Okładka wydania

Mała Księga Prostych Technik Uzdrawiania Energią

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mała Księga Prostych Technik Uzdrawiania Energią | Autor: Karen Frazier

Wybierz opinię:

Mirosława

„Nie jesteśmy sumą oddzielnych części. Istniejemy całościowo jako ciało, umysł i duch.”

 

W przypadku jakichkolwiek dolegliwości polegamy głównie na tradycyjnych metodach leczenia, ignorując bardziej subtelne oddziaływanie na nasz organizm. Wiele przypadłości można wspomóc energetycznie, bez sięgania po toksyczne często środki farmakologiczne, które z reguły mają także szkodliwe działanie uboczne. Istnieją terapie alternatywne, które doskonale wspomagają nasze zdrowie i o niektórych z nich pisze autorka książki „Mała księga prostych technik uzdrawiania energią.

 

Karen Frazier to intuicyjna uzdrowicielka energii, medium parapsychiczne, autorka i muzyk. Jej osobista droga ku energetycznemu uzdrawianiu zaczęła się w 1991 roku, gdy zaczęła pracować jako chiropraktyk. Pisze książki i artykuły o uzdrawianiu energią, kryształach, uzdrawianiu dźwiękiem, metafizyce i zjawiskach paranormalnych. „Mała księga prostych technik uzdrawiania energią” jest jej szóstą książką dotyczącą energetycznych terapii.

 

Miałam przyjemność poznać dwa poradniki autorki: „Reiki. Samodzielne uzdrawianie” i „Leksykon uzdrawiania kryształami”. Dostarczyły mi one wielu przydatnych informacji, więc sięgnęłam po jej kolejną książkę. Tym razem jej celem jest przedstawienie różnych terapii, które mogą wesprzeć nasz organizm w powrocie do zdrowia ale też pomóc utrzymać go na dłużej.

 

Okładka ma delikatne elementy kolorystyczne, kojarzące się ze spokojem i równowagą. Podtytuł podpowiada, czego możemy spodziewać się zaglądając do zawartości poradnika, który został wydany na dobrej jakości papierze. Wnętrze jest ww większości czarno-białe, starannie wydrukowane wyraźną czcionką i z delikatnymi graficznymi ozdobnikami. Każda część opatrzona została barwnymi elementami graficznymi a niektóre zagadnienia uzupełnione są kolorowymi rysunkami, tabelkami i zdjęciami. Jest to ważne zwłaszcza przy omawianiu kryształów czy też energetycznej budowy naszego ciała. Całość jest bardzo przejrzyście rozplanowania, ze zróżnicowanymi czcionkami w zależności, co autorka chce nimi podkreślić. W ramkach z niebieską otoczką znajdują się dodatkowe informacje będące dopełnieniem prezentowanego tematu.

 

Książka zawiera proste i praktyczne techniki służące równoważeniu energii i leczeniu wibracyjnemu. Karen Frazier uczy w niej motywującego sposobu myślenia, formułowania wspomagających intencji, praktykowania medytacji, leczenia za pomocą dotyku, dźwięku, kryształów i aromaterapii. Zgromadziła w niej podstawowe informacje pomagające każdemu zacząć swoją drogę ku uzdrowieniu. Jednocześnie zaznacza, że przedstawione techniki nie zapewnią ciągłego zdrowia i nie od razu możemy zauważyć korzystne zmiany, gdyż każdy inaczej reaguje na podobne techniki. Choroby są następstwem zachwiania energetycznego i dlatego należy przede wszystkim przywrócić wewnętrzną harmonię. Podkreśla, że książka nie jest podręcznikiem nauki uzdrawiania a jedynie ma na celu pokazać możliwości, jakie mamy poza tradycyjnym leczeniem.

 

Jest przekonana o skuteczności prezentowanych metod gdyż uzdrawianie energetyczne odegrało w jej życiu ważną rolę. Widziała nie raz jakie korzyści przynosi ono u niej i u jej pacjentów. Zauważyła, że przebiega ono u każdego inaczej ale zawsze są to efekty pozytywne.

 

Wiedza została ujęta w czterech częściach, w których na początku przybliża pojęcie uzdrawiania energetycznego, pokazuje co możemy dzięki niemu osiągnąć, kiedy można go stosować, na czym ono polega i jak działa na nasze ciało fizyczne ale też ciała subtelne. Następnie przedstawia narzędzia w postaci różnych metod do zastosowania przy energetycznym uzdrawianiu. W osobnej części opisuje dwa rytuały do codziennego stosowania oraz porady dotyczące wspomagania leczenia konkretnych problemów zdrowotnych, mentalnych i sytuacji z różnych aspektów naszego życia. Wszystkie one zostały wymienione w spisie treści, więc łatwo można odnaleźć to zagadnienie, które nas najbardziej interesuje. Możemy wybrać te techniki, które nam najbardziej odpowiadają albo wypróbować wszystkie sukcesywnie i stopniowo, by przekonać się, która z nich najlepiej nam służy.

 

Poprzez prezentowany materiał autorka pokazuje, że wszystko wokół wibruje i ma na siebie wpływ. Ten cel spełnia „Mała księga prostych technik uzdrawiania energią”, dzięki której dowiadujemy się jakie mamy możliwości wspomagania naszego organizmu. My także jesteśmy zintegrowani z otaczającym nas wszechświatem, innymi ludźmi i środowiskiem. Każdy z nas jest energetyczną istotą, dlatego warto zadbać o harmonijną wibrację naszego ciała, zanim jakakolwiek choroba czy dolegliwość objawi się nam w fizycznym aspekcie.

mmichalowa

W mojej biblioteczce pojawia się coraz więcej publikacji Wydawnictwa Studio Astropsychologii, głównie ze względu na to, że poruszają one mało popularne tematy związane z ciałem człowieka i płynącą z niego mocą. Od kilku lat staram się doświadczać siebie na nowo, poznawać potrzeby i uczyć się swoich reakcji. Wcześniej odbywało się to metodą prób i błędów, teraz nieco bardziej skupiam się na teorii, by jeszcze dokładniej wykorzystywać wewnętrzny potencjał. „Mała księga prostych technik uzdrawiania energią” wpisała się na moją listę pozycji do przeczytania, właśnie po to, by uporządkować swoją wiedzę i uzupełnić ewentualne braki. Czy z jej pomocą było to możliwe?!

 

Autorka, Karen Fazier ma na swoim koncie inne publikacje dotyczące tej tematyki. Sama określa się mianem intuicyjnej uzdrowicielki i medium. W swoim życiu opiera się na tym, co postanowiła przekazać szerszemu gronu czytelników we wspomnianej książce. W moim odczuciu to mocno skoncentrowane kompendium obracające się wokół tematu pracy z energią. Przed treścią właściwą znajdziemy krótkie wyjaśnienie autorki, czym wspomniana publikacja jest, a czym już nie, i czego należy od niej oczekiwać. Nietypowe, ale całkiem przydatne, gdy wchodzi się głębiej w jej zawartość. W pierwszej części znajdziemy rozwinięcie definicji uzdrawiania ogólnie pojętego, później skupiamy się na wspólnej analizie jakie są równice względem uzdrawiania energią, by na koniec przejść do rozważań dotyczących tego, czego możemy oczekiwać po takiej „terapii”. Sporo miejsca Frazier poświęciła na rozwinięcie myśli odnoszących się do zablokowanego bądź zaburzonego jej przepływu i wpływu takiego stanu na nasze ciało. Odgrywa to znaczącą rolę podczas odczuwania dolegliwości fizycznych, spadku formy intelektualnej i wielu podobnych objawów, których przyczyn na co dzień doszukiwalibyśmy się zupełnie gdzie indziej. Kolejny rozdział został poświęcony metodom, z jakich można korzystać podczas uzdrawiania energią. Tutaj wspomniano m.in. medytację czy możliwość leczenia dotykiem,dźwiękiem czy kryształami.

 

Niektóre ze sposobów były mi wcześniej znane, inne to zupełna nowość. Informacji jest na tyle, by rozbudzić chęć doedukowania się w danej kwestii, ale nie wyjaśniają one całkowicie zagadnienia. Kolejno autorka zwraca uwagę na to, że w uzdrawianiu energią konieczne są codzienne rytuały. Musimy jednakowo często poświęcać chwilę uwagi swojemu ciału, obserwować i reagować. Nie da się jednorazowym działaniem usunąć objawów, które nękają nas przez dłuższy czas. A o tym na co wpływa nasza wewnętrzna energia traktuje kolejny z rozdziałów. Najdłuższy, poświęcony nie tylko fizycznym objawom, ale także towarzyszącym im emocjom. Każda z przypadłości rozpatrywana jest indywidualnie. W rozwijaniu swoich energetycznych umiejętności niezwykle istotną kwestię stanowi miłość względem samego siebie i zaufanie. Jak w przypadku większości metod, tak i w tym, wiara w powodzenie jest już połową sukcesu w procesie leczenia.

 

Ostatnim etapem lektury, a w moim odczuciu najistotniejszym, jest szczegółowy opis każdej z czakr, wraz z informacją, za co są one odpowiedzialne, jakie częstotliwości im odpowiadają i co można wykorzystać w celu poprawy przepływu. Dla naprawdę dociekliwych na końcu została umieszczona bibliografia rozwijająca bezsprzecznie każde z poruszonych w książce zagadnień.

 

Całość wyjątkowo dobrze się czytało, chociaż miałam już wcześniej styczność z wspomnianymi zagadnieniami. To pozycja idealna dla osób chcących poznać nieco inny punkt dotyczący leczenia i ogólnej poprawy jakości życia.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial