Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wiatr

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wiatr | Autor: Anna SkowrońskaAgata DudekMałgorzata Nowak

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Potęga wiatru jest zachwycająca, a jednocześnie budzi respekt. Coś, czego praktycznie nie widać jest w stanie doprowadzić do naprawdę katastrofalnych zniszczeń, a jego bogactwo można wykorzystać chociażby do tworzenia energii dla milionów ludzi na całym świecie. Od wieków człowiek próbował ujarzmić wiatr. Annie Skowrońskiej udało się zatrzymać jego porywy i uwiecznić najważniejsze dokonania w przepięknej, niezwykłej i graficznie doskonałej książce wydanej przez Wydawnictwo Muchomor.

 

Autorka „Wiatru” odpowiada na wiele pytań, które każdy z nas z pewnością nie raz sobie zadał, a także na wiele innych, które nawet nie przyszłyby człowiekowi do głowy. Skąd się bierze wiatr? Czy może on być rzeźbiarzem? Ile jest rodzajów wiatru? Skąd się biorą nazwy huraganów? Kto wykorzystuje wiatr do podróżowania? Jak dokonywać pomiarów siły wiatru? Czy łatwo jest zbudować farmę wiatrową? Czym właściwie jest oko cyklonu? Czy w kosmosie także wieje? To zaledwie kilka zagadnień spośród tych, jakie poruszono w tej obszernej publikacji. Są tu również przeróżni odważni podróżnicy i odkrywcy, a także wspaniałe skoki w przeszłość. Informacje zawarte w książce podane zostały w najlepszy możliwy sposób, czyli w formie ciekawostek połączonych z dobrym opracowaniem graficznym, dzięki czemu są one o wiele łatwiej przyswajalne i niezwykle interesujące. Autorka wielokrotnie tłumaczy wszelkie zjawiska i pojęcia z wykorzystaniem klarownych porównań. Jeśli coś jest „większe niż”, „silniejsze” lub „wyższe od”- zdecydowanie robi na dziecku wrażenie. Jest tu tyle szczegółów, że do książki z pewnością będzie się wracać wielokrotnie, a liczba przedstawionych ciekawostek zaskoczy nawet dorosłego (w końcu sprawy, które były czarną magią na lekcjach geografii, stają się o wiele łatwiejsze).

 

Książka w całości poświęcona wszystkiemu co związane z wiatrem przyciąga potężnym formatem w twardej oprawie, prześliczną okładką i niesamowitymi doznaniami wizualnymi. Na kolejnych ogromnych stronach rozpościerają się zjawiskowe, bajeczne ilustracje w wykonaniu Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak. Ten duet udał się wyśmienicie. Grafika jest pełna lekkości, zwiewności i dosłownie umożliwia metaforyczne bujanie w przestworzach. Szalenie wpływa również na wyobraźnię, jednocześnie pozwalając w prosty sposób zobrazować w głowie to, o czym opowiada Anna Skowrońska. Dobrze skonstruowany układ treści, wspierany przez rozmyślnie skomponowaną grafikę sprawiają, że młody czytelnik nie będzie się nudził, gdyż każda strona jest nowym zaskoczeniem. Procesy zapamiętywania i skupienia uwagi wzmacniają dodatkowo wszelkie elementy humorystyczne i bazujące na skojarzeniach. Wiedza dosłownie sama wskakuje do głowy!

 

Anna Skowrońska zupełnie zmienia spojrzenie na to, czym jest wiatr. To zdumiewające, jak wiele ma on ról, nie tylko w tworzeniu zjawisk pogodowych. Podejrzewam, że każde dziecko (jak i nauczyciele z pasją oraz rodzice) byłoby zachwycone, gdyby mogło korzystać z publikacji Anny Skowrońskiej zamiast podręcznika do geografii, czy przyrody. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich ciekawych świata, zarówno tych małych, jak i dużych. Autorka nie dość, że bardzo skutecznie stara się wyczerpać temat na wszelkie możliwe sposoby, to jeszcze zachęca do samodzielnych poszukiwań, dokonywania własnych obserwacji i eksperymentów. Książka „Wiatr” to prawdziwy traf w dziesiątkę na polu książek edukacyjnych. Łączy obszary z poszczególnych dziedzin (prócz przyrodniczej, również z historii i wiedzy o społeczeństwie), a także buduje postawy proekologiczne. Zastosowane przez autorkę i ilustratorki zabiegi sprawiają, że publikacja jest mega ciekawa i doskonale dostosowana do młodego odbiorcy.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial