Okładka wydania

Naturalnie Dla Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Cegielska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x215 mm
 • ISBN: 9788380537965
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Naturalnie Dla Zdrowia | Autor: Agnieszka Cegielska

Wybierz opinię:

mmichalowa

Kto z nas nie zna uroczej, uśmiechniętej blondynki – „pani z telewizji”, która od kilku lat jest aktywnie zaangażowana w propagowanie zdrowego stylu życia. Agnieszka Cegielska prowadzi konto na Instagramie, gdzie dzieli się swoimi patentami na życie w zgodzie z naturą. Ma tam wierną rzeszę fanów i to również dla nich powstała kolejna jej książka. O ile poprzednie części „Naturalnie…” były nastawione nieco bardziej na aspekt kulinarny i praktyczny, o tyle nowa pozycja to zbiór ciekawych i inspirujących wywiadów z osobami, które wykonują nietypowe, mało znane zawody, mocno związane ze sferą zdrowia i procesem leczenia. I chociaż sama bardzo często szukam podobnych nowinek w sieci, to jednak kilka z zaprezentowanych alternatywnych sposobów mnie zaskoczyło. Tak było m.in. w przypadku metody TRE, w skrócie polegającej na umożliwieniu ciału drgań. Za ich sprawą uwalniamy skumulowany w naszym ciele stres. Muszę przyznać, że wywiad z Lucyną Kostkowską zrobił na mnie spore wrażenie i w chwilę po lekturze zapragnęłam poszerzyć swoją wiedzę, a co więcej udało mi się ją na sobie wypróbować. Czasami naprawdę warto dać sobie szansę i otworzyć się na nowe rzeczy.

 

Równie mocno zaciekawiła mnie terapia wisceralna zaproponowana przez Magdę Zdziechowską, opierająca się na manualnym masażu brzucha. Dzięki temu narządy wewnętrzne „mobilizuje się” do oczyszczania, a także umożliwia się im powrót na właściwe miejsce, bo (ku mojemu zaskoczeniu) lubią czasami wyemigrować w nieprzeznaczone dla nich miejsca.

 

Jedną z kolejnych rozmówczyń jest Marta Mieloszyk- Pawelec, specjalistka z zakresu mikorodżywiania, która wspomina m.in. o tym, co jeść w zgodzie ze swoją grupą krwi. Jarosław Dąbrowski wprowadza nas w świat hirudoterapii, a Małgosia Filipiak przedstawia możliwości hipnoterapii. Wymieniłam zaledwie kilka osób, a na kartach „Naturalnie dla zdrowia”, znajduje się wiele więcej równie ciekawych propozycji.

 

Podoba mi się, że autorka wyszukała specjalistów z różnych dziedzin, a każdy z nich ma ciekawe podejście do ciała jako świątyni. Przekaz w formie krótkich wywiadów z powodzeniem trafia do czytelnika, a fakt, że autorka sama poddała lub regularnie poddaje się wymienionym zabiegom przemawia na korzyść publikacji. Każda z rozmów to możliwość poznania nowego spojrzenia na świat. Bardzo często poza propagowaniem alternatywnej metody, rozmówcy Agnieszki Cegielskiej dzielą się swoimi patentami na życie. Niekiedy są to proste porady odnoszące się do codziennych czynności, innym razem rozpatrywanie zmian w zakresie duchowym.

 

Cegielska zwraca uwagę na to, że spore grono ludzi szybko się zniechęca, obawiając się że droga do życia w zdrowiu jest długa i żmudna. Okazuje się jednak, że czasami naprawdę niewielkie modyfikacje wprowadzone w ramach naszych codziennych zajęć, pozwalają na poprawienie jego jakości. Budująca jest myśl, że ma to też daleko idące efekty, a nasze ciało „odpłaci” z czasem za dobre traktowanie. Chyba każdy chciałby się cieszyć zdrowiem jak najdłużej.

 

Taki mamy świat, że chociaż dostęp w sieci jest ułatwiony, takie publikacje jak książki Cegielskiej są potrzebne. To drogowskazy, które pokazują kierunek w jakim możemy zmierzać. Do nas należy decyzja, czy chcemy spróbować kroczyć w zgodzie z naturą i swoim ciałem. Po ciuchu liczę na to, że za jakiś czas pojawi się kontynuacja zawierająca dawkę kolejnych możliwości.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial