Okładka wydania

Liczą Się Tylko Wielkie Marzenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Liczą Się Tylko Wielkie Marzenia | Autor: Szimon Peres

Wybierz opinię:

Grzechu Czyta

Polityka wydawałaby się jest działalnością dość łatwą, rzecz jasna z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego. W rzeczywistości wielu – twardych – polityków rezygnuje z tej kariery już po pierwszej kadencji. Wszystko zależy od wytrwałości rzetelnego przykładania się do powierzonych nań obowiązków. Z taką polityką spotkamy się w książce „Liczą się tylko wielkie marzenia” autorstwa Szimona Peresa.

 

Zarys fabuły

 

Owa pozycja jest autobiografią wytrawnego polityka oraz wspaniałego mówcy Szimona Peresa, niegdysiejszego premiera i prezydenta Izraela. Książka została napisana kilka tygodni przed śmiercią Szimona Peresa. Autor zaczyna swą opowieść od momentu swych narodzin w Wiszniewie. Wspomina przyjazd do Izraela, który dla kilkunastoletniego chłopca był wielkim przeżyciem. Praktycznie rzecz ujmując książka pokazuje jego początki, jak i rozwój kariery politycznej. Ilość podanych szczegółów jest bardzo zdumiewająca, gdyż autor w trakcie prac nad książka był już dziewięćdziesięciotrzyletnim staruszkiem. Aby poznać szczegóły tej wspaniałej historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków oraz dzieje powstania Izraela, to należy przeczytać książkę „Liczą się tylko wielkie marzenia” autorstwa Szimona Peresa.

 

Zawsze należy próbować

 

Autor wspaniale ukazuje w swej autobiografii, jakim należy być człowiekiem, jeśli chodzi o swój rozwój kariery w jakiejkolwiek dziedzinie. Otóż głównym przesłaniem na podstawie wspomnianych lat (zwłaszcza dotyczących powstawania państwa), możemy wysnuć wniosek, że zawsze, gdy przyjdzie nam do głowy jakiś pomysł, to należy go realizować. Jeśli mamy tylko siłę, to należy pomyśleć nad takim rozwiązaniem, które będzie idealnie umożliwiało nam jego realizację, zwłaszcza jeżeli większość ludzi nie będzie nam sprzyjać w realizacji tego celu. Te fragmenty książki są doskonałym przykładem tego, że warto próbować. Peresowi się udało chociażby wtedy, gdy zdobywał broń albo nawiązał stosunki dyplomatyczne z rządem francuskim i to za plecami własnych organów państwowych odpowiedzialnych za tego rodzaju kontakty. Kolejną jego zaletą była możliwość odnalezienia się w dowolnej sytuacji, bądź dowolnym towarzystwie. Dzięki jego serdecznemu podejściu do drugiego człowieka, potrafił zyskiwać wielu przyjaciół, co wtedy, jak i obecnie jest bardzo wartościowe. To również może być doskonałym przykładem, jaką należy postawę przyjąć w kontaktach służbowych lub towarzyskich.

 

Podsumowanie

 

Książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością, gdyż jest napisana dość lekkim piórem, a przy tym w sposób rzeczowy i przejrzysty. Od razu możemy poznać, że mamy do czynienia z prawdziwym mówcą, który już od pierwszej strony doskonale wciąga z niezwykłym zainteresowaniem czytelnika do zapoznania się z tą lekturą. W takich pozycjach na ogół mamy do czynienia z nudnym opisem dzieciństwa zanim dojdziemy do odpowiedniego wątku, który nas najbardziej zainteresował, gdy sięgaliśmy po daną książkę. Jednakże w tym przypadku tak nie jest, autor pomija nieistotne fakty z lat dzieciństwa, zostawiając tylko te, które były kluczowe dla ukształtowania się jego osobowości. Dzięki temu zabiegowi pozycja jest o wiele ciekawsza i przyjemniejsza w odbiorze. Nie zostają pominięte żadne niewygodne fakty dotyczące polityki nie tylko Izraela, ale także innych państw. Dodatkiem do tej książki są zdjęcia z różnych lat życia autora, co w sposób szczególny podkreśla jakość owej publikacji. Kolejnym pozytywem tej książki jest jej niewielka objętość, jak na tak długie i owocne życie autora, co pozwala od razu sądzić, iż mamy do czynienia z kwintesencją życia i kariery Szimona Peresa. Gorąco polecam książkę każdemu czytelnikowi, gdyż moim zdaniem każdy powinien – choć w niewielkim zakresie – poznać historię tak znanego i niegdyś dyskryminowanego państwa, jakim jest Izrael. Pozycja zawiera także doskonałe przykłady, jak powinno niekiedy wyglądać zarządzanie państwem w celu utrzymania suwerenności oraz dobrych stosunków dyplomatycznych z innymi krajami.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial