Okładka wydania

Od Takich Ludzi Trzymaj Się Z Daleka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: David J. Lieberman
 • Tytuł Oryginału: Find Out Who's Normal and Who's Not
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Magdalena Hermanowska
 • Liczba Stron: 216
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x225 mm
 • ISBN: 9788381881005
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Od Takich Ludzi Trzymaj Się Z Daleka | Autor: David J. Lieberman

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

Doktor David J. Lieberman w swojej najnowszej książce „Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi” zaprasza nas do świata psychologii. Pokazuje, jak, w stosunkowo prosty sposób, ocenić zachowanie ludzi, którzy są dookoła nas. Zaciekawiony? Chodź ze mną, wejdźmy do niezwykłego świata ludzkiej psychiki.

 

KIM JEST AUTOR?

Doktor David J. Lieberman jest psychologiem, zajmującym się behawioryzmem oraz relacjami pomiędzy ludźmi. Z jego szerokiej wiedzy korzysta niejeden rząd, wojsko czy też przedsiębiorstwo. W Polsce, nakładem wydawnictwa DW Rebis ukazały się następujące książki doktora Davida Liebermana: „„Nie wpadaj w złość”, „Nie daj się oszukać”, „Jak rozszyfrować każdego” oraz właśnie „Od takich ludzi trzymaj się z daleka”.

 

OD TAKICH LUDZI TRZYMAJ SIĘ Z DALEKA

Przejdźmy zatem do najnowszej książki Davida J. Liebermana. Książka „Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi” jest podzielona na trzy części. Postanowiłam pokrótce pokazać Ci, jakie informacje odnajdziesz w każdej z nich. Gotowi? To zaczynamy.

 

JAKA JEST LUDZKA NATURA?

Pierwsza część książki „Od takich ludzi trzymaj się z daleka” nosi tytuł „Ludzka natura”. Doktor David J. Lieberman pokazuje nam kilka zagadnień powiązanych z ludzką psychiką. Rozprawimy się tutaj z poczuciem własnej wartości. Jak ją budować? Co sprawia, że nasze poczucie własnej wartości wzrasta? A czym grozi nam jej brak?
W tej części autor również pokazuje nam jak działa system diagnozowania stosowany przez lekarzy czy też profilerów ukazujących seryjnych morderców.

 

CZY ZNASZ 4 ASPEKTY ZDROWIA EMOCJONALNEGO?

W drugiej części książki poznajemy 4 aspekty zdrowia emocjonalnego. A mianowicie są to: poczucie własnej wartości, odpowiedzialność, perspektywa oraz relacje i granice. Brzmi dość enigmatycznie? Jeśli tak, to David J. Lieberman z łatwością rozproszy wszelkie wątpliwości.

 

W tej części poznasz szereg zagadnień. Przykładowo, jakie są różne typy osobowości? Jak się kształtują? A znasz już może 5 mitów dotyczących właśnie poczucia własnej wartości? Zdradzę Ci, że niektóre są zaskakujące. Dowiesz się teraz również, dlaczego niektórzy ludzie, którzy są mądrzy, mają czasem skłonności do podejmowania niezbyt mądrych decyzji? A jak wpływają nasze skłonności czy wahania nastroju na proces decyzyjny? Po odpowiedzi na te pytania sięgnij koniecznie do książki.

 

JAK TWORZYĆ PROFIL EMOCJONALNY?

Ostatnia już część, zresztą najobszerniejsza, pokazuje jak w kilku krokach możemy stworzyć profil emocjonalny. Nie zajmiemy się tu pogłębioną analizą, gdyż do tego niezbędna byłaby obszerna wiedza z dziedziny psychologii. Jednak, dla własnych potrzeb, David J. Lieberman, pokazuje nam kilka trików pokazujących jak ocenić czyjąś kondycję emocjonalną podczas króciutkiej rozmowy w parku z nieznajomymi oraz zanalizować znajome osoby, takie jak współpracownicy czy sąsiedzi. Z tej części dowiesz się również jakie sygnały ostrzegawcze, pozwalające ocenić zagrożenie, są wysyłane przez różnych ludzi. Autor pokaże Ci również, dlaczego pewni ludzie lepiej radzą sobie ze stresem niż inni oraz w jaki sposób więzi rodzinne wpływają na kształtowanie osobowości człowieka.

 

NA ZAKOŃCZENIE SŁÓW KILKA

Mam nadzieję, że pokazując Ci, czego możesz się dowiedzieć z książki Davida J. Liebermana „Od takich ludzi trzymaj się z daleka”, zachęciłam Cię do przeczytania książki. Jeżeli interesują Cię sekrety ludzkiej psychiki, to ta pozycja z pewnością przypadnie Ci do gustu.

 

A nieocenioną zaletą książki Davida J. Liebermana jest to, że potrafi on pisać w prosty sposób o sprawach zagmatwanych i naukowych. Polecam gorąco!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial