Okładka wydania

Etyka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Etyka | Autor: Sergio Sanchez Migallon

Wybierz opinię:

Tulliana

Co to jest etyka? Jakie konsekwencje wiążą się z naszymi codziennymi wyborami? Czym jest odpowiedzialność za własne czyny? Co zrobić, by rozważania etyczne zajęły ważną część naszego życia – nawet w sytuacji, gdy nie po drodze nam z rozważaniami natury filozoficznej? Czy etykę da się oderwać od doświadczeń związanych z wiarą i szeroko pojętymi praktykami religijnymi? W ostatnim czasie w moje ręce trafiła bardzo piękna, choć trudna książka – wspaniale przygotowany podręcznik do etyki przygotowany przez Wyższy Instytut Nauk Religijnych Uniwersytetu Nawarry. Autorem niniejszej, typowo dydaktycznej, ale bardzo interesującej publikacji jest profesor etyki i dziekan Wydziału Filozofii w Nawarry Sergio Sanchez-Migallon. Celem omawianej tutaj książki jest przedstawienie wiedzy związanej z bogatą dziedziną etyki, ale warto zwrócić uwagę, że czytelnik uważnie się z nią zapoznając będzie w stanie również poszerzyć swoje umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne.

 

Książka ,,Etyka” to publikacja przygotowana przez wydawnictwo ,,Jedność” – adresowana do szerokiego grona odbiorców: rodziców, wychowawców, dydaktyków (nie tylko religii, etyki i filozofii!), trenerów prowadzących szkolenia i warsztaty umiejętności twórczych. To dzieło to bardzo godna polecenia publikacja, która powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby współczesnych ludzi – pragnących pogłębić wiedzę z zakresu dyscyplin teologicznych i filozoficznych. Dla jednych będzie to podręcznik etyki – przydatny na studiach, inni podobnie jak ja potraktują książkę jako okazję do powtórzenia sobie zdobytej już kiedyś wiedzy i inspirację do prowadzenia własnych zajęć dydaktycznych związanych z pojęciami etyki. Książka ,,Etyka” podoba mi się właściwie pod każdym względem i bardzo się cieszę, że wzbogaci moją domową biblioteczkę. Publikacja jest bardzo starannie wydana i łatwa w odbiorze z racji starannego opracowania od strony graficznej. Całość wydana jest na lekko usztywnionym papierze, najważniejsze informacje w niej zawarte zostały oznaczone w błękitnych ramkach, zaznaczone pogrubioną czcionką i literami o różnej wielkości. Podręcznik podejmuje zagadnienia bardzo złożone, ale tak, by jak najbardziej przystępnie zaprezentować je czytelnikom, nie rezygnując przy tym z typowo fachowej terminologii. Uzupełnieniem każdego z podejmowanych tematów jest materiał dydaktyczny oraz ćwiczenia podsumowujące.

 

Filozofia odgrywa w życiu każdego z nas istotną rolę, tylko nie każdy potrafi, a może zwyczajnie po prostu nie chce tego sobie uzmysłowić. Autor książki stara się przekonać czytelników, że etyka to dziedzina bardzo interesująca i warta poznania jako refleksja nad zbiorem prawd lub też dowodów – niezbędnych do podejmowania trafnych decyzji i odpowiedzialności za bardziej lub mniej godne naśladowania czyny. Omawiany tutaj podręcznik zawiera sporo odniesień do etyki w kontekście wiary i religii, ale z pewnością będzie interesujący również dla zagorzałych ateistów. Jeśli chcecie wiedzieć, co to znaczy etyka, czym jest moralna powinność w kontekście dobra i macie zamiar wreszcie zrozumieć praktyczny wymiar etyki w swoim życiu, polecam uważną lekturę książki, którą tutaj recenzuję. Wspomniane dzieło składa się z dwunastu rozbudowanych rozdziałów oraz starannie przygotowanej bibliografii. Mnie osobiście najbardziej zainteresowały te dotyczące etyki jako źródła poznania, moralności w zestawieniu z szczęściem oraz cnotami moralnymi. Na uwagę i uznanie zasługują również oryginalne bardzo wartościowe ćwiczenia wraz komentarzami od autora tej mądrej książki. ,,Etyka” to moim zdaniem książka naprawdę godna polecenia i przeczytania nawet kilka razy z rzędu. Nie jestem jakąś zagorzałą wielbicielką filozofii, ale od czasu do czasu lubię sięgać po książki takie, jak ta opisywana przeze mnie w owej recenzji. Przemawia do mnie prostota wykładów o tak poważnych zagadnieniach jak wolność, moralność, dobro, szczęście.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial