Okładka wydania

Siła Ducha

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Siła Ducha | Autor: Dan Millman

Wybierz opinię:

Nessie27

Jak dowiedziałam się z przedmowy „Siła ducha” to kontynuacja, a właściwie środek historii opowiedzianej w książce „Siła spokoju” tego samego autora. Dan Millman zapewnia jednak, że książki te można czytać osobno, więc spokojnie możesz po nią sięgać, nawet jeśli nie znasz jeszcze wcześniejszej części, tak samo jak ja.

 

Główny bohater, Dan, za namową swojego duchowego mentora, którego nazywa Sokratesem, który w brew pozorom pracuje na stacji benzynowej, wyrusza w podróż w poszukiwaniu pewnej kobiety. Od początku jednak pojawiają się pewne problemy np. to że Sokrates nie powiedział mu o niej prawie nic, a jedynie tyle, że list wysłała na papeterii z pewnego banku, więc poszukiwania okazują się bardzo trudne. Jednak po wielu nieudanych próbach, wielu chwilach zwątpienia i próbach poddania się, zupełnie przypadkiem i nieoczekiwanie odnajdują się, a właściwie to ona odnajduje jego. Kobieta znana jest na wyspie jako uzdrowicielka, szamanka. Mieszkańcy nazywają ją Mama Chia. Jej zadaniem jest pomóc zagubionemu bohaterowi odnaleźć samego siebie.

 

Akcja książki dzieje się na słonecznych Hawajach. Przyjaźni ludzie, zawsze chętni do pomocy, egzotyczne owoce prosto z drzewa, piękno natury, widok na ocean na każdym kroku, wszystkie te cechy sprawiają, że podczas czytania zazdrościłam bohaterowi przebywania tam, odpoczynku i zagłębiania się w zakątki swojej duszy.

 

Aby osiągnąć zamierzony cel Mama Chia często proponuje jak dla mnie dość radykalne środki, np. często nie dopowiadając czegoś, zmuszając w ten sposób Dana do myślenia i podejmowania własnych decyzji. Podczas wędrówek po wyspie z kobietą, mężczyzna poznaje wiele emocji, dawniej głęboko ukrytych w nim samym, o których istnieniu wcześniej nie miał pojęcia. Po wielu wzlotach i upadkach zaczyna odczuwać wewnętrzy spokój, odnajduje swoją własną ścieżkę w życiu. Każde zaglądanie do swojej świadomości, duszy dla Dana jest ciężkim przeżyciem, ale przez to z każdą chwilą staje się silniejszy. Zbiera siły by wrócić do normalnego życia, żony i córki, które są setki kilometrów od niego.
Podczas dosyć długiego pobytu na wyspie Dan poznaje wiele interesujących osób. Większość z nich ma swoją własną tajemnicę, z którą ciężko jest im żyć, ale dzięki pomocy Mamy Chia oraz swojej nawzajem ich życie staje się przyjemniejsze i trochę łatwiejsze. Jak wiadomo nikt nie jest idealny i czasami każdy potrzebuje pomocy. Często ta pomoc jest wzajemna i czasami nieświadomie pomagamy innym, ludzie są potrzebni sobie nawzajem.

 

Książka ta pokazuje nam siłę ludzkiego organizmu, czasami wystarczy zaufać swojemu instynktowi. Podziwiam Dana za to w jaki sposób się otworzył i był w stanie dać odpocząć, a zarazem ciężko pracować swojemu umysłowi i duchowi.

 

Ciekawym pomysłem zaczynania kolejnych rozdziałów jest wstawianie motywujących cytatów znanych myślicieli. Czytając je przed rozdziałem, szukałam w nich sensu, ale po przeczytaniu kilku stron i powrocie do tych myśli stwierdzam, że idealnie komponują się z treścią.

 

Po przeczytaniu całej historii zazdroszczę bohaterowi tej ciężkiej duchowo podróży w głąb siebie. Po takim doświadczeniu na pewno łatwiej będzie mu zrozumieć samego siebie i tego co się dzieje w jego głowie, a właściwie duszy. Dodatkowo ciepłe słońce, przyjaźni ludzie, pyszne jedzenie sprawia, że sama chciałabym wyjechać. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się jeszcze udać się na taką wyprawę z inną książką Dana Millmana.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial