Okładka wydania

The Frontiers Saga Tom 3 Legenda Corinair

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ryk Brown
 • Tytuł Oryginału: The Legend of Corinair
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Jacek Janusz
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788366375413
 • Wydawca: Drageus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

The Frontiers Saga Tom 3 Legenda Corinair | Autor: Ryk Brown

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"Legenda Corinair" - to tytuł kolejnej i zarazem trzeciej już części powieściowego cyklu science fiction pt. "The Frontiers Saga", autorstwa Ryka Browna. To właśnie ta książka przedstawia nam sobą kolejne przygody i losy załogi okrętu "Aurora", który na wskutek przypadkowego zbiegu okoliczności trafił z okolic Ziemi do nieznanego, odległego obszaru kosmosu, gdzie bardzo szybko musiał stoczyć swoją pierwszą walkę o przetrwanie. Poznajmy zatem tę powieść i jej fabularną ofertę, która prezentuje się co najmniej równie udanie, jak poprzednie tomy tej fantastycznej serii.

 

Nathan Scott i jego podwładni na okręcie "Aurora" odparli atak żołnierzy i kosmicznej floty Ta’Akarów, odnosząc przy tym jednak wielkie straty w ludziach, jak i też na polu uszkodzeń samego statku. Najważniejszą potrzebą wydaje się być teraz chwila zbawiennego spokoju, którą będzie można przeznaczyć na naprawę zniszczeń i wypoczynek załogi. Takim miejscem okazuje się dawna, ukryta placówka miejscowego ruchu oporu, której to położenie zna Tug - uratowany weteran i dawny przywódca Corinair. I gdy wszystko zaczyna się już układać w szczęśliwy bieg wypadków, wówczas pojawia się na horyzoncie ogromny, wojenny okręt Ta’Akarów...

 

Niniejsza powieść Ryka Browna zaprasza nas do spotkania z klasyczną, wojenną fantastyką, którą wypełniają barwne przygody bohaterów, opisy codzienności życia na okręcie, poznawanie nowych światów i ich mieszkańców, jak i przede wszystkim sceny kosmicznej walki. To główne oblicze tej powieści, gdyż na drugie składa się pokaźna porcja dobrego, czasami odrobinę czarnego i uszczypliwego, humoru, którego wszakże nie mogło tu zabraknąć. Przede wszystkim jednak książka ta odkrywa przed nami kolejne losy bohaterów i tajemnice kosmicznego zakątka, w jakim się znaleźli...

 

Scenariusz opowieści skupia się na wydarzeniach rozgrywających na "Aurorze", gdzie to Nathan i jego podwładni muszą podjąć kluczowe decyzje względem tego, co dalej. To właśnie ich rozmowy, dyskusje z autochtonami i próby znalezienia najlepszego rozwiązania dla nich samych, mieszkańców zniewolonych światów Corinair oraz pozostawionej Ziemi, wypełniają strony tej relacji. Z czasem akcja nabiera większego rozpędu w związku z dotarciem do tajnej bazy buntowników, odwiedzeniem pobliskiej planety, jak i również bitewnej konfrontacji z okrętem Ta’Akarów, która przybierze bardzo spektakularny obraz. To barwna, dynamiczna i niezwykle klimatyczna relacja!

 

Ciekawie przedstawiają się bohaterowie tej opowieści, jak i też całościowy obraz tej literackiej rzeczywistości. Co do postaci, to mamy tu oczywiście dzielnego, inteligentnego i tak naprawdę uczącego się roli przywódcy - kapitana Nathana Scotta, jak i towarzyszących mu oficerów w osobach Jessiki, Cameron i zabawnego Władimira. Poza tym pojawiają się tu nie mniej intrygujące, nowe postacie w osobach mieszkańców światów Coroinair, by wspomnieć o Tugu, Jalei, czy też nieprzewidywalnym Joshu. Jeśli zaś chodzi o obraz tej całej opowieściowej rzeczywistości, to zachwyca nas szczegółowością swojej relacji, odniesieniami do politycznej i społecznej sytuacji tego zakątka wszechświata, jak i również wojennym teatrem działań, który objawia się najbardziej spektakularnie na polu kosmicznej bitew nowoczesnych okrętów. 

 

Jak przystało na wojenną powieść science fiction, nie brakuje tutaj wspominanych powyżej scen kosmicznej walki, taktycznych zagrywek kapitanów okrętów, ale też i realistycznego spojrzenia na to, jak takowa wojna może wyglądać. Do tego mamy tu również barwną, w jakiejś mierze awanturniczą, przygodę, która rozpala naszą wyobraźnię do czerwoności. I właśnie tego oczekujemy od tego typu literatury, która niesie nam emocje, wspaniałą rozrywkę i magię relacji o spełnieniu ludzkiego marzenia o międzygwiezdnych podróżach.

 

Powieść "The Frontiers Saga. Legenda Corinair", to kolejna udana, barwna i porywająca odsłona cyklu Ryka Browna. To właśnie za sprawą lektury tej książki poznajemy dalsze losy bohaterów, sekrety ciemiężonych przez Ta’Akarów światów Corinair oraz obraz tej kosmiczno-wojennej rzeczywistości. W mej ocenie jest to bardzo dobra powieść gatunku, której nie można niczego zarzucić. Tym samym polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial