Okładka wydania

Myślenie Pytaniami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marilee Adams
 • Tytuł Oryginału: Change your questions, change your life
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Anna Wojtaszczyk
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: III
 • Wymiary: 145x209 mm
 • ISBN: 9788366142466
 • Wydawca: Studio Emka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Myślenie Pytaniami | Autor: Marilee Adams

Wybierz opinię:

Tulliana

Zapewne każdy z was zna popularne stwierdzenie ,,Kto pyta, nie błądzi” i nie może odmówić mu jakiegoś większego sensu. Zadawanie pytań to klucz do skutecznej komunikacji, wyraz naszego aktywnego uczestnictwa w dialogu, pokazanie innym, że zależy nam na tym, by dobrze rozumieć słowa innych i być przez otoczenie dobrze odbieranymi. W ostatnim czasie miałam okazję sięgnąć po bardzo interesującą, wartościową i starannie przygotowaną książkę pt. ,,Myślenie pytaniami”. Wspomniana publikacja stanowi coś w rodzaju bardzo praktycznego przewodnika po zadawaniu naprawdę mądrych, twórczych pytań, które mogą prowadzić do znaczących zmian na lepsze w naszym życiu zawodowym i osobistym. Na pierwszych stronach omawianej tutaj książki Marilee Adams znajdziecie całe mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego dzieła. Książka zawiera dwanaście bardzo skutecznych narzędzi, za pomocą których praktycznie każdy z nas może osiągać sukcesy w przywództwie, coachingu oraz w codziennym życiu. Zanim zrozumiecie na czym polega idea myślenia pytaniami, koniecznie przeczytajcie przedmowę oraz wstęp, stanowiące ciekawe wprowadzenie do tematyki tej książki.

 

Jestem pewna, że po zapoznaniu się z nimi tak jak ja dojdziecie do wniosku, że myślenie pytaniami nie jest procedurą zbyt skomplikowaną, a może przynieść zaskakująco dobre zmiany w naszym otoczeniu. Autorka książki pragnie nam uzmysłowić, że za pomocą odpowiednio zadawanych samym sobie pytań możemy nauczyć się kontrolować tok naszego myślenia, a tym samym świadomie zarządzać swymi działaniami, decyzjami i ich rozmaitymi skutkami. Zdaję sobie sprawę, że sformułowanie ,,myślenie pytaniami” może wzbudzać dwojakie skojarzenia. Z jednej strony wydaje się, że formułowanie pytań jako reakcja na otaczającą nas rzeczywistość nie jest niczym nadzwyczajnym i rodzi się wątpliwość, czy istnieje jeszcze potrzeba wyjaśniania komuś, że kwestionowanie pewnych spraw jest rzeczą naturalną, oczywistą dla racjonalnego człowieka. Z drugiej strony w czytelniku takiej książki jak ta, może zrodzić się również pewna ciekawość – skoro to myślenie pytaniami jest takie zachwalane przez innych, to może naprawdę warto się go wreszcie porządnie nauczyć?

 

Myślenie pytaniami to według autorki recenzowanej tutaj książki zbiór umiejętności i narządzi wykorzystujących nasze pytania w taki sposób, aby poszerzały one nasz ogląd rzeczywistości zastanej, czyli punktu wyjścia do dokonywania dalszych zmian. System myślenia pytaniami nie wydaje mi się jakoś szczególnie skomplikowany, a może prowadzić do rozwoju twórczego myślenia i projektowania ukierunkowanego na skuteczne cele. Autorka niniejszej publikacji odwołując się do historii pewnego Bena, pragnie nam przekazać, że większość z nas nie uświadamia sobie rangi wciąż zadawanych samym sobie pytań i nie potrafi w pełni wykorzystać ich ogromnego potencjału.

 

Książka ,,Myślenie pytaniami” to lektura godna przeczytania od deski do deski, ale jej zaletą jest przejrzysty układ i ujęcie najważniejszych treści w niewielkich tabelkach. Dzięki tym tabelom jesteśmy w stanie szybko przypomnieć sobie treść poszczególnych części tej książki, możemy też wygodnie korzystać z jej wybranych fragmentów, w zależności od osobistych potrzeb i okoliczności sprzyjających zadawaniu pytań. Myślenie pytaniami to książka idealna dla każdego, kto chce choćby po części stać się ,,kowalem własnego losu” i zamiast narzekać na otaczającą go rzeczywistość, ma w planach twórcze jej przekształcanie. Szczerze zachęcam was do lektury omawianej tutaj książki, czytając ją, zwróćcie szczególną uwagę na opis i rysunek tzw. ,,Mapy wyboru” oraz spróbujcie przećwiczyć sobie zmianę pytań z pozycji „sędziego” na pozycję ,,ucznia”. Mam szczerą nadzieję, że mój skromny opis zdoła zachęcić was do samodzielnej lektury ,,Myślenia pytaniami” i wdrożenia w życie co najmniej kilku rad zawartych w tej pouczającej i interesującej publikacji.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial