Okładka wydania

Wyzwania Cywilizacyjne We Współczesnej Gospodarce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wyzwania Cywilizacyjne We Współczesnej Gospodarce | Autor: Wojciech DrożdżMariola Dźwigoł Barosz

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Świat się zmienia, a wraz z nim nasze życie i wszelkie jego aspekty - tak na polu osobistym, jak i zawodowym. To imię postępu, rozwoju, ale nierzadko też i wymuszonych przemian, które każą nam się dostosowywać do nowych okoliczności. Zmiany te dotyczą również gospodarki, o czym opowiada w interesujący sposób książka pt. "Wyzwania cywilizacyjne we współczesnej gospodarce", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek.

 

Wojciech Drożdż i Mariola Dźwigoł - Barosz, czyli odpowiadający za redakcję niniejszej pozycji - autorzy, podejmują próbę przedstawienia niezbędnych przemian na polu gospodarki, jakie wymusza na nas postęp, oczekiwania klientów i technologiczny rozwój. Głos w tej dyskusji zabierają zaś cenieni naukowcy i ludzie biznesu, którzy z pewnością orientują się najlepiej w omawianych zagadnieniach. To właśnie ich artykuły omawiają tak ciekawe i ważne kwestie, jak  chociażby rola i pozycja kobiet we współczesnym biznesie, konieczność przeprowadzania restrukturyzacji, usprawnienie procesu logistyki w kontekście elektromobilności, czy też chociażby kwestię bezpieczeństwa - ludzkiego i energetycznego w naszym kraju,

 

Konstrukcja książki przyjmuje podział na dwie głównej części - "Wybrane wyzwania gospodarcze" i "Logistyka współczesnej elektromobilności w kontekście transportu samochodowego".  To właśnie nawiązujące do tych tytułów artykuły poszczególnych współautorów tej pozycji, wypełniają sobą strony niniejszej książki. I tak w pierwszej części skupiają się one na kwestiach współczesnego spojrzenia na konkretny aspekty gospodarki i zmian, jakie w niej zachodzą - roli kobiet, kształtowania się nowego modelu gospodarki rynkowej, coraz większej internacjonalizacji, czy też konieczności zarządzania nowoczesnymi technologiami. To ciekawe zagadnienia, które zostały tu opisane, omówione i przestudiowane przez autorów w bardzo szczegółowy i fachowy sposób.

 

W drugiej części książki skupiono się głównie na jakże istotnym dla gospodarki, zagadnieniu transportu i logistyki. Omówiono tu m.in. takie kwestie, jak tzw. koncepcje miast inteligentnych (cyfryzacja i technologiczny rozwój) i ich wpływu na gospodarkę, temat nisko emisyjnego transportu, rozwój rodzajów samego transportu i środków komunikacji, uzależnienie od nich logistyki gospodarczej działalności, czy też wreszcie kwestię szeroko rozumianego bezpieczeństwa. I również tu omówiono owe zagadnienia w bardzo ciekawy, szczegółowy, ale przy tym także i w pełni zrozumiały sposób.

 

Książkę tę cechuje niezwykle merytoryczne ujęcie głównego tematu, które skupia swoją uwagę na najważniejszych kwestiach, a następnie przekazuje nam wiedzę autorów i ich analizę najbliższej przyszłości. To teoria biznesu, twarde dane liczbowe, jak i wreszcie najnowsze wyniki badań w tym względzie, czy też odniesienia do współczesnych trendów, które są uznawane powszechnie za dominujące i właściwe. Tej merytorycznej wartości dopełnia sobą niezwykle efektowne, szczegółowe i profesjonalnie przekazanie owej wiedzy, które odbywa się za pomocą tekstu, jak i też różnego rodzaju grafik, wykresów, tabel oraz zdjęć. To wszystko czyni tę pozycję pełniejszą w swojej naukowej ofercie, ale też i znacznie łatwiejszą w odbiorze.

 

To książka dla ludzi biznesu, naukowców oraz studentów, którzy wyniosą z jej lektury wiele ważnych i ciekawych informacji. Wydaje się jednak, że najwięcej zyskają na tym spotkaniu ludzie tworzący, kształtujący i kierujący gospodarką - tak na najniższym poziomie, jak i tym najwyższym - nie wyłączając polityków. W jakimś sensie jest to bowiem ocena i wskazanie na potrzeby najważniejszych zmian, które są nieodłączne do tego, by każda współczesna gospodarka mogła się rozwijać. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należycie, polecam wam sięgnięcie po książkę "Wyzwania cywilizacyjne we współczesnej gospodarce", której merytoryczna oferta jest naprawdę bardzo okazała. Polecam!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial