Okładka wydania

Polowanie Z Łukiem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ziemowit Tokarski
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x235 mm
 • ISBN: 9788381593014
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Polowanie Z Łukiem | Autor: Ziemowit Tokarski

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Poligraf ukazała się właśnie niezwykle interesująca książka pt. "Polowanie z łukiem - podręcznik myślistwa łuczniczego". Pozycja ta stanowi sobą kontynuację publikacji pt. "Łowy łucznicze", gdzie to autor obu tych tytułów - Ziemowit Tokarski, odkrywa przed nam świat polowań z udziałem łucznikarskiego sprzętu. Poznajmy zatem treść tej wyjątkowej pozycji, która jako jedna z nielicznych w naszym kraju - jeśli nie jedyna, porusza temat tytułowego zagadnienia.

 

Jako słowo się rzekło, autor niniejszej książki odkrywa przed nami tajemnice, sekrety i niezbędną wiedzę związaną z polowaniami z udziałem łuku. To swoisty elementarz, ale też i pełne kompendium wiedzy na temat tego, jaki sprzęt i jego oporządzenie będzie dla nas najlepszym wyborem, jak należycie się z nim obchodzić, czy też wreszcie jak powinien wyglądać sam przebieg polowania, by był on przede wszystkim bezpieczny, a dopiero w drugiej kolejności efektywny i skuteczny. I można powiedzieć o tym tytule to, że jest idealnym wprowadzeniem, ale też i początkiem wielkiej przygody z myślistwem łuczniczym.

 

Książka ta została podzielona na trzy główne części, poprzedzone ciekawym i fachowym wstępem autora. Pierwsza, najbardziej obszerna część pt. "Sprzęt do myślistwa łuczniczego", odnosi się oczywiście do kwestii wyboru najlepszego rodzaju łuku, jego osprzętu, ale też i chociażby tak ważnych elementów, jak dobór strzał, kołczanu, optyki, czy też ubrania i namiotu. To praktyczne wskazówki i porady, których poznanie wydaje się niezbędnym w tym, by móc rozpocząć przygodę z tego typu łucznictwem,

 

Druga część pt. "Konfiguracja łuku myśliwskiego", podejmuje swoją narracją już samą kwestię przygotowania sprzętu do udania się na polowanie. To właśnie tu znajdziemy informacje na temat weryfikacji fabrycznych parametrów naszego sprzętu, właściwych ustawień wstępnych, tzw. przestrzeleń, czy też wreszcie samego treningu, który został opisany tu w bardzo fachowy, ale też i ze wszech miar zrozumiały, sposób. Ta część książki przygotowuje nas do naszego pierwszego wyjścia w teren w celu rozpoczęcia łowów i - trzeba to przyznać, czyni to bardzo skutecznie oraz profesjonalnie.

 

Wreszcie trzecia część pt. "Metodyka myślistwa łuczniczego", odsłania przed nami tajemnice samego przebiegu polowania, uwzględniając przy tym niezwykle ważną kwestię bezpieczeństwa. Kolejne strony skupiają się już na konkretnych rodzajach polowań - m.in. z zasadzki oraz z podchodu, czynności oddawania strzału, czy też zachowań już po tym momencie. Znajdziemy tu także ciekawe informacje na temat 'string jumpingu' (rodzaj odruchu zwierzyny na dźwięk strzału), czy też ciemnej strony polowań - kłusownictwa. Tę część książki wypełnia praktyka działania, która również w bardzo szczegółowy i barwny sposób przedstawia nam to, jak polować z łukiem.

 

Niniejszy poradnik, a w zasadzie podręcznik, cechuje niezwykła fachowość przekazania wiedzy przez autora, który o polowaniach z łukiem wydaje się wiedzieć absolutnie wszystko. Co ważne, czyni on to w przystępny sposób, dzięki czemu odnajdą się w tej lekturze zarówno doświadczeni łucznicy i myśliwi, jak i też absolutni laicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego rodzaju sportem i hobby. To także niezwykle istotne, konkretne spojrzenie na ten temat, gdzie to mamy dostępność do wszystkich najważniejszych informacji i faktów, jakie są dla nas tu niezbędne.

 

Nie sposób nie docenić również efektownego, pięknego i solidnego wydania tej książki, na które to składa się chociażby duży format, twarda okładka, doskonałej jakości papier i druk oraz przejrzysty układ treści. Na osobne słowa uznania zasługują zawarte na stronach tego poradnika malownicze ilustracje, które obrazują łuczniczy sprzęt, jego przygotowanie, czy też sam przebieg polowania. Pod względem graficznym książka ta przedstawia się iście znakomicie, dzięki czemu sprawdzi się ona nie tylko jako cenna pozycja w naszej biblioteczce, ale też i jako wspaniały prezent dla osoby interesującej się polowaniami i łucznictwem.

 

Słowem podsumowania - książka Ziemowita Tokarskiego pt. "Polowanie z łukiem", to niezwykle interesująca, kompletna i w mej ocenie wyczerpująca temat, fachowa pozycja dla wszystkich miłośników łucznictwa i polowań. Zawarte tu informacje pozwalają nam poznać tytułowe zagadnienie, perfekcyjnie się do niego przygotować, jak i wreszcie skutecznie je realizować na łonie natury. Polecam - to znakomite kompendium wiedzy!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial