Okładka wydania

Beata Tyszkiewicz Portret Damy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Beata Tyszkiewicz Portret Damy | Autor: Anna Augustyn Protas

Wybierz opinię:

Olga Piechota

Życie gwiazd wydaje się być pełne nieprzewidywalnych zdarzeń, przygód i atrakcji. Codzienność w reflektorach to popularność, sława, pieniądze, szacunek i niekiedy kontrowersja. Być może te wartości sprawiają, że z taką pasją przyciągają nas wszystkie sławne osoby. Nie oszukujmy się – większość z nas z zaangażowaniem śledzi doniesienia z mediów i nawet gdy temu przeczy lub naprawdę nie jest fanem opowieści z życia celebrytów, to nie jest w stanie odciąć się od tych wszystkich medialnych plotek. One są wszędzie – w telewizji, gazetach, radiu, internecie i nawet przystanku autobusowym. I tak pewnego pięknego dnia odkrywamy, że interesujemy się jakąś gwiazdą. Czy tak nie jest? W moim przypadku bez wątpienia tak wygląda proces otaczania się wszystkimi nowinkami ze świata gwiazd.

 

Tym razem padło na osławioną Beatę Tyszkiewicz. Czy jestem fanką tej celebrytki? Stanowczo nie. Jeszcze niedawno nie wiedziałam, że to aktorka. Zawsze miałam ją w pamięci jako jedną z jurorów programu „Taniec z gwiazdami”. To w tym miejscu zapamiętałam jej twarz, nazwisko i poczynania. Dopiero z czasem połączyłam jej postać z aktorstwem i konkretnymi filmami. W tym momencie możecie się zapytać, czemu w takim razie zdecydowałam się na przeczytanie książki „Beata Tyszkiewicz. Portret damy”. Odpowiedź jest wręcz banalna – z czystej ciekawości. Liczyłam, że odnajdę w tej książce barwne historii i dowiem się więcej o tej owianej dla mnie tajemnicą kobiecie. Czy tak było?
Sama książka to zbiór rozmów z najróżniejszymi osobami i zbiór ciekawostek oraz wypowiedzi Beaty Tyszkiewicz. Sam układ na pewno przypadł mi do gustu, ponieważ to zabieg ciekawy i różnorodny. Tym bardziej że dla fanów może być to nie lada gratka. Ile z tych informacji już wiedzą? Ile dopiero mogą się dowiedzieć? Jeśli ktoś ceni tę aktorkę, to na pewno będzie zainteresowany większą dozą faktów o niej.

 

Tymczasem styl samej autorki wydawał mi się zbyt poprawny, a rozumiem przez to, że po prostu zwykły i nudny, niczym się niewyróżniający. Dla mnie to zbrodnia, choć trzeba podkreślić, że jest też łatwy w odbiorze i przede wszystkim sama treść, którą przedstawia pisarka, to kropla wody przy wypowiedział innych. Tym bardziej że rozmowy z innymi osobami dodają temu barwy i pozwalają na odnalezienie najciekawszych według siebie aspektów. Tylko niestety w tym miejscu również muszę mieć swoje nieodłączne ale. Na początku taki układ wciąga i jest wspaniały, ale z czasem zaczyna naciągać to monotonią i barwy tracą na intensywności.

 

Informacji w samej książce jest na pewno wiele, czego oczekiwałam. Oczywiście część z nich w moim odczuciu wydaje się naprawdę pasjonująca i wypełnia mi obraz celebrytki, a część nie wiem, po co tam się znalazła. Jednak w żaden sposób nie zaliczyłabym tego jako wyda, bo różnych ludzi różne rzeczy interesują i to jest naturalne, że są ciekawsze fakty i mniej ciekawsze. Tylko błędem jest, że większość opowieści wręcz idealizuje Beatę Tyszkiewicz, przez co kobieta wydaje się być doskonała. A jak wiemy, jest to niemożliwe i też nudne. Brakuje pewnego rodzaju kontinuum pozytywnych i negatywnych cech, które ukazałyby czytelnikowi osobowość barwną i głęboką. A wszystko wskazuje, że aktorka ma właśnie taki wielowymiarowy charakter i fantastycznie byłoby to pokazać.

 

Warto też zwrócić uwagę na samo wydanie książki, które przyciąga wzrok i jest wprost przepiękne. Same twarda oprawa dodaje pewnego rodzaju majestatu książce, a liczne zdjęcia z filmów i prywatnego życia Beaty Tyszkiewicz mogą oczarować czytelnika. Tym bardziej że możemy obejrzeć kadry z filmów uważanych przeze mnie za dość stare, ale również i z nowszych produkcji, co daje ciekawy wgląd w rozwijanie się kariery aktorki. Niezmiernie się cieszyłam, gdy widziałam jakiś dobrze mi znany fotos. Miałam poczucie dopełnienia. Też rozdzielenia rozdziałów zwróciły moją uwagę. Może to i niezbyt istotny szczegół, ale dopracowany, co dodatkowo podkreśla rzetelność samego wydania biografii.

 

Czy jestem ostatecznie zadowolona z zapoznania się z tą pozycją? Nawet nie wiecie, jak trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wygląda na to, że zdecydowałam się na zbyt głębokie wody. Dowiedziałam się paru zaskakujących faktów, ale to nie mój klimat i zaczynając czytać tę książkę, tylko się oszukiwałam, że jest inaczej. Dlatego jeśli się nie interesujecie tą sławą, to nie książka dla Was. Ale jeśli tak, to możecie odnaleźć w niej wiele rozrywki i ciekawych faktów.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial