Okładka wydania

The Frontiers Saga Tom 4 Świt Wolności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ryk Brown
 • Tytuł Oryginału: Freedom's Dawn
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788366375536
 • Wydawca: Drageus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

The Frontiers Saga Tom 4 Świt Wolności | Autor: Ryk Brown

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Miłośnicy powieściowego cyklu science fiction "The Frontiers Saga" mogą zacierać ręce z radości! Oto bowiem niemalże jednocześnie z premierą trzeciej części tej sagi ukazała się kolejna, czwarta odsłona pt. "Świt wolności". Tym samym mamy przyjemność poznać dalsze losy załogi ziemskiego okrętu 'Aurora', który na wskutek przedziwnego zbiegu okoliczności znalazł się w odległej części Galaktyki, zamieszkiwanej przed potomków dawnych uciekinierów z Ziemi. Książka ta ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Drageus Publishing House!

 

Po pokonaniu bombardującego świat  okrętu Ta'Akarów, Nathan Scott zostaje okrzyknięty zapowiadanym w proroctwach wyzwolicielem, co nie koniecznie wydaje się być najlepszą wiadomością. Przebywający wraz z Jessicą, Tugiem i Jaelą na Corinair, stara się on wyjaśnić owe nieporozumienia, ale też i przekonać miejscowe władze do stawienia oporu Ta'Akarom. Tymczasem okrojona załoga "Aurory" będzie zmuszona stawić czoła abordażowej grupie komandosów, którzy pragną przejąć okręt i jego nowoczesną technologię skokową. Na domiar złego podobny atak zostaje przeprowadzony na przejęty okręt Ta'Akarów - "Yamaro", zaś na samym Corinair dochodzi do próby zbrojnej rewolucji...

 

Najnowsza część tej kosmicznej opowieści nie ustępuje w niczym pola swoim trzem poprzedniczkom, serwując nam barwną, intrygującą i niezwykle klimatyczną relację o walce o wolność, poznawaniu niezwykłego świata, jak i wreszcie próbie ratowania siebie i okrętu, który w niedługim czasie ma pozwolić powrócić bohaterom do ich domu - na Ziemię. Jednocześnie jest to też pierwsza książka w tej serii, która zmienia swoisty rozkład sił, poświęcając tym razem więcej miejsca i uwagi postaciom z drugiego planu, które pod nieobecność kapitana Scotta będą musiały uratować "Aurorę". Walka, emocje, szczypta dobrego humoru i zaskakujący obrót wydarzeń - to wszystko wypełnia strony tej powieści.
 Jak już wspomniałam, tym razem więcej uwagi poświęcono tu takim postaciom, jak Władimir, Deliza, Marcus, czy też Lokiemu, którzy to muszą odeprzeć atak Ta'Akarów na "Aurorę" i "Yamaro", któremu przewodzi zbiegły z niewoli kapitan De Winter. To właśnie sceny z ich udziałem wypełnia walka o życie. Jednocześnie na Corinair, Scott i jego ludzie starają się opanować całościową sytuację, domagając się pomocy w naprawie okrętu, ale też i wsparcia w dalszej walce z Ta'Akarami. I to właśnie te dwa główne wątki wypełniają sobą naprzemiennie tę relację, którą cechuje wielka dynamika, nieprzewidywalność i spektakularność. Na koniec mamy zaś finał, będący zapowiedzą równie intrygującej kontynuacji...

 

Mamy tu pędzącą z zawrotną prędkością akcję, która przybiera postać walki na pokładach obu okrętów, ucieczek i sabotażu. Nie zabrakło także skomplikowanych i trudnych politycznych decyzji, które mogą zadecydować o przyszłości bohaterów, ale też i całego tego świata. Wreszcie odkrywamy coraz więcej tajemnic o tej części kosmosu, na czele z realiami totalitarnej władzy Ta'Akarów, losem podległych jej światów, czy też historią tego miejsca. Tyle w ogólnym zarysie, ale przecież są tu również znakomite kreacje bohaterów - w tym zupełnie nowych postaci po stronie Ta'Akarów, przepiękne opisy tej kosmicznej i wojennej rzeczywistości, jak i wreszcie niezwykły klimat, który łączy w sobie to, co mroczne z tym, co zabawne. Tak przedstawia się oblicze tej powieści.

 

To z pewnością najbardziej zaskakująca odsłona tego cyklu - tak pod kątem fabuły, ale też i samemgo pomysłu na jej konstrukcję, gdzie to tym razem mamy do czynienia nie z jednym, ale kilkoma głównymi watkami. I to jest w mej ocenie dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki temu poznajemy bliżej pozostałych bohaterów, możemy nieco odpocząć od nieomylnej (zazwyczaj) postaci Nathana Scotta, jak i też spojrzeć z nieco innej strony na tę historię. Efektem jest nasza wspaniała zabawa, znakomita rozrywka i wielkie emocje, które rozbudzają nasz apetyty na ciąg dalszy.

 

Reasumując - powieść Ryka Browna "The Frontiers Saga. Świt wolności", to kolejna udana, intrygująca ale i zarazem mocno zaskakująca odsłona tego cyklu. Autor serwuje nam nowe pomysły, ciekawe wątki i porywającą fabułę, która trzyma nas w wielkim napięciu do ostatniej strony. Jeśli zatem jesteście fanami tej serii, ale też i wojennego science fiction w przygodowym kolorycie, to bez najmniejszego wahania sięgajcie po ten. Polecam - spodoba się wam!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial