Okładka wydania

Paradoks Szympansa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Paradoks Szympansa | Autor: Steve Peters

Wybierz opinię:

Tulliana

,,Paradoks szympansa” to jedna z najciekawszych książek, jaką udało mi się przeczytać w ostatnich miesiącach. Byłam zresztą od początku przekonana o jej wartości, ponieważ wcześniej poznałam inną profesora książkę Steve’a Petersa ,,Milczący przewodnicy. Jak rozumieć i doskonalić swój umysł”. O czym jest ,,Paradoks szympansa” i dlaczego moim zdaniem naprawdę warto poznać a potem dogłębnie przeanalizować treść tej książki? Autorem dzieła jest Steve Peters - doświadczony lekarz psychiatra, matematyk, absolwent studiów podyplomowych z zakresu medycyny sportowej oraz edukacji. Paradoks szympansa to nie tylko tytuł książki profesora Petersa, ale też dokładnie opisany przez niego i sprawdzony w praktyce poradnik do zarządzania umysłem i emocjami. Książka z pewnością szczególnie zainteresuje psychologów, socjologów i lekarzy, ale zawarte w niej przykłady oraz wskazówki dotyczące szczęśliwego życia uważam za treści uniwersalne. Moim skromnym zdaniem ,,Paradoks szympansa” to publikacja niezwykle wartościowa, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego człowieka, którego ambicją i celem jest życie w szczęśliwy oraz spełniony sposób. Zdaję sobie sprawę, nie wszyscy są wielbicielami literatury z zakresu psychologii i szeroko pojętego rozwoju osobistego, ale może warto zrobić wyjątek i dać szansę choćby ,,Paradoksowi szympansa”. Dzięki tej merytorycznej, a jednocześnie napisanej bardzo przystępnie książce, poznacie dokładnie budowę mózgu oraz mechanizmy działania umysłu, co w konsekwencji umożliwi wam kierować nim w świadomy sposób. Omawiana tutaj książka profesora Petersa pozwoli wam również poznać lepiej i dokładniej zrozumieć własne emocje oraz myśli, a następnie uzmysłowi jak optymalnie nimi kierować w życiu codziennym.

 

Mam nadzieję, że ,,Paradoks szympansa” wywrze na was również bardzo dobre wrażenie i tak jak ja - to właśnie dzięki niej będziecie mogli czuć się bardziej pewni siebie, nabierzecie nowych chęci do twórczego samorozwoju. Wspominałam już, że książka Steve’a Petersa to według mnie doskonały przewodnik po meandrach ludzkiego umysłu i umożliwiający nam świadomy rozwój osobisty. Niemniej jednak warto podkreślić, że ta książka może też w znacznym stopniu ułatwić nam komunikację z innymi osobami i poprawić różnego rodzaju relacje międzyludzkie. ,,Paradoks książka” to przejrzyście napisana i bardzo interesująca książka, która składa się z trzech głównych części. Pierwsza z nich jest poświęcona naszemu wewnętrznemu umysłowi. Po lekturze tej części dowiecie się między innymi jakie obszary mózgu tworzą tzw. umysł psychologiczny oraz co tak naprawdę autor miał na myśli, pisząc o Człowieku, Szympansie i Komputerze. Kiedy już zrozumiecie, że Szympans to nasze zaplecze emocjonalne, Komputer oznacza miejsce przechowywania danych i centrum automatycznej reakcji, z pewnością łatwiej wam będzie dostrzec i to, że Człowiek iS zwykle ze sobą współpracują, ale zdarza się, że jeden z nich przejmuje nad wami całą kontrolę i… np. podchodzicie do danej sytuacji, zdarzenia nazbyt emocjonalnie. Moim zdaniem najbardziej intrygującą i pełną pomysłów, które warto zrealizować we własnym życiu, jest druga część recenzowanej tutaj książki. Opisuje ona nasze codzienne funkcjonowanie, skupiając się między innymi na komunikacji, stresie i zagadnieniach związanych z kłopotami oraz wyzwaniami naszego dnia codziennego. Z kolei w części trzeciej autor opisał w bardzo przyjazny, charakterystyczny dla siebie, nieco dowcipny sposób, jak będzie wyglądała nasza Planeta Sukcesu, Szczęścia, Pewności Siebie oraz Bezpieczeństwa, kiedy wcielimy w życie choć część rad zawartych w książce pt. ,,Paradoks szympansa”.

 

Omawiając książkę profesora Steve’a Petersa, należy też wspomnieć o wartościowym dodatku, stanowiącym świetne podsumowanie ważnych treści zawartych w tej publikacji. Dzięki temu będziecie mogli w mgnieniu oka zapamiętać, na czym właściwie polega ów paradoks szympansa i korzystając z niego zachęcić do lektury tej książki innych ludzi z waszego otoczenia. Podsumowując, jestem pod ogromnym wrażeniem książki ,,Paradoks szympansa”, z pewnością będę starała się choćby częściowo kierować się w życiu jej regułami. Nie mogę też doczekać się kolejnej książki tego autora!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial