Okładka wydania

Vademecum Przetrwania

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Piotr Czuryłło
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 189x245 mm
 • ISBN: 9788310132208
 • Wydawca: Nasza Księgarnia
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Vademecum Przetrwania | Autor: Piotr Czuryłło

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

PREPPERSI - to osoby, które stawiają sobie za cel przetrwanie (własne jak i najbliższych) w ekstremalnych warunkach, wiążących się z katastrofą klimatyczną, wojennym konfliktem, epidemią i innymi przerażającymi zdarzeniami. To ruch, który na przestrzeni ostatnich lat zyskał i wciąż zyskuje sobie ogromną popularność, co wiąże się niewątpliwie z globalnym obrazem wydarzeń na świecie. Dla preppersów właśnie, ale też i dla tych, którzy pragnęliby się nimi stać, powstała znakomita książka Piotra Czuryłły pt. "Vademecum przetrwania. Jak wyjść cało z kataklizmu, katastrofy i konfliktu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Autor tej pozycji - niezwykle doświadczony i ceniony preppers, oferuje nam oto swoisty poradnik, elementarz i przewodnik po tym, co robić, gdy nas i nasz kraj spotka przerażająca katastrofa. To właśnie z jej stron dowiemy się tego, jak przygotować się na ową potencjalną sytuację, jak wyszkolić właściwie nawyki i zachowania oraz jaką wiedzę i umiejętności musimy przyswoić, by móc przetrwać bez prądu, wody, ogrzewania i otwartych sklepów - tak długo, jak będzie do konieczne. To same fakty, czysta praktyka i wiedza, która nie tylko zapewnia nam sobą większe poczucie bezpieczeństwa, ale też i daje wiele do myślenia w zakresie tego, czy aby nie za bardzo popadliśmy w strefę własnego komfortu, która wszakże nie musi trwać wiecznie...

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do kolejnego etapu przygotowań na najczarniejszy scenariusz. Pierwsza z nich skupia się na rzeczach kluczowych, czyli wyjaśnieniu idei "bycia prepperem", wykazu możliwych współcześnie zagrożeń, jak i wreszcie wybrania kluczowej strategii, gdy to "coś" już nastanie. To pytania o decyzję względem pozostania w miejscu zamieszkania lub podjęcia drogi ku bezpiecznej lokacji, działania w pojedynkę, bądź w grupie, czy też choćby celów, jakie mają nam przyświecać.

 

Kolejna część i wypełniające nią rozdziały, podejmują sobą kwestię startu i działania, czyli niezbędnego wyposażenia w broń, narzędzia ułatwiające przetrwanie w lesie, zbudowania szałasu, rozpalenie ognia oraz zdobycia pożywienia. To także cenne wskazówek względem koniecznych leków, radzenia sobie z odniesionymi ranami i chorobami, czy też chociażby zapewnienia właściwej higieny, jak też i rzeczy bezwzględnie kluczowej - dostępu do pitnej wody. To już stricte praktyka działania, która pozwoli przenieść nam zdobytą wiedzę, w naszą codzienność.

 

I wreszcie ostatnia cześć niniejszego poradnika, czyli skupienie się na naszym domu, jako twierdzy. Tu jest mowa oczywiście o wyposażeniu naszego domu, zapewnieniu wszelkiego możliwego bezpieczeństwa przed agresją z zewnątrz, zadbania o rzecz niezwykle istotną - schron, jak i też przemyślenie kwestii naszego sąsiedztwa, które może okazać się dla nas cennym wsparcie, ale niekiedy także i zagrożeniem... Całość książki wieńczy zaś swoiste podsumowanie naszej gotowości do działania, które powinniśmy wypełnić tu w 100%.

 

Pierwszym, co przychodzi na myśli podczas lektury tej książki, to przekonanie o fachowości jej autora. Fachowości, znajomości poruszanych zagadnień i wiedzy w zakresie tego, jak przetrwać w sytuacji ekstremalnej. Piotr Czuryłło jest tu doskonałym przewodnikiem i nauczycielem, który imponuje nam swoją wiedzą, ale też i sposobem jej przekazania. Otóż posługuje się on prostym językiem, konkretnymi informacjami i samą praktyką, tak doskonale uchwyconą tu chociażby na zdjęciach, dopełniających sobą treści i obrazujących konkretne działanie, krok po kroku.  Dzięki temu każdy czytelnik odnajdzie się bez najmniejszego trudu w tej lekturze i wyniesie z niej dla siebie to, co najważniejsze.

 

Nie sposób nie docenić tu także wielce efektownego wydania tej książki, które imponuje nam swoim dużym formatem, twardą okładką, intrygującą grafiką na niej widniejącą, doskonałej jakości papierem, przejrzystym układem treści, czy też wreszcie wspominanymi powyżej fotografiami, które są znakomite pod kątem technicznym. To wszystko sprawia, że spotkanie z tym poradnikiem jest niezwykle przyjemne, ale też i bardzo klimatyczne, gdyż już od pierwszych stron czujemy to, w jak niezwykły świat wkraczamy. Ponadto tak piękne wydanie sprawia, że tytuł ten może okazać się znakomitym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby, która interesuje się tematyką przetrwania. 

 

"Vademecum przetrwania. Jak wyjść cało z kataklizmu, katastrofy i konfliktu" to książka, która wbrew pozorom nie jest i nie musi być przeznaczona wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców. Otóż wedle zasady "lepiej wiedzieć, aniżeli nie wiedzieć", mogą sięgnąć po nią absolutnie wszyscy z nas, którzy dają sobie w ten sposób szansę na wzięcie sprawy we własne ręce, gdy nastąpi (oby jednak nie) coś naprawdę złego. Zawarta tu wiedza jest przystępna dla absolutnie każdego, dzięki czemu też i korzyści płynące z tej lektury, mogą być tylko i wyłącznie wymierne. Oczywiście, nie każdy z nas musi zostawać od razem prepperem, ale wystarczy, że będziemy po prostu bardziej świadomi zagrożeń, jakie mogą nas spotkać. Z tego też względu polecam gorąco sięgnięcie po niniejsze dzieło Piotra Czuryłły, które to ma nam do zaoferowania naprawdę wiele.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial