Okładka wydania

Błyszczące Sześciany

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dex Carster
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 378
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788382190380
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Błyszczące Sześciany | Autor: Dex Carster

Wybierz opinię:

Chris

Czasy w których żyjemy z pewnością należą do najszybciej rozwijających się i przynoszących coraz to nowsze technologie. Oczywiście nie wszystkie z nich wnoszą wiele zmian do naszego życia (wystarczy spojrzeć na japońskie gadżety), ale również stanowią jakoby symbol współczesności i rozwoju nauki. Wraz z nią rośnie także odsetek ludzi odchodzących od Kościoła, pokładających swą wiarę właśnie w technologię i badania nad przeszłością i przyszłością świata. To wszystko powoduje, że oddalamy się od Boga, a coraz częściej naszym życiem stają się piksele i różnego rodzaju ekrany. Wizję podobnych problemów jak i obraz świata za kilkadziesiąt lat stara się również przedstawić w swojej książce Dex Carster. Trzeba przyznać, że ujął to wszystko naprawdę świetnie.

 

Roger Orter wraz ze swym przyjacielem, geniuszem komputerowym, na codzień nie pracują do końca legalnie. Główną osią ich życia stanowią eksploranty, czyli tajemnicze skrzynie będące przejściem do kreacji- wizji, która dzięki pokonaniu licznych przeszkód i własnych słabości oferuje także niezwykle cenną nagrodę. Ludzie zajmujący się badaniem tychże sześcianów najczęściej nie uchodzą z życiem po przekroczeniu portalu, ale nasz główny bohater z pewnością należy do mistrzów w tej dziedzinie. Pewność siebie może jednak doprowadzić do licznych dylematów i obsesji, które również zaczną powoli narastać przed Rogerem. W momencie kiedy myślę, że przeczytałem już naprawdę wiele możliwych scenariuszy fantastycznych, zawsze na szczęście pojawi się przede mną kolejny, zaskakujący motyw. Dex Carster z pewnością miał oryginalny, innowacyjny pomysł, który świetnie wcielił w życie. W „Błyszczących sześcianach” mamy nie tylko wizję przyszłego świata i sztuczną inteligencję, ale także niespodziewane rozwiązanie dotyczące odkrywania nowych technologii. W połączeniu z wątkiem religijnym daje to zaskakujący acz niezwykle intrygujący rezultat. Kreator, czyli osoba odpowiedzialna za tworzenie tytułowych sześcianów z pewnością uchodzi w tymże świecie za boga, który nieustannie ingeruje w życie wszystkich ludzi. Podobnie jak dzisiaj, można go kochać, nienawidzić lub przybrać postawę całkowicie obojętną, ale każdy z nas o nim słyszał i zastanawia się nad Jego jestestwem. Religia to zresztą problem, który autor niejednokrotnie porusza w swojej książce chcąc jakoby przestrzec nas również przed jej wizją w przyszłości. Każdego dnia otrzymujemy kolejne to nowinki technologiczne, gadżety, innowacje naukowe całkowicie zapominając nie tylko o kwestii wiary, ale również stylu naszego codziennego życia i otoczenia. Oczywiście takowe rozmyślenia z pewnością pozostają indywidualne dla każdego czytelnika, ale warto podkreślić, że Dex Carster posłużył się takim motywem nie tracąc nic na wartości fantastyczno- sensacyjnej. „Błyszczące sześciany” to przede wszystkim wartka fabuła, niespodziewane zwroty akcji i trzymanie w napięciu aż do samego końca lektury. To wszystko powoduje, że książkę czyta się naprawdę lekko i szybko, a powody do zadumy pozostają nam również po jej odłożeniu na półkę.

 

Powieść fantastyczno-sensacyjna z oryginalnym pomysłem na fabułę została świetnie skonstruowana przez Dexa Carstera. W żadnym momencie nie możemy narzekać na nudę, a prowadzona przez głównego bohatera tajemnica wciąga czytelnika z każdą kolejną stroną. Jeżeli dołożymy jeszcze do tego wątki ukryte, które powinny skłonić nas do głębszego zastanowienia się również nad naszym współczesnym podejściu do technologii, to myślę, że otrzymujemy materiał na prawdziwy hit. Oczami wyobraźni niejednokrotnie widziałem sceny przedstawione przez autora, zastanawiając się czy będzie mi kiedyś dane obejrzeć „Błękitne sześciany” na ekranie telewizora. Trochę to ryzykowne, gdyż niejedna książka została w ten sposób skrzywdzona, ale mam nadzieję, że tak oryginalny pomysł zasługuje na adaptację filmową.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial