Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dlaczego Rodzice Tak Cię Wkurzają I Co Z Tym Zrobić

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dlaczego Rodzice Tak Cię Wkurzają I Co Z Tym Zrobić | Autor: Dean Burnett

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić?

 

WSTAWAJ! SZKODA DNIA!

 

MOŻE MÓGŁBYŚ ODŁOŻYĆ TEN TELEFON CHOĆ NA MINUTĘ?!

 

TRAKTUJESZ DOM JAK HOTEL!

 

A cóż to się porobiło z twoimi rodzicami?

 

Istnieją setki książek dla rodziców o tym, jak mają radzić sobie z tobą. Teraz trzymasz w ręku pierwszą książkę napisaną dla ciebie po to, byś mógł zrozumieć, co, u licha, dzieje się z twoimi rodzicami. Jej autorem jest światowej sławy neurobiolog Dean Burnett, znany z bestsellera „Gupi muzg”.

 

Dlaczego rodzice mają obsesję na punkcie porządku i twojego smartfona, nie pozwalają ci się wyspać i w ogóle cię nie rozumieją? Nie martw się, to ich bardzo typowe usterki. Dzięki tej książce dowiesz się, jak je usuwać, a nawet – jak im zapobiegać!

 

Nie unikniesz wszystkich kłótni, ale wyobraź sobie tylko, co będziesz w stanie osiągnąć, kiedy przestaniesz marnować tyle czasu i energii na awantury o bałagan w twoim pokoju!

 

Książka w bardzo przystępny i pełen humoru sposób przedstawia wyniki badań naukowych i porusza ważne tematy, takie jak: depresja, samoocena czy uzależnienie. Napisana została z pełną szczerością, empatią i zrozumieniem dla obu stron. Nie znajdziemy tu tematów tabu czy krzywdzących stereotypów. Jak sam zaznacza autor, pozycja ta skierowana jest przede wszystkim dla czytelników w wieku od 10 lat do 16 lat, jednak okazuje się, że również rodzice, a także osoby na co dzień pracujące z młodzieżą znajdą tu wiele ciekawych i pożytecznych wskazówek oraz informacji, które pomogą lepiej zrozumieć zachowanie ich podopiecznych… oraz swoje własne.

MaHa

Choć nie jestem zwolenniczką poradników i w swoim życiu nigdy wcześniej nie trafiłam na nic interesującego, to… muszę przyznać, że najnowsza książka Deana Burnetta to prawdziwa petarda. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie, choć dawno już przestałam być nastolatką. Może dlatego tak twierdzę, bo temat dorastania jest mi coraz bliższy? A wszystko za sprawą mojego syna, który w ten „trudny” wiek właśnie wchodzi. „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” to książka, którą zapamiętam na długo i obowiązkowo dam do przeczytania nie tylko mojemu synowi, ale także jego babci. A co, niech przypomni sobie, co to znaczy być nastolatkiem, odczuwać i rozumieć jak osoba w tym wyjątkowym wieku. Muszę dodać, że mój syn jest częstym gościem u babci – niech nowoczesne babcie sięgną po tę książkę wtedy, gdy ich nastoletnie wnuki będą smacznie spać… Gwarantuję, że poznają odpowiedzi na ważne pytania i… lepiej będą rozumieć zachowania swoich wnucząt lub podopiecznych.

 

Jak w kilku słowach można by określić książkę „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”? To niezwykle zabawna, dowcipna, ale przede wszystkim BARDZO MĄDRA pozycja. A co najważniejsze – została stworzona z myślą nie o tym, by stanowić standardowy poradnik dla rodziców. Cel jej napisania był zupełnie inny – miała być encyklopedią wskazówek dla młodzieży, która… chciałaby umieć sobie radzić ze swoimi rodzicami. Zupełnie inna idea przyświecała więc autorowi książki. On nie chciał stworzyć kolejnego oklepanego poradnika dla rodziców. Wymyślił coś o niebo lepszego – wpadł na pomysł stworzenia użytecznej książki dla dorastających dzieci. I zrobił naprawdę dobrą robotę! W moim odczuciu po książkę mogą z powodzeniem sięgnąć już 9-latkowie. Górna granica czytelników młodocianych? 16 lat lub więcej – z powodzeniem.

 

Tę opowieść o dorastaniu i przeróżnych jego aspektach, przedstawiona w zabawny sposób, czyta się niemal jednym tchem. To bardzo przyjemna lektura wywołująca salwy śmiechu! Czytelnik może dowiedzieć się, dlaczego rodzice mają taką obsesję na punkcie porządku, nie pozwalają swoim dzieciom się wyspać czy po prostu nie rozumieją własnych pociech. Autor, Dean Burnett, światowej sławy neurobiolog zresztą, nie przedstawia tych arcy ważnych tematów w sposób skomplikowany czy niejasny. Wręcz przeciwnie – doskonale rozumie młodych ludzi i wyjaśnia wszystkie problemy krok po kroku. Myślę, że wielu młodych czytelników dzięki tej książce pozna użyteczne wskazówki, jak radzić sobie z własnymi rodzicami. Młodzi ludzie dowiedzą się co zrobić, by zapobiec chociażby kolejnej awanturze i bezpodstawnym oskarżeniom o to, że traktuje się dom jak hotel.

 

Ogromnym atutem książki Deana Burnetta są obrazki. Jest ich mnóstwo i zajmują naprawdę znaczną część książki. Są jednak świetnymi ilustracjami uczuć młodych ludzi i podkreślają to, co najważniejsze w przekazie. Dzięki temu, że jest ich tak dużo, zupełnie nie zauważa się, kiedy pochłonie się całą pozycję!

 

Książkę „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” oceniam na najwyższą notę. Zasłużyła na 6! Jej lekturę polecam osobom w każdym wieku, a szczególnie dzieciom wkraczającym w wiek dojrzewania, nastolatkom, ich rodzicom oraz opiekunom. To bardzo ciekawie i mądrze przedstawione odpowiedzi na często słyszane słowa rodziców: „Traktujesz dom jak hotel”, „Depresja? W głowie ci się poprzewracało!”, „Zrozumiesz jak dorośniesz” lub „Czy musisz cały czas gapić się w telefon?!”. W książce znaleźć można rozłożone na czynniki pierwsze najczęściej występujące sytuacje konfliktowe na linii nastolatek – rodzic/opiekun. Lektura tej pozycji może być świetnym pretekstem do przeprowadzenia wartościowej rozmowy ze „zbuntowanym” nastolatkiem lub… niczego nierozumiejącym rodzicem bądź opiekunem. Choć stanowi swego rodzaju instrukcję obsługi rodziców, jest genialna. Polecam! Jako mama nastolatka będę po nią często sięgać!

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial