Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zbigniew Boniek Mecze Mojego Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zbigniew Boniek Mecze Mojego Życia | Autor: Zbigniew BoniekJanusz Basałaj

Wybierz opinię:

MaHa

Końcówka 2020 roku pozwoliła mi na to, żeby znaleźć czas na przeczytanie biografii innej niż wszystkie. Takie opinie słyszałam i przyznam, że mnie to zaciekawiło. O jakiej książce mowa? To „Mecze mojego życia”, ciekawa pozycja napisana przez Zbigniewa Bońka oraz Janusza Basałaja. Gdyby chcieć w wielkim skrócie zawrzeć opinię o tej książce, będzie ona następująca: To obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów piłki nożnej – szczególnie osób ze starszego pokolenia, choć nie tylko. Warto poznać najważniejsze mecze Zbigniewa Bońka i przypomnieć sobie lub poznać bliżej emocje polskich kibiców.

 

Blisko 320 stron – tyle liczy książka „Mecze mojego życia” i jak wskazuje sam tytuł, zawiera opis najważniejszych meczów z życia Zbigniewa Bońka, w jego subiektywnej ocenie. Jak wskazuje sam autor, to spotkania na tyle ważne, że wywarły ogromny wpływ nie tylko na jego karierę, ale i życie. Książka jest opisem nie tylko 10 spotkań piłkarskich, ale jest też opowieścią o wielu ludziach, bez których polska piłka nożna nie stała się taka, jaką była. Czytelnicy, którzy szukają w tej pozycji skandali, plotek czy tanich sensacji – będą rozczarowani. Lekturę tej książki polecić można tym, którzy chcą powspominać i przypomnieć sobie największe sukcesy polskiej piłki nożnej lub tym, którzy wiedzą kim jest Zbigniew Boniek, ale niewiele więcej. Efektem uważnej lektury będzie więc poszerzenie wiedzy o piłce nożnej, ale też przyjemne spędzenie czasu. Pewne jest to, że książka spodobać się może osobom w różnym wieku, jak i czytelnikom obu płci. To dobra wiadomość dla pań nieszczególnie zainteresowanych piłką nożną!

 

Zbigniew Boniek to wybitny reprezentant Polski, uczestnik trzech mistrzostw świata – w 1978, 1982 oraz 1986 roku. Grał w barwach takich klubów jak Zawisza Bydgoszcz, Widzew Łódź, Juventus i AS Roma. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został selekcjonerem reprezentacji Polski. Obecnie pozostaje wciąż prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W książce przedstawia prawdziwą historię futbolu. Aż w 8 z opisanych 10 meczów występuje jako zawodnik! Swoją opowieść rozpoczyna wspomnieniami ze spotkania Zawiszy Bydgoszcz z Lechią Gdańsk, rozegranego w 1975 roku. Miał wówczas 19 lat i zasłynął nie tylko z niecelnego karnego, ale również… obrazy Zdzisława Krzyszkowiaka, który był nie tylko mistrzem olimpijskim, ale również majorem Wojska Polskiego oraz pracownikiem Zawiszy Bydgoszcz. Tak zakończyła się kariera Bońka w Zawiszy.

 

Opis każdego z 10 meczów uzupełniają liczne zdjęcia oraz dodatkowo opis rywali i przyjaciół z boiska. Tym samym autor przybliża sylwetki wielu ważnych piłkarzy i ukazuje, jak wiele te nazwiska niegdyś znaczyły. Wiele osób przedstawionych jest z perspektywy ich największych sukcesów, ale zdarzają się i takie historie, które się okraszone anegdotami. Warto je poznać.

 

W swojej książce Zbigniew Boniek prezentuje również wspomnienia m.in. z takich meczów jak Juventus – Widzew Łódź (1980 rok), Polska – Peru (1982 rok) czy Lechia Gdańsk – Juventus Turyn z 1983 roku. Szczególnie to ostatnie wymienione spotkanie pokazało skalę absurdów systemu socjalistycznego.

 

Książkę „Mecze mojego życia” oceniam na 6. To bardzo dobra pozycja, którą przeczytać powinien każdy Polak choć trochę interesujący się piłką nożną. Książka może być swego rodzaju encyklopedią dla osób z młodego pokolenia i przyczynkiem do wspomnień o wielkiej piłce nożnej z czasów sprzed kilkudziesięciu lat. Zbigniew Boniek zdecydował się na napisanie tej książki 32 lata po zakończeniu swojej kariery, ale warto było czekać. W pozycji nie brakuje zdjęć i ciekawych historii, które po prostu warto poznać. Te emocje, szczerość, szczegóły nieznane dla ówczesnych kibiców – to jest właśnie to, o czym warto przeczytać. Stwierdzam z całą pewnością, że lektura tej książki będzie też ciekawą przygodą także dla pań. Warto po nią sięgnąć!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial