Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Friends Przyjaciele Na Zawsze Ten O Najlepszych Odcinkach

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Friends Przyjaciele Na Zawsze Ten O Najlepszych Odcinkach | Autor: Gary SusmanJeannine DillonBryan Cairns

Wybierz opinię:

Wisienka

 Wszystko zaczęło się 22 września 1994 r., czyli ponad 25 lat temu ( 27 dla ścisłości). To właśnie tego pamiętnego dnia amerykańska telewizja NBC wyemitowała premierowy odcinek, kultowego dziś, serialu Przyjaciele. Grupa sześciorga nikomu nie znanych aktorów wcieliła się w role tytułowych przyjaciół – gdy do tego doszło żaden z nich nie podejrzewał, że ten serial przejdzie do kanonu seriali i będą się na nim wychowywały kolejne pokolenia. I właśnie Przyjaciołom jest poświęcona ostatnia książka Gary’ego Susmana, Jeannine Dillon oraz Bryan’a Cairnsa – FRIENDS Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach.’’.

 

Autorzy podzielili książkę na dwanaście rozdziałów: 1. Ten o serialu. 2. Sezon pierwszy.
3. Sezon drugi. 4. Sezon trzeci. 5. Sezon czwarty. 6. Sezon piąty. 7. Sezon szósty. 8. Sezon siódmy. 9. Sezon ósmy. 10. Sezon dziewiąty. 11. Sezon dziesiąty. oraz 12. Ten, w którym wszyscy znów się spotykają.

 

Jak możemy zauważyć autorzy przy nazewnictwie dwóch rozdziałów ( oraz tytułu) wykorzystali zaimek ,,ten’’. Nawiązali do tytułu każdego z odcinków serialu np. Ten z pokerem (sezon pierwszy), Ten z fantazją o księżniczce Lei (sezon trzeci), Ten z ciasteczkami Phoebe (sezon siódmy).

 

Na dzień dobry autorzy serwują nam charakterystyki poszczególnych bohaterów – ich pełne imiona, nazwiska, pierwotny opis postaci oraz zdjęcie. Dzięki temu dowiadujemy się, że Chandler Muriel Bing miał być beznamiętnym kpiarzem, cynicznym komentatorem zarówno cudzego, jak i własnego życia. Na co dzień ma wykonywać jakąś żmudną pracę przed komputerem w klaustrofobicznym boksie, do tego w nijakim biurowcu. Jedynymi przyjemnościami w jego życiu mają być przekąski. Czy Perry wpasował się w rolę, czy nadał jej własny rys? Zarówno opinia autorów, jak i moja jest taka, że Perry stworzył z Chandlera postać, której śmiech słyszymy nawet wtedy, gdy zamkniemy oczy. Nie pozwolił Bingowi zginąć w tłumie. A jego trzeci sutek? Zamiast budzić obrzydzenie fanów, oni go pokochali i wręcz nie wyobrażają sobie Chandlera bez niego! A jego związek z Monicą? Miał to być tylko londyński numerek, a tym czasem był to początek pięknej miłości zakończonej ślubem. Tak, tak dobrze się domyślacie, Bing jest jedną z moich ulubionych postaci Przyjaciół. Ale muszę Wam zdradzić, że o tych wszystkich smaczkach przeczytacie w tejże książce.

 

W rozdziałach poświęconych poszczególnym sezonom autorzy opisują każdy odcinek w danym sezonie, ale skupiają się na ciekawostkach, smaczkach, które jest w stanie wyłapać prawdziwy miłośnik serialu. Oprócz ciekawostek znajdziemy w książce również sceny z filmu – śmieszne, czasami wręcz przekomiczne np. gdy Joey ubrał na siebie wszystkie ubrania Chandlera lub syrenka Joey ( pobyt w Montauk), ale również smutne np. pożegnanie Rachel i Rossa na lotnisku, tuż przed odlotem Rachel do Paryża. Ponadto każdy odcinek jest opatrzony odpowiednim komentarzem. 😊

 

Zastanawiacie się zapewne co jest w tej książce takiego przyciągającego? Z pewnością dzięki niej nic nie umknie Waszej uwadze, jak następnym razem będziecie oglądać serial, to będziecie mogli spojrzeć na odcinek z innego kąta. Poza tym autorzy stworzyli coś w rodzaju kompendium, to dzięki nim dowiecie się kto kogo widział nago w trzynastym odcinku pierwszego sezonu: m.in. Chandler widzi Rachel nago, Rachel widzi Joeya nago, a Joey widzi Monicę nago. To tuta znajdziecie najlepsze, kultowe wręcz cytaty np.: ,,Chandler to dziewczynka!’’ (Ten setny sezon piąty), ,,Oni nie wiedzą, że my wiemy, że oni wiedzą’’ ( Ten, w którym wszyscy się dowiadują sezon piąty). Mamy też listę kulinarnych przebojów serwowanych podczas Święta Dziękczynienia m.in. grillowane kanapki z serem Moniki lub tradycyjny angielski deser autorstwa Rachel.

 

W innej książce nie znajdziecie tylu informacji jak w tej. Gorąco Wam ją polecam i to zarówno fanom serialu, jak i tym, którzy dopiero zaczęli go oglądać lub, co gorsza, tylko o nim słyszeli. Może dacie się skusić na partyjkę gry w miseczki? 😊

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial