Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zacznij Myśleć Jak Mnich

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zacznij Myśleć Jak Mnich | Autor: Jay Shetty

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Skorzystaj ze starożytnej mądrości we współczesnych realiach!

 

Kiedy zaczniesz myśleć jak mnich, zrozumiesz:

-jak przezwyciężać negatywne nastawienie
-jak przestać wszystko nadmiernie analizować
-dlaczego porównywanie się do innych zabija miłość
-jak obrócić swoje lęki na własną korzyść
-dlaczego nie można znaleźć szczęścia, kiedy się go szuka
-że nie możesz się utożsamiać ze swoimi myślami
-jak odnaleźć spełnienie
-dlaczego życzliwość to klucz do sukcesu.

 

Jay Shetty, śledzony przez miliony internautów mówca i twórca On Purpose – jednego z najpopularniejszych podcastów – dzieli się ponadczasową mądrością, którą zdobył, gdy wiódł żywot mnicha. Korzystając z niej, przedstawia szereg łatwych do wdrożenia działań – pomogą ci one uwolnić się od niepokoju i nadać życiu głębszy sens.

 

***

 

Jay Shetty dorastał w rodzinie, w której można było zostać lekarzem, prawnikiem lub nieudacznikiem. Kiedy zamiast pojawić się na uroczystości wręczenia dyplomów w swoim college’u, udał się do Indii, aby zostać mnichem, jego rodzina była przekonana, że wybrał tę ostatnią drogę. Po trzech latach jeden z nauczycieli powiedział mu, że może mieć większy wpływ na świat, jeśli zejdzie z mniszej ścieżki i zacznie się dzielić z innymi swoim doświadczeniem oraz nabytą mądrością. Poważnie zadłużony i praktycznie bez żadnych zawodowych kwalifikacji, Shetty przeprowadził się z powrotem do Londynu.

 

Odświeżył kontakty ze znajomymi ze swojej uczelni. Okazało się, że wielu z nich pracuje w międzynarodowych korporacjach, zmagając się z ogromnym stresem, presją i poczuciem życiowej pustki. Shetty zaczął udzielać im wsparcia, ucząc, jak pielęgnować uważność, dbać o dobre samopoczucie i nadawać życiu cel. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych mówców motywacyjnych na świecie.

 

W tej inspirującej i pobudzającej do działania książce Shetty wraca do czasów, kiedy był mnichem, i ukazuje, jak usuwać przeszkody blokujące nasz potencjał. Łącząc znane od wieków mądrości i doświadczenie z pobytu w aśramie, uczy nas, jak przezwyciężyć negatywne myśli, pozbyć się złych nawyków oraz odnaleźć spokój i nadać celowość naszym działaniom. Za sprawą jego słów abstrakcyjna wykładnia przybiera postać praktycznych porad i ćwiczeń, dzięki którym obniżymy poziom stresu, poprawimy relacje z innymi i podzielimy się ze światem darami, które w sobie odnajdziemy.

 

Ta książka dowodzi, że każdy – z pożytkiem dla siebie i swoich bliskich – może zacząć myśleć jak mnich.

 

Jay Shetty to mistrz przekazywania życiowej mądrości – ujmuje ją przystępnie i trafnie. Książka Jaya jest głęboka, przejmująca, a zarazem praktyczna. Jesteśmy przekonani, że pomoże wielu osobom wykształcić nowe nawyki i nastawienie, dzięki którym ich życie stanie się takim, jakiego naprawdę pragną.

WILL SMITH oraz JADA PINKETT SMITH

 

Jay Shetty ma rzadki dar sięgania do ponadczasowej mądrości i odnoszenia jej do teraźniejszości; codzienne chwile nabierają w jego słowach znaczenia i wdzięku. Dzielił się już przebłyskami tej mądrości z milionami fanów w mediach społecznościowych, a teraz zbiera je w książce, która może odmienić wasze życie. Przeczytajcie ją, a otworzycie swój umysł, podniesiecie się na duchu, przedefiniujecie sukces i nadacie swoim działaniom głębszy sens.

ARIANNA HUFFINGTON, założycielka The Huffington Post,
spółki Thrive Global, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”

Mirosława

Życie czasami potrafi przytłoczyć tak wielu doświadczeniami, zdominowanymi codziennym  kieratem złożonym z licznych obowiązków, spełnianiu oczekiwań innych, nadmiarem stresu, co powoduje, że tracimy radość życia. Otoczeni określonymi normami społecznymi zakładamy rodziny, bo „tak wypada”, chodzimy do pracy, która często nie daje nam satysfakcji ale jest dla nas bezpieczeństwem finansowym i naszego „być albo nie być”. Ważny jest status społeczny, kariera, zdobywanie majątku. Postrzegani jesteśmy poprzez to, co robimy, na jakim stanowisku jesteśmy, ile mamy w portfelu a nie to jakim jesteśmy człowiekiem, co sobą reprezentujemy. W tym wszystkim nie czujemy się szczęśliwi, gdyż wciąż żyjemy w stresie, lęku o przyszłość nie panując nad swoim życiem. Czasami rodzi się chęć, by uciec od tego chaosu i poczuć spokój ale nie każdy ma taką możliwość.

 

Czy we współczesnym świecie można prowadzić zrównoważone życie bez strachu, negatywnych emocji i niezadowolenia? Autor książki „Zacznij myśleć jak mnich” jest przykładem, że można.  Musimy jedynie zmienić sposób myślenia. Nie oznacza to, że powinniśmy zamknąć się w odosobnieniu, by osiągnąć spokój. Jay Shetty pokazuje jak można tego dokonać żyjąc wśród współczesnego społeczeństwa.

 

Jay Shetty to vlogger, mówca motywacyjny,  bijący rekordy popularności On Purpose. Jest autorem bestsellerów, podcastów, trenerem celu i byłym mnichem.

 

Dorastał w rodzinie, w której panował pogląd, że w życiu można być lekarzem, prawnikiem lub nieudacznikiem. Jego życie z pewnością podążyłoby drogą wyznaczoną przez oczekiwania rodziny, gdyby za namową kolegi ze studiów, nie poszedł na spotkanie z mnichem Gaurangą Das. Jego inspirujące wykłady, sposób bycia i naturalna radość wywarły na nim ogromne wrażenie. Pod tym wpływem zapragnął przebywać wśród ludzi, którzy wyznają wartości, które są mu bliskie. Zrezygnował więc ze swojego dotychczasowego życia i wyjechał do Indii. Tam przebywał w klasztorze przez trzy lata aby medytować codziennie przez cztery do ośmiu godzin i poświęcić swoje życie pomaganiu innym.

 

Zrozumiał, że szczęście nie zależy od stanu konta bankowego, tego co posiadamy ale od tego, jak sami ze sobą się czujemy, co wyrażamy poprzez własne myśli i postępowanie. Za namową swojego mistrza Gauranga Das postanowił opuścić klasztor, by przekazać zdobytą wiedzę ludziom na całym świecie. Dziś Jay Shetty mieszka w Los Angeles z żoną i nie jest już mnichem ale nadal podąża ścieżką duchową,  którą praktykuje w zwyczajnym życiu.

 

„Decyzja o wstąpieniu do aśramu nie była łatwa, opuszczenie tego miejsca było jeszcze trudniejsze, lecz najbardziej wymagające okazało się życie według klasztornych zasad we współczesnym świecie.”

 

Autor jest przykładem, że nie trzeba zamykać się w klasztornych murach, żyć w odosobnieniu, by wzrastać duchowo. Nie ma potrzeby wszystkiego porzucać, rezygnować z życia. Trzeba odnaleźć drogę do swojego wnętrza żyjąc wśród ludzi. Jest to nawet wskazane gdyż nie jest zbyt wielkim wyzwaniem przestrzegać określonych reguł z daleka od świata zewnętrznego i bez jego pokus. Trudniej jest podążać ścieżką rozwoju żyjąc codziennymi troskami, sprawami, mając dom, rodzinę itd. Jay przekazuje swoje doświadczenia zdobyte za klasztornymi murami i sposoby na zmianę myślenia na temat różnych kwestii naszej osobowości, przyzwyczajeń i podejmowanych zadań. W tym celu zawarł w swej książce  wiele metod, porad i wskazówek pomagających wdrożyć przedstawione teorie w życie.

 

Przez wszystkie części przewijają się inspirujące ćwiczenia medytacyjne, które pomagają osiągnąć spokój, radość i poczucie szczęścia. Umieszczone zostały w szarych ramkach i opatrzone wspólnym tytułem „Spróbuj”, dzięki którym na bieżąco możemy wypróbować to, o czym pisze autor w danym rozdziale. W większości są to techniki mentalne, skłaniające do refleksji ale też zadania do wypełnienia, zachęcające do przyjrzenia się jakiejś dziedzinie naszego życia, elementowi naszego charakteru czy otoczenia. Materiał uzupełniony jest przykładami z życia autora, przypowieściami i fragmentami „Pieśni Pana” czyli „Bhagawadgity” wzorowanej na „Upaniszadach”powstałych 800 do 400 lat p.n.e. Mimo upływu tylu wieków, jej przesłanie jest nadal aktualne, gdyż zmieniają się okoliczności ale natura ludzka wciąż jest taka sama jak dawniej.

 

„Zacznij myśleć jak mnich” NIE JEST KSIĄŻKĄ RELIGIJNĄ lecz mądrą, inspirującą publikacją duchową, pokazującą drogę rozwoju niosącą wewnętrzną harmonię. Tryska z niej optymizm, radość i pozytywna energia dająca nadzieję, ucząca doceniania każdej chwili, budowania dobrych relacji z otoczeniem i z samym sobą. Uświadamia, że bez wewnętrznej równowagi, poczucia szczęścia, akceptacji siebie, pogody ducha nie jest możliwe zbudowanie spokojnego, satysfakcjonującego życia i spełnianie swoich marzeń. Z tego względu  jest to też odpowiednia lektura na dzisiejsze czasy, gdyż dużo osób jest zniechęconych panującą sytuacją, mają ponure myśli, negatywne nastawienie i nie potrafią cieszyć się życiem.  Jest to bardzo motywujący poradnik pokazujący, że możemy osiągnąć to, czego pragniemy, odkryć pasję, spojrzeć w świeży sposób na znane kwestie i nadać sens temu, co robimy.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial