Okładka wydania

Długo I Szczęśliwie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Długo I Szczęśliwie | Autor: Susan May Warren

Wybierz opinię:

Nessie27

„Długo i szczęśliwie” to pierwsza książka Susan May Warren z cyklu nie związanych ze sobą historii dziejących się w malowniczym miasteczku Deep Haven. Miejsce to jest idealne na wypoczynek i być może wakacyjny romans, który przerodzi się w dłuższą relację. Bliski dostęp do natury, dużo lasów, piękne jezioro z wodospadem może pobudzić zmysły zarówno bohaterów jak i Czytelnika.

 

Narracja jest prowadzona z perspektywy dwóch osób Mony i Joe’go. Mona to osoba często bujająca w obłokach, ale za wszelką cenę stara się realizować swoje marzenia, nawet w tedy, gdy wszystko dzieje się nie tak jak powinno. Jej największym marzeniem jest otworzenie własnej księgarni, którą planuje połączyć z kawiarnią oraz sklepem z ceramiką swojej wspólniczki, ale także najlepszej przyjaciółki Lizy. Chcąc spełnić to marzenie kobiety kupują wiekowy dom w Deep Have, który potrzebuje ogromnego remontu. Jednakże Mona i Liza, chcą otworzyć własną działalność już za kilka tygodni.

 

W tym samym czasie do Deep Haven przyjeżdża Joe, który odpowiada na ogłoszenie przyjaciółek w sprawie poszukiwanego pomocnika do prac wykończeniowych. Mężczyzna przywozi ze sobą więcej niż jedną zaskakującą tajemnicę. Joe, mimo że zatrudnia się jako robotnik do miasteczka przyjechał tu w zupełnie innym celu. Mężczyzna postanawia odnowić kontakt z dużo młodszym bratem, Gabem, który przebywa w ośrodku opiekuńczym w okolicy. Mimo, że Joe opłaca zakwaterowanie to bracia nie widzieli się od pogrzebu matki wiele lat temu. Joe nie ma także kontaktu ze swoim ojcem, który porzucił rodzinę, gdy dowiedział się o chorobie młodszego syna. Joe do tej pory wiele podróżował i rzadko kiedy spędza w jednym mieście więcej czasu.

 

Joe na miejscu okazuje się bardzo pomocny, a okazji do wykazania się ma dosyć dużo z powodu nieustających awarii w budynku. Jednakże pełne ręce roboty nie przeszkadzają mu, aby zauroczyć się w pięknej właścicielce, właściwie od pierwszej chwli. Mona ma jednak swój ideał mężczyzny, jest to bohater jej ulubionego cyklu książek. Kobieta wie, że on nie istnieje, ale tak i tak cały czas porównuje mężczyzn, którzy pojawiają się na jej drodze właśnie do niego. Joe nie jest jedynym mężczyzną w okolicy, który zwraca uwagę na Monę, częstym gościem budowy jest Brian, bogaty mieszkaniec miasteczka.

 

Ważnym elementem w życiu większości bohaterów jest wiara oraz sam Bóg, który daje im nadzieje na lepsze jutro, to do Niego zwracają się z każdą troską czy niepokojem, wierzą, że to On pomaga im we wszystkich problemach. Być może mają rację, bo z każdej opresji wychodzą prawie cało.

 

Książka ta nie jest obfita w ilość bohaterów, więc łatwo zorientować się kto jest kim, ale mi jednak zabrakło typowych dla małego miasteczka plotek. Dodały by one może więcej realności i zmniejszyły przerażającą ilość nieprzewidzianych usterek w budynku.

 

Mi jako fance romansów książka się podobała, idealnie sprawdza się na długie, zimowe wieczory. Ciepło i spokój bijące z kartek książki wprowadza w sielankową atmosferę. Dodatkowo, bardzo polubiłam bohaterów i ich relację, dlatego bardzo im kibicowałam, przeżywałam kłótnie razem z nimi, ale jak wiadomo, w każdym związku, czy przyjaźni się one często zdarzają. Książka idealnie sprawdzi się dla miłośników romansów, dla których wiara jest ważnym elementem życia.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial