Okładka wydania

Niki Lauda Naznaczony

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Niki Lauda Naznaczony | Autor: Maurice Hamilton

Wybierz opinię:

MaHa

„Naznaczony” autorstwa Maurice Hamiltona to książka niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. To biografia absolutnie wyjątkowego kierowcy w historii Formuły 1. Niki Lauda, bo o nim mowa, z powodzeniem zdobył trzykrotnie tytuł mistrza świata i udowadniał, że można balansować na granicy życia i śmierci. Najwięcej szczęścia miał podczas wypadku w Niemczech 1976 roku, w którym o mało nie stracił życia… Mimo stosunkowo powierzchownych ran okazało się, że dużo groźniejsze były obrażenia wewnętrzne spowodowane nadmiarem nawdychania się gorących oparów paliwa…

 

Lauda miał mnóstwo fanów na całym świecie, a jego śmierć w maju 2019 roku zakończyła swego rodzaju epokę w historii Formuły 1. Biografię „Naznaczony” powinien przeczytać każdy, kto choć trochę interesuje się sportem, sportami motorowymi lub chce poznać historię życia tego wielkiego kierowcy. Warto podkreślić, że tę książkę napisał nie byle kto, a człowiek, który 40 lat znał Nikiego Laudę. To nie przypadek, że właśnie Maurice Hamilton podjął tak owocną próbę opowiedzenia o życiu legendarnego kierowcy Formuły 1.

 

Książka o życiu Nikiego Laudy jest swego rodzaju reportażem. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach z jego kariery, ale nie tylko. Samo to, że został kierowcą Formuły 1, miało być sprzeciwem dla woli ojca. Niki Lauda swoim życiem i uporem pokazał, że ciężką pracą można osiągnąć niewyobrażalne sukcesy sportowe. Jako kierowca Formuły 1 zdobył trzy razy tytuł mistrza świata. Dokonał tego w barwach Ferrari i McLarena, jednocześnie też 25 razy triumfując na wyścigach Grand Prix. Swoje starty rozpoczął w 1968 roku, by już rok później przenieść się na wyścigi torowe.

 

„Naznaczony” to wyjątkowa biografia człowieka, który był jedyny w swoim rodzaju. To opowieść nie tylko o wspaniałym kierowcy Formuły 1, ale również o pasjonacie latania i człowieku, dla którego niezwykle ważną częścią życia była rodzina. Niki Lauda stworzył nawet własne linie lotnicze. Zdarzyło się jednak tak, że w wypadku samolotu jego barw lotniczych zginęły 223 osoby. Jako właściciel robił wszystko, by wyjaśnić przyczyny katastrofy.

 

Podczas lektury książki „Naznaczony” ma się wrażenie, że Niki Lauda był jak każdy człowiek, a jednak miał w życiu to ogromne szczęście, że mógł odnosić tak wspaniałe sukcesy na torze. To także opowieść o człowieku, który nigdy się nie poddawał. Po 42 dniach od wypadku w 1976 roku wrócił na tor i został wicemistrzem świata. Po zdobyciu dwóch tytułów mistrza świata, po 2 latach przerwy, ponownie wrócił do wyścigów w Formule 1. To wówczas udało mu się zdobyć trzeci tytuł mistrza świata.
Z pewnością książka ta może być ciekawą i bardzo przydatną lekturą dla wielu ludzi – także tych, którzy w ogóle nie są związani z żadnym sportem.

 

Biografia Nikiego Laudy pełna jest jego wypowiedzi, co pozwala na zbudowanie jeszcze bardziej szczegółowego obrazu tego sportowca. Niki Lauda mimo ogromnych sukcesów, które zdobył, pozostał człowiekiem niezwykle skromnym. Taka postawa budziła ogromny szacunek wśród kibiców z całego świata oraz osób blisko związanych z Nikim.

 

Książka „Naznaczony” to pozycja, którą czyta się z ogromnym zaciekawieniem. To z pewnością bardzo wartościowa pozycja, która obowiązkowo znaleźć się powinna w biblioteczce każdego fana sportu motorowego. W moim odczuciu książka zasługuje na najwyższą ocenę – 6. To wysokiej jakości dzieło liczące ponad 420 stron, przedstawiające życie i dokonania Nikiego Laudy. Ogromne brawa należą się autorowi, który wykonał kawał dobrej, pisarskiej roboty. Nic w tym dziwnego, w końcu sam Maurice Hamilton w swojej karierze miał okazję relacjonować ponad 500 wyścigów Grand Prix Formuły 1. Nikt inny tak doskonale nie opisałby świata sportu motorowego!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial