Okładka wydania

Pocałunek Zwycięzcy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Erin Beaty
 • Tytuł Oryginału: The Traitor’s Kingdom
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Małgorzata Kaczarowska
 • Liczba Stron: 424
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x215 mm
 • ISBN: 9788376869186
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Pocałunek Zwycięzcy | Autor: Erin Beaty

Wybierz opinię:

Malinka94

W grudniu 2017 roku w moje ręce trafiła pierwsza część cyklu „Traitor’s Trilogy”, czyli „Pocałunek zwycięzcy”. Od tamtego czasu minęły niemal trzy lata, a ja w końcu doczekałam się trzeciej i ostatniej części. Musicie wiedzieć, że jestem osobą, która jeśli zacznie już jakiś cykl to, choć był to największy bubel na świecie to dokończę. Chcę w ten sposób dawać szansę autorowi, pewną formę rehabilitacji po dobrym pierwszym tomie czy średnim drugim. Zawsze kończę serie. Nie inaczej jest w przypadku „Pocałunku zwycięzcy”, finałowego tomu o przygodach Sage Fowler autorstwa Erin Beaty.

 

Mam w zwyczaju na początku recenzji którejś już z kolei części przestrzec, że mogą ją przeczytać jedynie osoby, które są zaznajomione z poprzednimi tomami. Nie inaczej jest teraz. Jeśli pierwsze dwa tomy są jeszcze przed Wami – powstrzymajcie się przed czytaniem tej recenzji, bo może się zdarzyć zdradzenie szczegółów.

 

Dla tych, co czytali, lecz nie pamiętają (tak jak ja zdążyłam zapomnieć dwa pierwsze tomy). Sage Fowler to niespełna dwudziestoletnia kobieta, która w pierwszym tomie zostaje pomocnicą swatki w swoim regionie w królestwie Demory. Kiedy poznajemy Sage nie wywiera ona zbyt dobrego wrażenia na kobiecie, która ma znaleźć jej najlepszego męża w okolicy, więc staje się jej uczennicą. Dzięki bystremu oku szybko nabiera wprawy w swataniu. W tym samym czasie w stolicy kraju mają odbyć się „wybory” na przyszłą królową, zwane Concordium. Dobrze urodzone panny z całego kraju zjeżdżają, by zdobyć serce księcia. Sage dostaje zadanie, by chronić szlachetnie urodzone panny przed niebezpieczeństwami w podróży i potencjalnym zamachem stanu, o którym wzmianki dostają urzędnicy. Sage poznaje wtedy Alexa, syna generała i zakochują się w sobie. Później mają miejsca wydarzenia, które prawie pozbawiają życia Sage, a ostatecznie pod koniec drugiego tomu dziewczyna zostaje ambasadorką kraju w ramach zasług dla Demory.
A teraz przejdźmy wreszcie do trzeciego tomu, „Pocałunku zwycięzcy”. Sage zostaje wezwana do stolicy, gdzie otrzymuje zadanie, aby jako ambasador prowadziła rozmowy pokojowe z wrogą Kimisarą. Królowa regentka tego kraju chce, by zapanował pokój, tym bardziej, że w jej królestwie istnieje groźba wojny domowej, a ktoś z jej otoczenia ciągnie za zbyt wiele sznurków. Cała powieść to właściwie jedne wielkie pokojowe negocjacje. I bardzo dużo polityki.

 

Przypomniawszy sobie, co dostałam w poprzednich dwóch tomach to miałam nadzieję, że „Pocałunek zwycięzcy” będzie idealnym zwieńczeniem trylogii. Porównam to może do cyklu „Szklany tron”. Akcja ciągnęła się tam przez siedem tomów, by w ostatnim doprowadzić do takiej wojny, że aż nie wiadomo było, gdzie skierować wzrok. Epickie, choć nieco sztampowe zakończenie przygód Aelin, było ukoronowaniem całej serii. Erin Beaty natomiast postanowiła pójść w nieco spokojniejszy klimat i wybrała bezpieczniejszą dla siebie opcję. Niestety, ale mnie to nie przekonało. Ogromny potencjał, jaki miała ta powieść rozwiał się, kiedy przeczytałam ostatnią stronę. Żebym nie została źle zrozumiana! „Pocałunek zwycięzcy” jest powieścią ciekawą, z wartką akcją, mnóstwem dialogów i zwrotów, które sprawiają, że można otworzyć szerzej oczy. Jednak to zakończenie jest zwieńczeniem wszystkich tomów i to wypadło akurat słabo.

 

Główna bohaterka, Sage, na przestrzeni całej trylogii bardzo się rozwinęła. Z dziewczyny z niewielkiego miasteczka urosła do rangi ambasadora kraju i to od niej zależy czy wybuchnie wojna czy jednak nastanie pokój. Jest odważna, sprytna i obłędnie zakochana w Alexie. Przyznaję, że czasami denerwujące jest w powieściach to, jak młoda dziewczyna, która kogoś kocha musi także mierzyć się z zdaniem ponad swoje siły i możliwości. Bo równie dobrze, mogłaby rzucić wszystkim, wziąć ukochanego pod rękę i wyjechać w Bieszczady. A tak… miłość i obowiązek razem? To ciężkie do napisania, przynajmniej według mnie. Bo kiedy bohaterzy kogoś kochają to ich postrzeganie otoczenia i niebezpieczeństwa jest lekko inne niż gdyby patrzyli wyłącznie przez pryzmat zdrowego rozsądku. Erin Beaty na szczęście stworzyła bohaterkę, której udaje się to wszystko połączyć i choć mocno kocha swego majora to królestwo jest dla niej równie ważne. Podobne odczucia można zauważyć u Alexa. Kocha Sage, jednak to kraj stawia na pierwszym miejscu, bo jest przede wszystkim żołnierzem. Autorka stworzyła także całą gamę innych postaci, które w mniejszym lub większym stopniu były „widoczne”, a które otrzymały przynajmniej po jednaj unikalnej cesze. Myślę, że udaje się to niewielu autorom.

 

„Pocałunek zwycięzcy” to przyjemne i satysfakcjonujące zakończenie trylogii. Choć brakowało bardziej epickiego zwieńczenia przygód Sage, Alexa i ich przyjaciół to wiem, że spora część czytelników, jak nie większość będzie bardzo zadowolona z kierunku, jaki obrała autorka. Ja też jestem zadowolona, wątki zostały domknięte, nie ma niedomówień. Wszystko zakończyło się tak, jak każdy spodziewa się zakończyć trylogię. Nie brak tutaj zwrotów akcji, pościgów i ucieczek. Myślę, że każdy, kto czytał z zapartym tchem pierwsze dwa tomy, to trzeci pochłonie równie szybko i z równie wielką przyjemnością.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial