Okładka wydania

W Sieci Kłamstw

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Baron
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 386
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 120x195 mm
 • ISBN: 9788382190946
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Sieci Kłamstw | Autor: Agnieszka Baron

Wybierz opinię:

Grzechu Czyta

Niebezpieczeństwa i złe wydarzenia często przychodzą do człowieka parami, jak coś się psuje, to zaraz za tym idzie kolejna katastrofa. Należy wtedy być silnym i nigdy się nie poddawać, a szczęście być może zapuka do naszych drzwi. Zawsze z takich doświadczeń wychodzimy silniejsi i odporniejsi na to co nas spotka jeszcze w przyszłości. Z szeregiem klęsk i niepowodzeń spotkamy się w przypadku głównej bohaterki w książce „W sieci kłamstw” autorstwa Agnieszki Baron.

 

Zarys fabuły

 

Amanda Floks straciła pracę tłumaczki w międzynarodowym wydawnictwie w Katowicach, a na domiar złego jej kot o imieniu Karczoch nagrał przypadkiem na laptopie film, na którym ukazane jest, jak jej mąż zdradzał ją z jakąś kobietą. Maksymilian Floks, jej brat jest dziennikarzem śledczym. Pewnego razu wpadł na trop defraudacji środków z dofinansowania z Agencji Ochrony Lasów i Rezerwatów na utylizację padłych zwierząt gospodarskich i dzikich na terenach Lasu Północnego w północno-wschodniej Polsce. Rodzeństwo postanowiło się wybrać na miejsce, by zbadać sprawę. Amanda poznaje tam tajemniczego, przystojnego Grega, który jest zamieszany, w jakiś sposób w tę sprawę. Następnego dnia Maksymilian wybrał się na oględziny owego lasu i z tej wyprawy już nie wrócił. Amanda rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania ukochanego brata. Kim naprawdę jest Greg? Czy brat Amandy odnajdzie się cały i zdrowy? Co jeszcze złego czeka bohaterkę? Jaką chorobę ukrywa Amanda? O tym w książce „W sieci kłamstw” autorstwa Agnieszki Baron

 

Ciekawy zabieg literacki

 

Moim zdaniem autorka zastosowała łączenie gatunków, bo niby na stronach książkowych określony gatunek to romans tej pozycji, ale czytając ją możemy śmiało zauważyć elementy kryminału. Sama sprawa dotycząca zniknięcia Maksymiliana Floksa, jest jak najbardziej z owego gatunku. Dzięki temu zabiegowi czytelnik otrzymuje coś bardziej ciekawego z nutą dreszczyku, co zdecydowanie podnosi jakość książki. Właśnie, dlatego to nie jest zwykły romans jakich pełno, gdyż akcja cały czas się toczy, a ewentualne pożądanie Amandy do Grega i odwrotnie jest można powiedzieć dodatkowym tłem, które ubarwia całą historię. Można zauważyć, że dzięki temu połączeniu książka pozbawiona jest niekiedy nudnych opisów, które występują w każdym z podanych gatunków. Jeżeli urywa się wątek kryminalny, to wchodzi ten związany z romansem, dlatego też nigdy się nie nudzimy.

 

Problemy bohaterów

 

Dodatkowym pozytywnym aspektem tej książki jest wplecenie w akcję podstawowych problemów z jakimi spotykają się wszyscy ludzie. Zdrada, bezrobocie, czy choroba, przecież te zjawiska często występują u większości z nas. Można z tego wysnuć przesłanie, iż należy z tym walczyć i nigdy się nie poddawać, bo każdy zasługuję na to, by być szczęśliwym, Owe problemy są kolejnym dowodem, że czytelnik, który zdecyduje się sięgnąć po tę pozycję, nie będzie miał do czynienia z jakimś ckliwym romansidłem, a z bardzo dobrą lekturą, która bogata jest w różne przesłania i skłania do refleksji.

 

Podsumowanie

 

Poziom literacki autorki jest na bardzo dobrym poziomie, gdyż potrafi czytelnika zachęcić, a jednocześnie używa przystępnego języka dla każdego odbiorcy, co nawet w przypadku romansów nie zawsze idzie w parze. Książkę czyta się z przyjemnością, jest bogata w szereg emocji tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jedynym drobnym minusikiem, takim już na marginesie jest imię kota, a mianowicie „Karczoch”, jakoś mi to do takiego fajnego zwierzątka nie pasuje, ale to nie wpływa na moją oceną książki. Moim zdaniem pozycja jest warta polecenia wszystkim czytelnikom sięgającym po gatunki: romans, powieść obyczajowa i kryminał, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie i raczej nikt nie powinien się nudzić.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial