziej romantycznych akcentów, co ucieszy w głównej mierze czytelniczki tej pozycji. Poza tym warto wspomnieć tu także o znakomitym warsztacie pisarskim Charlie N. Holmberg, która umiejętnie akcentuje napięcie, wzbudza naszą ciekawość i kieruje tą historią w taki sposób, byśmy chcieli uczestniczyć w życiu i losach bohaterów do samego końca.

 

"Papierowy Mag" to książka, która oczarowuje i porywa nas sobą od pierwszych chwil, oferując wspaniałą rozrywkę, wielkie emocje i kwintesencję baśniowej literatury fantasy. Myślę, a właściwie jest o tym przekonana, że każdy polski miłośnik tego gatunku będzie usatysfakcjonowany spotkaniem z tą opowieścią, która zresztą dopiero otwiera sobą cały cykl. Tym samym polecam wam sięgnięcie po ten tytuł z jeszcze większym przekonaniem, że warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial