Okładka wydania

Techniki Stawiania Baniek W Powszechnych Dolegliwościach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Techniki Stawiania Baniek W Powszechnych Dolegliwościach | Autor: Kenneth Choi

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wielu z nas pamięta z lat swojego dzieciństwa i młodości czas, gdy oto podczas przeziębienia, grypy lub innego rodzaju schorzeń, nasze babcie i mamy stawiały nam bańki - gorące naczynia przystawiane do naszego ciała. Mimo upływu lat, ta lecznicza metoda nie traci nic ze swej popularności - a wręcz przeciwnie, zyskuje uznanie w oczach coraz większej liczby ludzi. Dlatego też z tym większym zainteresowaniem możemy sięgnąć po znakomitą książkę pt. "Techniki stawiania baniek w powszechnych dolegliwościach. Ilustrowany przewodnik uśmierzania bólu, łagodzenia stanów zapalnych i leczenia urazów", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Poradnik ten dzieli się z nami wiedzą na temat stawiania baniek - metody leczenia chorób ciała, która miała swoje początki przed trzema tysiącami lat w Chinach. To właśnie na stronach tej pozycji dowiemy się tego, jakie są rodzaje stawiania baniek, na czym polega proces ich działania oraz jakie to korzyści może przynieść on naszemu ciału i zdrowiu. Oprócz teorii, znajdziemy tu też szereg praktycznych porad względem tego, jakie bańki zakupić, jak je stawiać krok po kroku i w przypadku jakich schorzeń je stosować. To absolutne i wyczerpujące temat kompendium wiedzy o leczniczych bańkach.

 

Kenneth Choi - ceniony akupunkturzysta i autor tej publikacji, podzielił ją na kilka głównych rozdziałów, które prowadzą nas przez ogrom wiedzy i informacji o tytułowej terapii. I tak też pierwszy z nich pt. "Co to jest terapia bańkami", wyjaśnia nam istotę tej metody, sposób oddziaływania powstałego wewnątrz bańki ciśnienia na nasze ciało oraz rysuje historyczne dzieje tej terapii. 

 

Druga część - "Zestawy do stawiania baniek", skupia się na różnorodnych rodzajach baniek, jakie możemy zakupić. Ich zróżnicowanie opiera się m.in. na rodzajach chorób i schorzeń, jakim chcemy zapobiec, ich efektywności, ale też i dostępności czy też łatwości w używaniu. To cenne wskazówki, które warto poznać przed rozpoczęciem naszej przygody z tą terapią.

 

Z kolei w trzeciej części pt. "Techniki stawiania baniek", poznajemy już stricte praktyczne informacje na temat stosowania tej metody leczenia. To właśnie tu dowiemy się tego, na czym polegają różnice pomiędzy mało intensywnymi i bardzo intensywnymi bańkami, dowiemy się więcej o bańkach z igłą, ciętych, błyskawicznych, ziołowych i wielu innych. Każda z tych technik i rodzajów baniek została opisana tu w szczegółowy i bardzo przystępny sposób, podparty pomocnymi zdjęciami i grafikami.
 Kolejny rozdział pt. "Bezpieczeństwo", został poświęcony metodom bezpiecznego stosowania terapii bańkami, sposobom obchodzenia się z nimi, czy też właściwego czyszczenia i dezynfekcji. Również tutaj omówiono możliwe, niepożądane skutki uboczne stawiania baniek, co wydaje mi się bardzo ważnym i istotnym punktem tej książki, jak i też podejściem "fair" jej autora.

 

Dwie ostatnie części - "Leczenie urazów sportowych i uśmierzanie bólu" oraz "Leczenie innych chorób", odnosi się do różnego rodzaju schorzeń i chorób, wskazując m.in. miejsca w których należy stawiać bańki, ich rodzaj, jak i też czas ekspozycji. To właśnie w tej stricte praktycznej części książki znajdziemy konkretne porady i wskazówki na temat leczenia bólów pleców, klatki piersiowej, nóg, stawów..., jak i też chociażby chorób układu pokarmowego, alergii, astmy, niepłodności, chorób skórnych, czy też permanentnego osłabienia i zmęczenia. 

 

Książka ta dostarcza nam wielu cennych informacji na temat terapii bańkami, które pomogą nam nie tylko poznać tę terapię, ale też i przenieść ją na grunt naszej codzienności. To opisane w rzetelny, szczegółowy i zarazem w pełni zrozumiały sposób treści, które odkrywają przed nami tajemnice tej terapii. Jednocześnie poradnik ten cechuje efektowne i piękne dla oka wydanie, na które składa się klimatyczna i wpadająca w oko okładka, dobrej jakości papier i druk oraz przejrzysty układ treści. To również wspominane zdjęcia, które obrazują cały proces stawiania baniek i które są w tym miejscu wręcz niezbędne. 

 

"Techniki stawiania baniek w powszechnych dolegliwościach. Ilustrowany przewodnik uśmierzania bólu, łagodzenia stanów zapalnych i leczenia urazów", to znakomity, świetnie napisany oraz niezwykle cenny na polu skutecznego przekazywania wiedzy, poradnik. Jestem przekonana o tym, że każdy czytelnik, który interesuje się ową terapią, odnajdzie tu wszelkie niezbędne i satysfakcjonujące go w tym względzie, informacje. Polecam!

Edymon

Stawianie baniek to nic nowego. Wielu z nas wciąż pamięta ten zabieg ze swojego dzieciństwa, kiedy to nasze babcie ratowały z ich pomocą nasze zdrowie. Z czasem jednak wykonywany był coraz rzadziej. A szkoda, bo ta metoda uzdrawiania była znana i wykorzystywana już w starożytności i przynosiła oczekiwane rezultaty. Z czasem jednak terapia bańkami ustąpiła współczesnej medycynie i coraz to nowszym środkom farmakologicznym. Obecnie praktykowana jest stosunkowo rzadziej i uważana za element medycyny naturalnej, alternatywnej i stawiana jest obok takich zabiegów jak: akupunktura czy choćby aromaterapia. To być może sprawia, że na powrót wróci do naszych łask i cieszyć się będzie coraz większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Czy stawianie baniek ma swoją przyszłość? Uważam, że tak.

 

Z tego też powodu i ja sięgnęłam po książkę Keneth Chop "Techniki stawiania baniek w powszechnych dolegliwościach". Już we wstępie tej publikacji dowiadujemy się jak łatwo i szybko można rozpowszechnić wiedzę o bańkach i jak łatwo o jej aprobatę. A wszystko to za sprawą jej licznych zalet, którym ulegli sami celebryci w tym: Jennifer Aniston, Victoria Beckham czy Justin Bieber. Bańkoterapia to jednak nie tylko moda, to forma terapii, która jest w stanie pomóc w wielu chorobach i dolegliwościach. I o tym właśnie jest ta książka.

 

Na początku za pośrednictwem poradnika poznacie, czym tak naprawdę jest terapia bańkami. Co jest do niej potrzebne i na czym tak naprawdę polega, co okazuje się naprawdę prostym zabiegiem, który możemy wykonać samodzielnie w domu. Książka nie pomija też w swojej treści historii tzw. bańkoterapii, która sięga aż do człowieka prehistorycznego, co może być bardzo zajmującą lekturą, zwłaszcza jeśli sięgniemy do tekstów źródłowych, które autor podaje nam jak na dłoni.

 

Wraz ze zgłębianiem "Technik stawiania baniek" krok po kroku odkrywamy jej wszystkie zalety i zastosowania, których jest naprawdę niemało. Do najważniejszych z nich należy poprawa krążenia, uśmierzanie bólu czy oczyszczanie organizmu z toksyn, które wydaje się, być kluczowym elementem w podnoszeniu odporności i walce z jakąkolwiek chorobą.

 

W jednym z rozdziałów autor prezentuje nam kilka różnych zestawów do stawiania baniek, określając ich ewentualne wady i zalety, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji przy wyborze i zakupie takiego zestawu. Kolejny rozdział to już opis samych technik stawiania baniek. Okazuje się bowiem, że każda ma swoje zastosowania i cele. Od łagodnych po bardziej intensywne, cięte, przesuwane i błyskawiczne, które mogą okazać się też dobrym sposobem na relaks i poprawę kondycji. Zwłaszcza że ich stosowanie jest bardzo proste i nie wymaga specjalnego przeszkolenia jak w przypadku baniek z igłą, z przeżeganiem czy baniek ziołowych. Dla wielu ciekawą formą mogą się też okazać bańki wodne, które również mają kilka praktycznych zastosowań.

 

Autor w swojej publikacji nie zapomina także o bezpieczeństwie. Stosunkowo dokładnie informuje czytelnika o ewentualnych skutkach ubocznych stosowanej terapii bańkowej oraz o wszystkich środkach ostrożności, jakie należy zachować, jak i przeciwwskazaniach do zastosowania tej, a nie innej metody terapeutycznej. Dlatego też czytelnik moim zdaniem może czuć się w pełni usatysfakcjonowany zdobytą wiedzą. Ja przynajmniej jestem, czego efektem jest osobisty zestaw baniek i kolejny zabieg przede mną.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial